Téma: Záróra

kata3 2011 szept. 16. - 16:53:37
(809/829)
A szavazatodból és a hozzászólásodból ítélve Te most sajnálod, hogy Alinda még itt van.
Nem csak a Béka Szabad, hanem a véleménynyilvánítás is. Neked ez a véleményed, nekem meg nem.

Például ezeket a fotókat is azért tettem fel, mert nagyon tetszett a szerdai adásban Máté Bencével készített riportja. Különleges embereket kérdez a munkájukról és látszik, hogy alaposan felkészül a beszélgetésekre.

Máté Bence is egy különleges ember, fantasztikus képei vannak, méltán elismerik a munkáját nem csak itthon, hanem a nagyvilágban. Láttam vele már korábban is riportot, elkísérték õt a természetfotózásokra.
Megmutatta, milyen leshelyekrõl készít képeket, és mennyi munkája van benne: elõre tanulmányozza az állat szokásait, elõkészíti a terepet és bizony ki kell várni a megfelelõ pillanatot.

Szóval én nem bántanám Alindát, amíg ilyen érdekes riportokat készít, addig itt a helye.
Ha megy a Dunára, akkor odakapcsolom és nézem. :-)
offtopic
kata3 2011 szept. 14. - 23:20:39
(808/829)
"Egy fiatal magyar természetfotós, Máté Bence kapta 2010-ben a Veiola Environnement Wildlife Photographer of the Year fõdíját, melyet a természetfotózás Oscar-díjának is neveznek. Máté Bence lett az elsõ magyar, aki büszkélkedhet a Wildlife Photographer of the Year (Az Év Természetfotósa) díjjal.
http://www.origo.hu/tudomany/20101021-mate-bence-kapta-a-veiola-wildlife-photographer-of-the-year.html "
offtopic
kata3 2011 szept. 14. - 23:06:18
(807/829)
"Az egyedülálló filmsorozatban megismerhetjük Bence magyarországi leshelyeit, valamint magukat a fõszereplõket: a szalakótát, a gyurgyalagot, a búbos bankát, a szürke gémet, a nagy kócsagot és társaikat. Mindeközben bepillanthatunk a természetfotózás és Bence varázslatos világába, amely nem kevés kalanddal és humorral párosul.

A forgatás már elkezdõdött, a sorozatot a Spektrum természetfilmjeinek szerkesztõ munkatársa, Molnár Attila Dávid rendezi, a vezetõ operatõr pedig a háromszoros Aranyszem-díjas Tóth Zsolt Marcell. A Láthatatlan Madárfotós (The Invisible Bird Photographer) címmel készülõ minisorozatot idén decemberben mutatja be a Spektrum TV."

Lábmunka - nagy kócsag a Kiskunságban
offtopic
kata3 2011 szept. 14. - 23:00:55
(806/829)
"Természetfilmet forgat Máté Bencével a Spektrum 2011-05-27 12:20:41
Olyan leseket épített, amelyek lehetõvé teszik, hogy a madarakat természetes környezetükben fotózza le, úgy, hogy azok errõl mit sem sejtenek. Bence munka közben szinte eggyé válik környezetével. Többek között ennek is köszönheti, hogy nevét természetfotós körökben világszerte elismerik. Legutóbbi sikere, hogy a Londoni Természettudományi Múzeumban átvehette 'Az év természetfotósa' díjat, amelyet tavaly nyert el Árnyjáték címû fotójával. Ugyanezzel a fotóval 2010-ben a magyar szemlén is tarolt, itthon is õ lett az év természetfotósa."

Beneton hangyák
offtopic
kata3 2011 szept. 14. - 22:54:20
(805/829)
A mai adásban Máté Bence természetfotós a Záróra vendége.
Gyönyörû képeket készít, melyeket 99%-ban elõkészített helyszínen fotózza. Vízzel, élelemmel csalogatja oda az állatokat, hogy megadott helyen és idõben precízen elkészített pillanatképeket fotózhasson.
offtopic
kata3 2011 szept. 09. - 14:21:13
(804/829)
Okés, akkor hallgassuk õt. :-)

http://www.youtube.com/watch?v=ppIylU4jJYw&NR=1
10/10
pneklara 2011 szept. 09. - 06:10:21 10/10 Előzmény kata3
(803/829)
Persze, de ha nem személyesen találkozunk valakivel, akkor csak egy érzésre hagyatkozhatunk, egy benyomásra. Tegnap, a kis borász hölgyrõl még annyit sem tudok, mint Magdiról, de elsõ látásra egy nyitott, harmónikus, kiegyensúlyozott ember benyomását keltette.Magdit nem ez lengi körül. Persze ha egy hetes hajókiránduláson egy kabinba kerülnénk, megváltozna a véleményem, de lehet, hogy tovább erõsödne:) De jól van az, hogy inkább õt hallgatni kell.
offtopic
kata3 2011 szept. 08. - 20:33:40
(802/829)
Rendben, elfogadom a véleményedet, bár nem teljesen értek vele egyet, csak ezzel a hárommal:
keveseket enged magához közel,
tudat, hogy "vajdasági" vagyok,
fegyelmezett ember.
Ezek mind rendben is vannak. :-)
10/10
pneklara 2011 szept. 08. - 20:20:23 10/10
(801/829)
Nem változott sokat a véleményem, mert eddig is szerettem, ahogy énekel, de továbbra is vallom, hogy van benne egy kis gõg, nem simulékony ember. Lehet, hogy keveseket enged magához közel. Valami szomorúság lengi körül, Alinda is rákérdezett, hogy miért olyan szomorú a lemezének egész hangulata. És van benne egy különlegesség tudat,"vajdasági" vagyok.És végtelenül fegyelmezett ember lehet.Nálam maradt az érzés: tán csodállak, ám de nem szeretlek. De ez csak megmagyarázhatatlan érzés részemrõl, nem tudatos.
offtopic
meszag 2011 szept. 08. - 10:58:47 Előzmény kata3
(800/829)
Hát az AC/DC - Highway to Hell számot hallottam, inkább ne tette volna, igaz én egyébként se kedvelem
offtopic
kata3 2011 szept. 08. - 09:20:08
(799/829)
Kíváncsi vagyok megváltozott-e a véleményed Magdiról?

Beszédes már ez a pár sor is:
"...Nem vagyok jó neked, s te nem vagy jó nekem..."
http://www.youtube.com/watch?v=yRMfPjmAcV4&feature=related
10/10
pneklara 2011 szept. 08. - 08:17:42 10/10
(798/829)
Megnézve a beszélgetést, ez a lány valóban más, mint az átlag. Érett, céltudatos, önérzetes.Nem hajlik meg a gerince.
Valamelyik fórumon volt a napokban egy beszélgetés a feleségét és annak élettársát kivégzõ, Erdélybõl ide települõ, vezetõ beosztásban lévõ gyilkossal kapcsolatosan, hogy a anyaországot sok határon túli magyar csak ugródeszkának tekinti,s amint lehet, és tud, új hazát választ magának. Ilyen módon tk. hazátlanok, ill. mindenütt hazára lelnek, ha az jobb lehetõséget kínál nekik az elõzõ hazánál. Persze a mi röghöz kötött gondolkodásunk nem biztos, hogy erény. De Magdi utolsó mondata arra enged következtetni, hogy õ sem lelte meg hazáját, ill. nem nálunk lesz az.Ez valahol érthetõ és elfogadható, de valahol elszomorító.
kata3 2011 szept. 07. - 20:36:52
(797/829)
Nagyon várom a mai adást is.
Elfogult vagyok vele, imádom a hangját és az elõadóstílusát is. Személyesen nem, csak a képernyõrõl ismerem, de még nem láttam olyan interjút vele, ahol flegma vagy rideg, stb. lett volna.
10/10
pneklara 2011 szept. 07. - 20:17:18 10/10
(796/829)
KÖSZI:) Nem is a mûvészetével van bajom, nagyon szeretem, ahogy énekel. Kicsit flegmának?, ridegnek?,lenézõnek?felsõbbrendûnek? érzem a nyilatkozatait, de annyian bántották már, lehet ezért ilyen nyers, ill. érzem én benne. Azért egy ilyen beszélgetés sokat elárulhat.
kata3 2011 szept. 07. - 15:00:44
(795/829)
Ma M2 22:00-kor.
Rúzsa Magdi bemutatkozik
http://www.youtube.com/watch?v=fPywNxuKvv4&feature=related
Rúzsa Magdi - Aprócska blues
http://www.youtube.com/watch?v=mfgcZuI2S0w
Rúzsa Magdi - AC/DC - Highway to Hell
http://www.youtube.com/watch?v=EllY8lUaizg&feature=related
Rúzsa Magdi - Aerosmith - Roadrunner
http://www.youtube.com/watch?v=s1aiAo_Fbmo&feature=related
10/10
pneklara 2011 szept. 07. - 13:44:46 10/10
(794/829)
Ezt feltétlenül megnézem. Kíváncsi vagyok, mi "jön át" Magdiról egy ilyen beszélgetésben?Nem tartom szimpatikus egyéniségnek, de lehet, hogy a sünállást a sorozatos bántások kényszerítik rá.
dantonb 2011 szept. 05. - 22:12:26 Előzmény pneklara
(793/829)
Szegény Jani pedig annyira nyilvánvalóan nyalizott a Fidesznek dehát a hála nem politikai kategória.Alinda is próbálta magát görcsösen függetleníteni a politikától csak szakmázni próbált ,nem is rosszul ,dehát egyrészt hiányzik a káderlapjáról az Echo Tvs múlt és nincsen elfelejtve viszont a klubrádiós tevékenység sem.Így aztán a legrosszabb diktatúrák dejavúja éledezik a nézõben ,amikor véletlenül rákattint az köztvben maradt szolgabrigádra.
offtopic
kata3 2011 aug. 30. - 15:10:22
(792/829)
Én is erre, :-D nálam is az 5-ös gomb a távkapcs-on. :-DDD
10/10
pneklara 2011 aug. 30. - 15:04:19 10/10
(791/829)
Jaj dehogy!:)) Az 5-ös pöttyre, amivel nálam bejön a Duna. Eddig is látogattam õket, de nem rendszeresen. A többi annyira züllik, hogy nem lesz kihívás a Dunák számára lassan.
offtopic
kata3 2011 aug. 30. - 13:10:12
(790/829)
A Duna jó hely volt eddig is. Nem féltem õket, megtalálják majd a helyüket...jó házhoz jön a Jani és Alinda is.
A távkapcs gombjára gondoltál, az fényesedik ki? :-)