Pünkösdi Kató 2021 dec. 04. - 21:04:48
(50/70)
Nehéz film volt, mert sok volt benne a mai történet. Ez mind meg is történhetett vagy meg is történik, az, hogy a polgármester az orvos vagy egyáltalán egy "polgára" feje fele dönt, mert a "polgára" nem hódol be. ÉnekErzsi története is valós lehet, tönkre lehet tenni egy embert a pletykával, a múltjával.
10/10
nomoni 2021 okt. 20. - 22:09:53 10/10
(49/70)
Aki ma Mo-n él, megérti. Mondatok, képek, hangok, zene. Rengeteg szimbólum, utalás. Amiből leszűröd mit akar mondani. Ha nem, akkor annak van oka. Nem itt élsz, vagy itt élsz, de egy másik világban. A film egyetlen problémája, hogy aki a negatív ,,hősök"-ben magára ismer, az tudat alatt úgy elszégyelli magát, hogy lehúzza a filmet. A másik, hogy aki nem itt él, nem érti. A film zseniális, de rétegfilm, kell hozzá az intelligencián túl annak a szituációnak a megélése, amiről szól.... A két kórusjelenet - meg kell érteni az üzenetet. De ki hát aki ebben a faluban megbolondult és csak gyűlölni tud már, az úgysem érti...
3/10
User Friendly 2021 okt. 09. - 23:36:16 3/10 Előzmény blogriella
(48/70)
Mélyebbre kellett volna menni, nem csak a felszínt karcolni ahhoz, hogy valódi dráma legyen.
A drámához karakterek és világosan értelmezhető konfliktus kell. Ezek nélkül minden súlytalan, tét nélküli.
Hogy konkrét legyek: nem derült ki, mit követett el az orvos fiatal korában, ami a fő konfliktust képezte volna. Nem derült ki, miért utálja az anya a főhős feleségét, ami a köztük lévő konfliktust képezte volna. (Nekünk ráadásul egy nem kifejezetten ellenszenves feleséget mutattak.) Nem derült ki mi a valódi probléma az orvos és az asszisztense viszonyában. Látjuk, hogy feszült a viszony, de nem tudjuk meg pontosan miért. A gonosz, érdekvezérelt polgármester figurája pedig bántóan sematikus volt. Ő a gonosz és kész. Ez egy Bruce Willis megmenti a világot típusú filmben oké, de Szabó István esetében ennél magasabban van a léc.
Minden el lett nagyolva, oda lett kenve, még a halál is súlytalan volt, mert az énektanárnő karaktere is homályban maradt. Viszonya volt a polgármesterrel, aki ott árt neki azóta, ahol éri. Ennyi. Ez így borzasztó felszínes.
El lett itt mondva szinte minden ami egy közösségen belül megtörténik vagy megtörténhet, de nem állt össze koherens egésszé, pláne nem komoly társadalomkritikává. Szabó István a karakterábrázolás (ne adj'isten karakterfejlődés) és a konfliktusok kibontása helyett az orvos és a pap beszélgetésein keresztül moralizált.
Ezt a filmet sajnos össze sem lehet hasonlítani a Bizalommal, a Redl ezredessel vagy Szabó korai filmjeivel, hogy a Mephistót ne is említsem.
Elfogadom, hogy neked vagy bárki másnak más a véleménye, nem egyforma mércével mérünk, ez csak ennyi.
10/10
blogriella 2021 okt. 09. - 21:14:40 10/10 Előzmény User Friendly
(47/70)
Valódi dráma nélkül?! Ezen komolyan el kéne gondolkodnod... biztos, hogy ezt a filmet láttad? Ugyanis tele van drámákkal. A drámákra épül és annak okaira. Számomra értéket képvisel.
3/10
User Friendly 2021 szept. 23. - 14:20:53 3/10
(46/70)
Az ajtó után sajnos ismét egy gyáva, megúszós film Szabó Istvántól.
Lehetett volna komoly társadalomkritka, de csak egy felskiccelt történet, végtelen moralizálás lett belőle, súlytalan karakterekkel, valódi dráma nélkül.
A színészek egyébként egytől egyig nagyon jók voltak, nem rajtuk múlt.
7/10
szilvi0000 2021 szept. 02. - 16:48:59 7/10
(45/70)
Végre egy inteligens, komoly film, szép képekkel. Megijedtem, hogy megint a Brandauer, de ő tényleg nagyon jó és a Stohl is, és Eperjes és mindenki!
Gabó58 2021 aug. 28. - 21:44:38
(44/70)
Úgy látom bizonyos kort meg kell érni, hogy valaki megértse , át tudja élni és érezni a filmet. Társadalom kritika és remek színészek, ez Szabó István kíváló filmje.
10/10
steelprophet 2021 aug. 25. - 21:57:05 10/10
(43/70)
Érzelmes, intelligens, szórakoztató remek film. Ha nem tetszett az nem a film hibája. De mivel nem vagyunk egyformák, hát ez van. :-)
Terbócs László 2021 aug. 24. - 12:19:29
(42/70)
Asszem a janderkákról szól ez a film. :)
Terbócs László 2021 aug. 24. - 07:53:34 Előzmény janderka
(41/70)
NC
janderka 2021 aug. 24. - 07:33:25 Előzmény Terbócs László
(40/70)
Miért kellett volna végignézzem, ha szerintem rossz? Múltimádatból? Nevetséges.
(Ha most azzal jönnél, hogy akkor csináljak jobbat, akkor esküszöm kilőllek az űrbe!)
Terbócs László 2021 aug. 24. - 06:25:48 Előzmény janderka
(39/70)
Ha jól értem végig se nézte a filmet, akkor meg?
janderka 2021 aug. 23. - 21:29:52 Előzmény Terbócs László
(38/70)
Attól mert valaki 40 éve jó kőműves volt, még ma is biztos, hogy az?
Terbócs László 2021 aug. 23. - 19:05:18
(37/70)
Nicsen semmi bajom azzal, ha valakinek nem tetszik ez a film, de azért annyit tudjon a hazai filmművészetről, hogy eddig 3 oscar díjat termelt ki és az egyik Szabó István volt, akinek a munkásságát is tanulmányozni lehet. A másik kettőét nem annyira.
janderka 2021 aug. 23. - 08:09:00 Előzmény luci87
(36/70)
Hiába lehet érdekes a történet, én ezt egy belterjes gardával előadott, fülledt, poros unalomnak éreztem. Hibás színészválasztással, hiteltelen hangokkal.
8/10
luci87 2021 aug. 23. - 05:24:02 8/10 Előzmény janderka
(35/70)
Igen, a gyerekek eleg furan enekeltek... Szerencsere, en reklamok nelkul neztem meg, tegyel egy probat, es nezd meg vegig. Vannak hibai, de nezhdto film.
8/10
luci87 2021 aug. 22. - 15:45:04 8/10 Előzmény luci87
(34/70)
Lemaradt szegeny Börcsök Enikő, isten nyugtassa, nagyon sajnalom, velem egyidos volt korban. Megis mar evekkel ezelott 60 koruli asszonyokat jatszattak vele.. Erdemes megnezni, nekem tetszett.
8/10
luci87 2021 aug. 22. - 15:42:41 8/10
(33/70)
Most neztem meg a filmet, es latom, ami nekem eloszor szembetunt, mar leirtak.
Nem talaltak a ferfi foszerepre magyar szineszt? Aki kb 65-68 eves, akirol elhinni, hogy most ment nyugdijba? Akinek az anyja legalabb egy kicsit idosebbnek latszik... Csomos Mari 77 eves, a fiat jatszo szinesz 78...es eleg szembetuno...
Na de mindegy, jo film, en még megnezem megegyszer. Sthol A. hozza a a flegma, nagykepu formajat itt is, vhogy ot megtalaljak ezek a raillo szerepek.
Udvaros Dorottya tunderi, Kerekes Eva is jol jatszik. Meg Eperjes is,, bar o nem a szivem csucske.
filoszemitabélus 2021 aug. 22. - 14:25:20
(32/70)
Már más is említette, de elég érdekes szereposztás, hogy az anya egyidős a fiával. Ez még a hazai legnépesebb kisebbség köreiben sem lehetséges. Az is igaz, hogy nehéz lett volna a 78 éves Brandauerhez korban passzoló anyát játszó színésznőt találni, mert a színészek korán halnak. Brandauer viszont tényleg baromi jó színész. Tökéletesen megértem Szabó Istvánt, hogy őt választotta a főszerepre.
7/10
doricki23 2021 aug. 22. - 09:07:59 7/10
(31/70)
A film szép, mély mondanivalóval. Talán néha kicsit vontatott, bár nagyjából lekötött végig. Igényes megvalósítás, ami jellemzi Szabó filmjeit.

Sándor Pál nyilatkozta, mint producer, hogy az ő ötlete volt Csomós Mari mint a főszereplő anyja.
Borzasztó, hogy egy ugyan annyi idős idős asszony játsza a főszereplő édesanyját. egy percig nem tudod elhinni, hogy ő az anyja. Ekkora hibát véteni, nem is tudom, hogy lehet?
Jó pár 90 feletti, jó állapotban lévő színésznőnk van, akik korban illettek volna ide.
Többi szereplő, alkotás rendben volt.