Téma: Záróra

9/10
Xxy92 2016 okt. 07. - 14:52:57 9/10
(829/829)
Egy újabb értékes mûsor abból az idõbõl, amikor a Magyar Televízió még értéket, és nem propagandahíreket/babamûsorokat/szennyzenét/megállás nélkül játszott '56-os filmeket közvetített. Hiányzik.
agipetro 2012 máj. 23. - 17:48:09 Előzmény BicskaMaxi
(828/829)
de jó volt ezt olvasni, köszönet érte
10/10
taki 2012 febr. 04. - 08:41:48 10/10
(827/829)
Örömmel Várom!
offtopic
nemesmarta 2011 nov. 01. - 07:51:55
(826/829)
Alinda! Szerkesztõ Asszony!

Több alkalmat láttam, így ezt is.
Mindegyikhez hozzászólhattam volna, pl. azt, hogy mennyi MAGYAR ember volt és van, akik 100-szor többet tettek, és többet küzködtek, milyen nehéz volt a képzettségeik, tudásuk megszerzése, érvényesítése, és nem tud róluk széles értelemben az ország, csak a sajét szakmabeliek. Ilyen vagyok én is, milyen nehéz volt az UTÓDOK VÉDELMÉRE minden, amíg 1957-tõl különbözõ, kistelepülésen, falun, városban, fõvárosban, széles néprétegek közti, és a leghátrányosabb rétegekben súlyozott gyakorlati munka és családom, 2 világelsõ tudós fiam felnevelése mellett, ezek tapasztalatával is, országos konferenciák szervezésével is tanulhattam, megszerezhettem 1 oldalnyi egyetemi képzettséget, és tovább-képzettségeket, és 4 országos szervezet alapításával, elnökükként - kutatásvezetõként, az ELTE BTK Pedagógia Tanszékének is pályázhattam és létrehoztam a család-gyermek, ifjúság és utódvédelem pedagógiája szaktudományt, majd a pedagógusok és minden ÉRTÕ ember számára, terjesztésére megírhattam a szakkönyveket, és még ma is szakértõként A Családi Nevelésért Alapítvány országos közhasznú szakmai szervezet elnökeként továbbképzéseket tartok, szakkönyveket írok, ország és nemzetköziségirányításhoz a döntéshozóknak kéretlen javaslatokkal EZT teszem.
MAGYAR tudós Fiaimról sem tudnak a magyar TV nézõk, "csak" a világ!
Most Jeleníts Istvánnak a témájához, amiben papokról beszélt, és a latin kultúráról:GYULA fejedelmi utódként rengeteget tudnék az elõdeikrõl beszélni, majd talán e-mailen is: 1000-1380 közt volt az INKVIZÍCIÓ, és lett 800 évre kötelezõ a LATIN, MEGHAZUDTOLVA 40.000 éves kultúránkat,rovásírással és 2-es számrendszerben írt pergameneket elégették, a Bibliát és at EVANGÉLIUMOT meghamisították, a behívottak - a máig rajtunk uralkodók õsei - MEGÖLTÉK A MAGYARSÁG NEMZETSÉGFÕIT, a német István által a keleti országrész megszerzéséért behívott német, római, olasz, zsidó katonák és fõpapok, a GYILKOSAINK csináltak Római katolikus EGY HÁZAT, hogy senki ne emlékezzen kik voltunk mi magyarok, a MAG népe. De vagyunk, akkor sem, ha mi nem szólhattunk, és máig sem szólhatunk, SZÓLUNK, mi védjük meg egyszerûen élve az emberi létet, a FÖLDET, Magyar országot, és a nemzetköziségi rendszert, akik megmaradtunk. Mert miénk a TUDÁS itt, és mint Péter fiam - Dr. Csizmadia Péter a MTA KFKI RMKI tud. fõmunkatársa 10 találmánnyal, 25 nemzetközi publikációval az UNIVERZUM fejlõdése, a GRAVITÁCIÓ tudósa vezetésével, a 4 magyar "eltûnt" hegymászó, - 4 magyar nemzetközi hírû szakember - Juliánus Expedíció vezetõje 2009 október 23-tól Kínai támogatással a Kínából ûrhajóval eljutva a MARS BOLYGÓN komplex kísérletet végrehajtva is élve. NEKIK és Feri fiamnak, és családjuknak, unokáimnak, EGÉSZ MAGYARSÁGUNKNAK azóta is naponta 5-ször küldöm, Istenhez imádkozva tõle kérve az ERÕT, a SZELLEMI erõt a homlokomból, a FIZIKAI erõt, a szívembõl, és a tenyerembõl a GYÓGYÍTÓ áldást. Isten segít, segíti a magyarokat, ki fog vezetni bennünket az 1011 éve tartó zsákutcából. A küldetésünk folytatódik, megvédjük a Földet - egyszerû életet élve, a személygépkocsik birtoklásától, egyéni önzéstõl mentesen, a légkört és emberi szervezetet pusztító egyéni önzés elméletétõl.
Üdvözlettel: Cs. F. NEMES Márta Elérhetõségek: Http: www.csna.hu
BicskaMaxi 2011 nov. 01. - 06:28:46
(824/829)
Drága Jelenits tanár úr... A diákjai a háta mögött "Jelkó"-nak hívták.

A öcsémet tanította magyar irodalomra, hittanra. Amikor édesapám meghalt öcsém éppen piarista diák volt. Édesanyám fogadóórára ment a tanár úrhoz, és az öcsém tanulmányain kívül arról is szó esett, hogy a testvérem mennyire szeretett volna egy gitárt, csakhát akkor azt nem engedhettük meg magunknak. Jelenits tanár úr akkor azt mondta édesanyámnak, hogy megérti, hogy sokba kerül, meg hogy most nehezen megy, de mégis, valahogy vegye meg a testvéremnek azt a gitárt! :)

Nagyon szerették a diákjai, mert õ is szerette/szereti a diákjait. Egy jóságos, szentferenci kisugárzású ember. Szerény, mert van mire szerénynek lennie. A Jó Isten tartsa meg sokáig erõben, egészségben! :)
10/10
Viola Erzsébet 2011 szept. 27. - 21:49:44 10/10
(823/829)
Mem tudom fogni a Duna2-t :( Meg lehet majd nézni a neten?
offtopic
ceia 2011 szept. 26. - 20:58:26
(822/829)
Így jön neki a pénz..
10/10
pneklara 2011 szept. 19. - 11:56:26 10/10
(821/829)
Kedves Alinda!
Mi köszönjük a tartalmas perceket, órákat:)
Nekem is ott a helyem a Dunán,reméljük lassan átrendezõdnek a mûsorfogyasztási szokások. Törvényszerû, hogy a bornak át kell esnie egy zavaros, trutymó állapoton, hogy letisztuljun, s visszamaradjon a nemes ital. Most sok csatorna elég trutymót ont ránk, de éppen ezért talán egyre többen keresik majd a tisztát, az értékeset.Gondolom a Duna felkínálja majd ezeket a lehetõségeket.
Sok sikert kívánok a továbbiakhoz!Pné
offtopic
kata3 2011 szept. 18. - 23:28:55
(820/829)
Szia Alinda!
Mi köszönjük Neked a klassz mûsorokat.
Természetesen Veled tartok a Duna 2-ön is, kíváncsian várom az új mûsorokat.
További jó munkát kívánok Neked. :-)
Üdv: Kata
vlina 2011 szept. 18. - 22:57:20
(819/829)
Sziasztok!
Hát akkor láttátok az utolsó Zárórát:-)
Köszönöm az elmúlt öt évet. A figyelmeteket, a kritikáitokat, a véleményeiteket.
Október 3-tól a Duna 2-n folytatom, hétfõn, szerdán és csütörtökön, kicsit más mûsorokkal.
A facebook-on alakult egy hivatalos oldalam, ott lesznek/vannak a naprakész információk.Like-oljatok! :-)

www.facebook.com/veiszeralinda

Remélem velem tartotok oda is, és egy nagy buli keretében öt év múlva veletek ünnepelhetjük az ottani mûsorok szülinapjait!
Még egyszer köszönök mindent!!!!
alinda
10/10
pneklara 2011 szept. 18. - 22:48:27 10/10 Előzmény kata3
(818/829)
Igen, szerintem is gyönyörû Szirtes Ági.Olyan tisztaság sugárzik róla.
Most pár percig rákapcsoltam a VV beszavazóra, s elképedve nézem, hogy milyen fiatal nõk is élnek körülöttünk. Dekor rajtuk egy drogériára való, de olyan durvaság, sötétség, lelki taplóság süt róluk. Tudom, hogy ilyen mûsorokba nem is választanak be értelmes embereket, meg nem is jelentkeznek, de Ágiról, és Annáról sugárzik a nemes gondolkodás, érzelem.
offtopic
kata3 2011 szept. 18. - 19:42:02
(817/829)
Szerintem Anna szeme az édesanyjáé. Kettõjük közül nekem még mindig a Szirtes Ági a szebb, egyszerûbb, természetesebb. Ha nem látsz hasonlóságot, az arra utalhat, hogy az édesapjára (Pomázi Zoltán, dobos) hasonlít. ;-)
10/10
pneklara 2011 szept. 18. - 07:23:32 10/10
(816/829)
Köszönöm:) A karakterük azonos, de a vonásaik -nekem-nem hasonlóak. Viszont gyönyörû mindkettõ, s ez nem csak külsõ adottság, hanem egy belsõ érték kisugárzása.
10/10
pneklara 2011 szept. 17. - 17:46:00 10/10
(814/829)
Jaj de jó, hogy feltetted a fotót. Nem értek hozzá, de nem lehet mellé tenni Szirtes Ági fotóját? Végig kutattam Anna vonásaiban, gesztusaiban az édesanyjáét, de nem találtam.
Koczina Judit 2011 szept. 17. - 14:26:27
(813/829)
Az M1 Archívumában fönt van minden beszélgetés. Legalábbis én ott láttam párat. Ha csak az is meg nem szûnik, tulajdonképpen minden mûsort meg, vagy újra lehet nézni.
panaszonik 2011 szept. 17. - 14:05:04
(812/829)
Nekem is úgy tûnik, hogy vége. itt legalábbis azt írja. http://www.facebook.com/veiszeralinda?ref=ts

lehet örülni/szomorkodni.
offtopic
kata3 2011 szept. 17. - 14:02:34
(811/829)
Sajnos nem láttam a Pálmai Annával készült beszélgetést, sajnálom, ha ez lett az utolsó adás.
Talán a kora miatt lehet, még nem ismerem.
http://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1lmai_Anna
http://www.femina.hu/sztar/hirek/szirtes_agi_lanya_palmai_anna
10/10
pneklara 2011 szept. 17. - 07:10:56 10/10
(810/829)
Valószínû a tegnapi - Pálmai Annával készült beszélgetés - volt az utolsó, hiszen Alinda nem a szokásos módon köszönt el:"én legközelebb is várom Önöket", hanem megköszönte az 5 évi figyelmet.
Én is sajnálom, hogy így döntött, vagy hozzá segítették a döntéshez.
Magam mindig szerettem, ha különbözõ társaságban voltam, csak figyelni, hallgatni mások beszélgetését.Rengeteget lehet belõle tanulni, okulni. Ilyen beszélgetéseket kínált fel Alinda, aminek értéke volt az is, hogy a tudományok, mûvészetek legkülönbözõbb területeirõl választotta az alanyait. Intim közelségbõl lehetett figyelni a beszélgetõtárs minden rezdülését, következtetni személyes kvalitásaira. Izgalmas élmény volt pl a Pálmai Annával történt beszélgetést megnézni: bevallom nem ismertem. Próbáltam tetten érni, hogy az a magabiztosság,elszántság, ami ebbõl a fiatal hölgybõl fakad, mivel magyarázható.És akkor Alinda "elszólta" magát, hogy Szirtes Ági lánya. S akkor kezdtem más szemmel is nézni: mennyire meg kellett biztosan küzdenie ezzel az örökséggel, amit a családja rótt rá, egy kényszer, hogy bizonyítsa, õ Pálmai Anna,s nem Szirtes Ádám unokája. Különösen értékeltem, amikor arról beszélt, hogy õt igazán nem is érdekli, mit írnak róla a kritikusok. Vehetnénk allûrnek, de egy önmagára igényes ember elsõsorban belülrõl vezényelt, nem a külvilág véleménye által.Jó volt hallani, hogy egy fiatal ember hogyan vélekedik a munkáról, hivatásról, életrõl. Milyen ordító volt a különbség az ÖsszeEsküvõk üresfejûnek tûnõ cicababái és az elkötelezett mûvész között. De volna egy fogadásom, hányan kapcsolhattak át a monstre hacacáré után egy ilyen intim beszélgetésre.
Akkor én is kívánok Alindának tartalmas új lehetõségeket, s ha rábukkanok, továbbra is hûséges hallgatója leszek.