Téma: Záróra

10/10
pneklara 2011 jún. 29. - 19:45:22 10/10
(769/829)
Jún. 25-én volt vele beszélgetés, a videótárban ott is van a felvétel, de eddig nem indult el, de most úgy látom, hogy mûködik:)
9/10
málik 2011 jún. 29. - 19:31:24 9/10 Előzmény pneklara
(768/829)
Mert nem Litkai G. volt adásban.
10/10
pneklara 2011 jún. 29. - 07:48:54 10/10
(767/829)
Érdekes volt Baritz Saroltával a tegnapi beszélgetés. Apáca és közgazdász...
A múltkor olvastam egy könyvet, 10 prominens orvos vall életérõl, kivétel nélkül mindegyikük istenhívõ, ez alapján kerültek be a kötetbe is. Tudomány, tudós élet és hit. Ez számomra olyan felfoghatatlan. Ki, mikor, hogyan jut el oda, hogy a sok racionális tanulmány, cselekvés után hinni kezd a megfoghatatlanban.
Bár egy haldoklókhoz járó pap azt mondta, a legmeggyõzõdésesebb ateista is ezt suttogja halála elõtt: Istenem, segíts! Még nem látott olyan haldoklót, aki tagadta Istent.
Elgondolkodtam, hogy ez az értelmes, okos, talpraesett Sarolta, Laura nõvér miért tudott lemondani arról, hogy gyermekek, unokák vegyék körül, s közben éljen hivatásának? De hogy boldog, kiegyensúlyozott, céltudatos - az "átjött" a beszélgetésbõl.
10/10
pneklara 2011 jún. 26. - 13:29:57 10/10
(766/829)
Miért nem indul a Litkai Gergely videó a Videótárban?
ilali 2011 jún. 20. - 23:49:59
(765/829)
22:20, Hétfõ (június 20.)
V.A.: - Van-e remény?
...
(„Jelenünk nem fényes s nem annyira boldogító, ... Hisz Európa alig tudja létünket s Afrikának számos kolóniája tán ismertebb más nemzetek elõtt, mint hazánk, melyet ... termékeny, de mûveletlen gyarmatának tekint a külföld." Egy letûnt nemzedék
„magyar történelem, kiegyezés kora, 19. sz.”)
Bárminemû egyezés a jelennel a véletlen mûve.
10/10
pneklara 2011 jún. 18. - 17:28:08 10/10
(764/829)
Igen:) Értelmes és érdekes ember Caramel.Egy kézen megszámolható azoknak a prominens roma-vezetõknek a száma, akik ki tudják jelenteni, hogy nekünk, magunknak is belülrõl kellene változni, s nem tolják a felelõsséget csak a külvilágra.
Remélhetõen nem csak énekel, ahova meghívják, hanem példát is mutat gondolkodásmódjával.
Érdekes, hogy nem ismeri a kottát, nem tudja írni-olvasni. Mire lenne vajon képes, ha ismerné a zene szabályait, törvényszerûségeit? Nekem nem jön be ez az "énekmondó" stílus, de meghajlok tehetsége elõtt.
Szávay Ági is remek lány:)Józan gondolkodású, küzdeni, harcolni tudó - bár lett volna oka sutba dobni az ütõt többször is, de példát ad arra, hogy megtorpanások után is ívelhet felfelé a tevékenység szintje.
Jó kis beszélgetések voltak.Mindkettõjüknek van célja, elképzelése az életrõl, s járnak is a választott úton.
Kár, hogy nem feltétlenül õk ma a példaképek.
vlina 2011 jún. 18. - 10:31:57
(763/829)
Üdv!
Remélem követitek a fiatalokat is az m1-en péntekenként! Már volt Caramel, tegnap Szávay Ági, jövõ héten Litkai Gergely (stand up-os)!!! Az Este után. Nézzétek õket is, szerintem megéri:-)
alinda
meszag 2011 jún. 18. - 09:10:48
(762/829)
Súlyos fogalomzavartól szenvedsz hazafiság terén.
", a haza szeretete és hajlandóság a szolgálatára. A szülõföld lehet szûkebb környezet (tájegység, város, falu), de a hazafiság fõleg a nemzet vagy haza felé irányul. A hazafiság alatt értendõ a közösségvállalás a nemzet többi tagjával, a közös hagyományok megõrzése, közös jövõ biztosításának szándéka. Köznapi használatban gyakran keveredik a jogkorlátozó nacionalizmussal vagy éppen a kirekesztõ és gyûlöletet szító sovinizmus fogalmával, azonban ezek a fogalmak nem ugyanazt jelentik: a nacionalizmus és a sovinizmus politikai ideológia, míg a hazafiság inkább erkölcsi nézet, ami a haza eszményét erkölcsi hivatkozási pontnak állítja be. (Az érzelmi zavart leginkább az okozza, hogy mind a patrióta, mind a nacionalista, mind pedig a soviniszta érzelmû ember hazafinak tartja magát)'
10/10
pneklara 2011 jún. 17. - 13:32:11 10/10
(761/829)
"Legyen egészséged, tudjál boldog lenni,
és szívedet soha ne bántsa meg senki!
Napod is legyen örömnek napja,
Boldog névnapot, kedves Alinda!"
-csengõzoli-- 2011 jún. 15. - 10:34:56
(760/829)
Szakmai tudásával semmi gond, de tipikusan az az embertípus,aki mindent mindenkinél sokkal jobban tud :)
(mármint saját véleménye szerint)
Borzasztó idegesítõ személyiség,nem irigyeltem Alindát.
Én a magam részérõl utálom az ilyen embereket.
Pl mikor rákérdezett Alinda,hogy mit csinált volna,ha megválasztják igazgatónak...
Elõször kikéri magának a kérdést: õ utálja az olyan kérdéseket,hogy mi lett volna,ha...
Majd miután Alinda megint rákérdezett ugyanerre,hogy: de csak voltak tervei...?!
Na akkor elkezdett róla hosszasan beszélni,hogy hát naná,hogy voltak, ezt és ezt csinálta volna.
Miért nem lehet elsõre normálisan válaszolni? Wáá :)
10/10
pneklara 2011 jún. 15. - 10:18:40 10/10
(759/829)
Meg is hallgattam néhány felvételt. Hát igen, aki önmagával szemben ilyen igényes, az nem alázkodik meg, másoktól is követel.Kérdés, mit szóltak volna, ha õ nyeri el az Opera igazgatását. Elszoktunk mi már a maximalizmustól, ha lazán is lehet. Érdekes volt a beszélgetése Dési Jánossal. Igaz, hogy sacc. 2004-es felvétel lehetett.
Jánost is azonnal javította: nem Janacek, hanem Janacsek - mint Hasek:)) Ezek után nem értem, miért mondta, hogy "karthazisz" - kétszer is meghallgattam, de lehet rossz a hallásom- van a katharzisnak ilyen ejtése is? Na mindegy.
10/10
pneklara 2011 jún. 15. - 06:19:04 10/10
(758/829)
Kemény nõ az biztos.
Rá igaz lehet: annyit érsz, amennyire tartod magad. Tiszteletet biztos kivívott, de szeretetet -tanítványaitól,pályatársaitól-õszintét, kapott-e?
Volt a beszélgetésében valami számonkérõ, durva, leteremtõ. Még azt is kihozta Alindából, van-e férje, gyermeke - de olyan lekezelõnek hatott. Minden elismerés Alindának, hogy megmaradt korrekt, meg nem bántódott kérdezõnek.
Na ezek után meghallgatom, hogyan énekel a mûvésznõ: kiváltja-e bennem azt a tiszteletet, amit a nyilatkozatával akart.
-csengõzoli-- 2011 jún. 14. - 23:14:21
(757/829)
Fú,ez a Marton Éva rettenetes egy nõ lehet a magánéletben :)
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 12. - 21:26:21 9/10 Előzmény Rhaegar
(756/829)
Nem, nem így van.
Kezdeményezésrõl írt, de mire én írnám, már írja õ is.
Olyanról írsz, amit nem olvashattál, tehát fogalmad sincs róla, mi íródott le korábban.
Ellenben befejezném már az "offolást", és szeretnék megkérni mindenkit, hogy ezt a vitát, helyezzük át egy másik topicba, nem ide való, mert az már tényleg "tragédia" lenne, ha a végén a Záróra is gazdagítaná, a lezárt témák sorát.
Én fogok elõl járni a jó példával. :)
Térjünk vissza a mûsorhoz!
Rhaegar 2011 jún. 12. - 20:02:52
(755/829)
Az idézet alapján nem a trianon elõtti határok fegyveres vissza hódításáról beszél, hanem, ha esetleg úgy alakul majd a helyzet, háborúzni kell majd az ország szuverenitásának megõrzéséért.

Hiszen elõbb-utóbb úgy is lesz háború, csak idõ kérdése mikor.
Ebben igaza van.
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 12. - 19:51:50 9/10
(754/829)
"senki sem akar csak úgy háborúzni. A hazánkért viszont muszáj lesz elõbb-utóbb."
Ez Tõle, Müllertõl vett idézet.
Kicsit értelmezd, tehát háborúzni akar.
Késõbb részletes "haditervet" is írt, csak kimoderálták.
Ritkán beszélek a levegõbe.
Rhaegar 2011 jún. 12. - 18:10:27 Előzmény Commodus
(753/829)
" Magyarország fegyverrel vehet elégtételt úgy, hogy az tartós területi átrendezõdést, és hosszú távú békét hozhat.Ha igen, és ezt sokan gondolják így, akkor nagyobb a baj, mint gondoltam."

Senki sem gondolja így, szerintem Thomas Müller sem.
Max a túl buzgó 12 éves gyerekek, akikben tombol a harci kedv, fakardocska, fazéksisak stb.. õk ábrándozhatnak ilyesmirõl, mert még nem elég felnõttek.

Több szempontból is lehetetlen lenne ez az "akció".
Egyrészt mert baromság.
Másrészt Magyarország hadserege az ország védelmét sem tudja ellátni, nem hogy támadást indítani, bárki ellen is..

Ebben a kérdésben csak is a diplomácia jöhet szóba.
offtopic
drProktor 2011 jún. 12. - 17:16:42
(752/829)
Próbálom külsõsként követni a beszélgrtést(bár bizonyos
megszólalások mint ha hol eltûnnének, hol ismét megjelennének:

"Ez így tényleg leegyszerûsítés, de van benne igazság"
Ezt meszaqnak írod? Csak nem az 1-gyel korábbi hsz-ére,
(a 858-ra)?
Különben elolvastad?
meszag 2011 jún. 12. - 11:21:09
(751/829)
Szóval csak a politikában gondolkodsz. Jó, nézzük:
1.) szerintem még azt sem olvasod, amit te magad írsz - különben nem írtad volna, hogy ki a megosztó
Sajnos a magyar jobboldal legfõbb ismérve a megosztás. Megosztás hazafiasság, náció és az öreg ördög tudja mi szerint.
2.) az, hogy Magyarországon mi történt, a politikusok ostoba felelõtlensége- sõt inkább bûne-, nem kell bedõlni ennek. Téged, és még sokakat bizony csúnyán felhasználnak.
3.) Ezt a szegényeket szembeállítják mondatod így nem értem, fejtsd ki. Érdekcsoportok vannak, természetes. Mindenki nagyon liberális amíg a saját érdekeirõl van szó, csak a másikét nem képes tolerálni, megérteni, a konszenzus pedig Magyarországon elképzelhetetlen, és ez a tragédiánk.
meszag 2011 jún. 12. - 03:00:15
(750/829)
"nemzeti érzés" akiben nincs annak "sekélyebb a lelke, és valószínûleg rosszabb, önzõbb ember"- orbitális hülyeség. Igen rossz körökben foroghatsz. Most fordulj vissza, még nem késõ.. próbálj meg más közösségben feloldódni.
A feloldódás jelensége ismert, a valahová tartozni akarás önmagában nem természet ellenes, sõt..., de te ezen már túlléptél, egy kórós tömegpszichózis áldozata vagy, ahelyett, hogy egyedül is gondolkoznál, mielõtt leírsz butaságokat.
Vívd meg a saját harcaid, vagy harcolj hivatásos katonaként ha ez hiányzik az életedbõl, a gondolkodást meg hagyd másra, mert úgy tûnik nehezedre esik.