Téma: Záróra

10/10
pneklara 2011 aug. 30. - 12:58:29 10/10 Előzmény kata3
(789/829)
Na , ez a Duna alakul, mint púpos gyerek a prés alatt. Még ennek a gombja fog nálam kifényesedni:) És átmegy Betlen János is! Én szeretem ezt a "Janit", aki házhoz is jön. Néha olyan esetlen, tétova, azt sem tudja hol van, de ez az esendõsége teszi emberivé, és szerethetõvé. Így a jó ez, hogy az ember tudja majd, kihez megy vendégségbe: ha el akar merülni a mocsárban, akkor megy a leszbi show-ra, az aranypartos csatornára, ha azt akarja látni, hogy aljasítják le önmagukat a menyjelöltek és az anyósok, akkor tudja, hol kopogtasson, ha a belterjes csapatépítõ tréning részese akar lenni, ahol mindig azok az unott pofák szórakoztatják egymást jó pénzért, akkor kukkolhatja õket. És ha oda, ahol a vendéget és önmagukat is komolyan veszik, akkor megy a Dunára.
10/10
pneklara 2011 aug. 29. - 18:13:40 10/10
(787/829)
Én meg sokkal jobban szeretem az olyan beszélgetést, amelyet egy "beavatatlan" mûsorvezetõ irányít, mert olyan kérdéseket tesz fel, amelyeket sokszor én, a témában laikus is feltennék. Volt is, hogy motoszkált a fejemben egy kérdés, s Alinda néhány perc múlva fel is tette.
Hogy milyen nehéz a legkülönbözõbb emberekkel -szakmai és emberi értelemben egyaránt-kompetensen eszmét cserélni, csak az tudja, aki már legalább a saját háza táján rákényszerült egy ilyen célirányos beszélgetésre. Nem hogy reál is, humán is, tudomány és mûvészet területén is egyaránt otthonosan mozogni. Ami könnyednek, gördülékenynek látszik, a mögött van a legtöbb befektetés. És megnyerni egy partnert, hogy nyíljon meg, vagy elviselni egy begombolkozó,vagy szétszórt embert türelemmel.
Lassan én már csak beszélgetéseket nézek abban a szûk 3 órában, amit a tv elõtt töltök.
A Zárórát a videotárból "kölcsönzöm".
Sok sikert az új mûsorhoz, remélhetõleg emberbarát idõpontban lesz!?
Bojsy 2011 aug. 28. - 17:40:07
(786/829)
Kedves Alinda!

Kedvenc mûsorom volt a Záróra, sajnálattal hallom, hogy vége.

Remélem a videótár anyaga még sokáig elérhetõ marad, szabad óráimban szoktam csemegézni közülük.

Most pl. a Keleti Éva interjú vált aktuálissá, a fotómûvész kiállítása kapcsán.

Köszönöm eddigi munkádat!

T.B.
Koczina Judit 2011 aug. 26. - 22:15:33 Előzmény vlina
(785/829)
Azok nevében, akik sajnálják, hogy vége van, köszönjük!
vlina 2011 aug. 26. - 10:13:18
(784/829)
Milyen jó, hogy nem is kell tovább. Aki viszont el tudja viselni a stílusomat, és nem gondolja, hogy elõzõ este a netrõl szerzem az infóimat, azoknak jelzem, ha már nyilvánosságra került, hogy októbertõl szerda esténként a Duna II Autonómián (ez elvileg mindenhol fogható, ahol az m2)látható lesz a Konkrét címû mûsor,melyben kulturális témákat dolgozunk fel. Igyekszünk aktuális témákhoz nyúlni, vitákat létrehozni...stb. Remélem jó lesz, tartsatok velünk!
panaszonik 2011 aug. 25. - 00:09:50 Előzmény rexebb
(783/829)
Az feltûnt, hogy ki van írva, hogy ismétlés?? És olvastad azokat a híreket, hogy a szolidaritás miatt nem is lesz már új?? Arról már nem is beszélve, hogy pl a mai Bíró Kriszta interjút délután az M2-n már láttam... meg a többit is. Ja és ugye a fiatalokkal készült Zárórákat meg tudjuk, hogy már felvették. Még az Index is megírta. na.
rexebb 2011 aug. 19. - 23:21:51
(782/829)
Alinda sokáig szolidált kollégáival. nincs már rá ideje heti hét mûsor mellett.
dantonb 2011 aug. 02. - 23:04:29
(781/829)
Sajnos mit sem számít a szakmai kvalitás manapság ,csak a seggnyalással lehet elõrejutni.Jó példa erre a köztv pl.De nálunk mindenhol kigyomlálják az önálló jellemeket,és szakembereket mint afféle diktatúrákban szokás.
10/10
pneklara 2011 aug. 01. - 07:59:09 10/10
(780/829)
Meghallgattam a Papp Magorral készített beszélgetést.
Egyik gyerekem orvos, a másik pedagógus. Így személyesen tapasztalhatom, hogy az orvos -anyagilag - sokkal jobb helyzetben van ma is, mint egy pedagógus.
Nem is értem, hogy mindig az anyagi oldalát hangsúlyozzák annak, hogy a rezidensek el akarják hagyni az országot, ha nem változik a helyzet. Hisz akkor a pedagógusok is leléphetnének.Bár sokan szép csendben, demonstrációt mellõzve, el is hagyták a pályát.Õk is netto 90 ezret visznek haza, és a munkájuk van olyan jelentõs, mint egy orvosé, hisz a gyermekek lelkét gondozzák/vagy teszik tönkre.Csak az orvos hibájába belehalhat a beteg, a pedagógus hibájának köszönhetõen lelki rokkant lehet sok gyermek.
A baj ott van, hogy a társadalom elõtt lejáratták az orvosi, és a pedagógusi hivatást is, nincs tekintélyük. Egy írástudatlan -suk - sükölõ szülõ leköpheti a pedagógust, az alsós gyerek visszafeleselhet a tanítójának következmények nélkül. A mentõs orvost rendõr kíséri, mert kapával-kaszával várják, s rendelnek az orvostól ellátást, mint a kocsmában.
Hiába fizetnének többet, a pályát akkor is elhagynák sokan, mert megalázottan, megfenyegetetten nem lehet értelmes, következetes munkát végezni.
Azt ígérték, eljön az idõ, hogy egy osztályban lesz 15-20 tanuló, mert az az ideális, közben ma már a 36 gyereket is elfogadhatóbbnak tartják - mert így el lehet küldeni 2 pedagógust, tehát örök rettegésben élnek, kire kerül sor.
Orvoséknál meg azt tanítják, hogy ha a hasára panaszkodik a beteg, akkor kezdjék a kikérdezéséta talpánál. Van idõ erre, mikor 60 beteg ül a folyosón?
Szóval nem minden a pénz, hogy még ezzel is az orvos váltson ki ellenszenvet: lám, más is dolgozik ennyi pénzért, s nem akar/tud lelépni. A feltételek olyanok, hogy abban normális értékrenddel bíró szakember nem vállalhatja a felelõsségteljes munkát.
offtopic
kata3 2011 júl. 30. - 18:48:01
(779/829)
Nagyon szeretem nézni ezt a mûsor, még ha nem is látom mindegyiket. Bevallom eleinte nem szerettem, sõt kimondottam nem bírtam Veiszer Alinda stílusát. Túl okoskodónak éreztem. De valahogy az idõ múlásával megkedveltem. Érdekes emberekkel beszélget és mindig rendkívül felkészült a vendégei életébõl munkájából. Fiatal kora ellenére nagyon jó riporternek tartom, és példamutató, amit csinál.
10/10
pneklara 2011 júl. 30. - 07:34:43 10/10
(778/829)
Kár, hogy egyszemélyessé vált a fórum, de mondjuk kell lelkierõ éjfélkor figyelmesen hallgatni egy beszélgetést.Sokan nem vállalhatják be.
Pedig Szulló Szilviát is élmény volt hallgatni.
Elgondolkodtam, hány munkahelyre ráférne egy ilyen titkos Micheline-látogatás. Máshol az akkreditációkor elõre szólnak: megyünk, készítsetek elõ 5-6 olyan aktát, dokumentációt, amiben biztos semmi hiba nincs, aztán körbedicsérhetjük magunkat, hogy rendben megy itt minden.
A séf-asszony példa arra, hogy gyenge képzés után, aki megszállottja a munkájának, az bármilyen körülmények között tud minõséget produkálni, mert van elképzelése, igénye, akarata.
De ezek szerint meg van a magyarázata, ha egy paprikás krumplink nem olyan, amilyennek lennie kellene - hát ilyen krumpli volt a sarki közértben.
Azon is jót nevettem, hogy a fõzelékbe szentségtörés lisztes habarást tenni, nyilván kalória-spórolás céljából, de a Somlói desszertbe tízszeres kalória kerülhet az ilyen-olyan anyagok következtében.
Azon kaptam magam, hogy mosolygok a beszélgetés alatt - tehát tetszett.
Most várom, hogy Papp Magor beszélgetése mikor kerül be a Video-tárba.
10/10
pneklara 2011 júl. 21. - 18:32:29 10/10
(777/829)
Érdekes hivatás lehet a "suttogóé" - lovakkal igyekszik "szót érteni", kommunikálni velük.Hisz abban, hogy jó szóval, megfontolt mozdulatokkal a ló lelke is ápolható.
Egy fórumon azt találtam írni, hogy ha autót veszünk, beszerezzük hozzá a szervízkönyvet, hogy ismerjük minden rezdülését, de ha gyereket vállalunk, akkor nem tartjuk fontosnak a lelki fejlesztését segítõ szakirodalmak tanulmányozását. Voltak, akik azt írták, minden gyerek más, nem lehet könyvbõl tanulni a vele való bánásmódot, majd adja magát...S ime, vannak, akik az életüket szánják a lovak lelki életének gondozására.De biztos, hogy csak olyan érzékeny, színes egyéniségeknek való ez a "szakma", mint a beszélgetõtárs, P. Katának.Mondjuk szülõnél sem hátrány az ilyen adottság.
Érdekes, hogy épp a napokban adták hírül, hogy egy póni átharapta egy férfi nyakát, életveszélyes sebet ejtve rajta.Nagy kihívás lehet nyomára jutni, hogy ember és ló találkozásakor mi vezethetett egy ilyen támadáshoz. Mert hogy van rá magyarázat, az biztos. Kellemes egyéniség volt a kis hölgy,látszik rajta, hogy önmagával harmóniában él, mert azzal foglalkozik ami érdekli, amit szeret. De eddig azt hittem, hogy a suttogó csak filmekben, regényekben létezik:)
ALINDA - lesz Záróra továbbra is?
10/10
pneklara 2011 júl. 07. - 17:02:34 10/10
(776/829)
És igazad van! Édes Istenem! Ezek kiöntik a gyereket is a fürdõvízzel.Nálam nem volt sem piros, sem narancssárga, sem zöld a képernyõ, ha Alinda szakemberekkel beszélgetett. Mindenki a szakmájáról, hivatásáról, céltudatosságáról beszélt-s tanulni lehetett belõle akkor is, ha esetleg az alany nem is volt lebilincselõ egyéniség. Alinda meg jól kérdezett: ha házi feladatnak is vette, hogy elõzetesen felkészült egy mûvészeti ágból, tudományágból. Már az is eszméletlen munka,a tájékozódás,a lényeglátás, s mindezt kamera által rögzítve. Na,ne temessünk! Bár fiataloknak, péntek éjfél elõttre mûsort szánni, az is nevetséges dolog. Boldogult ifjúkoromra emlékezve, ilyentájban toporogtunk a diszkók/táncterem:) elõtt,bebocsájtást várva. Remélhetõleg a Videótár továbbra is nyitva áll, nem szórják be sóval a nyomát!
10/10
pneklara 2011 júl. 07. - 16:48:00 10/10
(775/829)
Na! Ezt honnan vetted? Csak átment az M1-re, nem?
zetorov 2011 júl. 07. - 16:44:25
(774/829)
Gyorshír: Megszûnik a Záróra




(Végre...)
7/10
test 2011 júl. 07. - 15:22:29 7/10
(773/829)
Jó film.
7/10
test 2011 júl. 07. - 09:20:00 7/10
(772/829)
Finom.
10/10
pneklara 2011 júl. 04. - 17:42:35 10/10 Előzmény govi
(771/829)
Igen:) Azért /is/szeretem a Zárórát, mert az ember leül, s hallgatni kezd valakit, aki olyan dologról /egy széklábról, egy szemüvegkeretrõl, egy pohár borról,parfümrõl.../fog beszélni, amihez, úgy gondolom, nekem az égvilágon semmi közöm, s végül ottragadok, és szájtátva hallgatom.Ez az "orr" is ilyen magával ragadó elõadó volt.
Furcsa ez a parfüm-dolog. Nem hazudok, van otthon min. 30 üveg kölnim, parfümöm, felcsillan a szemem, mikor megveszem, hogy ez az!, s aztán többet ki nem nyitom, sõt, csodálkozok, hogy tudtam én ebbe beleesni.Mit nem adnék, ha a parfümõr rámutatna egyre, ami friss, tiszta, diszkrét és sportos.Sose fogom megtalálni.
Arról, hogy miért méregdrága egy egyedi parfüm, eszembe jut a történet:
Egy rajzmûvésznél képet rendel az egyszeri ember. Megegyeznek a tartalomban, formában,a borsos árban, s megállapodnak, hogy kb. 3 hónap. Jelentkezik a vevõ, de sajnos a mûvész még nincs kész. Így halogatódik a dolog többször, míg végül sok hónap után szól a mûvész: no, akkor leülhet a megrendelõ, s mindjárt kész is lesz a kép. A mester pár perc alatt vászonra viszi a megállapodott témát, kéri a pénzt.
A vevõ nem hagyja szó nélkül, hogy azért ilyen jelentéktelen idõbefektetésért ennyi pénz? Akkor a mester a sarokba mutat, ott tornyosul 2x1 méter rajzlap. Látja, annyi tervet,ötletet készítettem, mielõtt a végsõ képet papírra vetettem, mert most már, ezek után gyorsan ment.Az egyedi parfüm is mennyi szagpróbán mehet keresztül:)
S megéri-e? Aki egyedüli nõként dolgozik 3 férfikollégával egy irodában, az tudja, mennyire irritálja õket az illat:))
govi 2011 jún. 30. - 22:07:39
(770/829)
Tegnap kész voltam a Zólyomi Zsoltos adástól:) Nekem az egyik legjobban tetszõ Záróra volt!