Téma: Záróra

offtopic
drProktor 2011 jún. 11. - 02:24:33
(749/829)
Kedves Thomas Müller!

Moinden szavaddal bajonm van:

"Valóban több, de ennél sokkal fontosabb dolgok is vannak"

Úgy érted, hogy az általam fölhozott példa, a kékszemûek összetartása valóban több,
mint az emberség? Kitörölték a te fölvetésed is, meg az én válaszom,at is, de azért tudjuk, hogy csak errõl lehet szó: ezt komolyan gondolod?
Vagy ha nem erre gondolsz, akkor mit jelent az, hogy "valóban több"?

"Az, hogy valaki egy nemzethez tartozik, vagy egy rasszba, ez sokkal
nagyobb jelentõséggel bír"
Arra gondolsz, hogy jelentõsebb, mint a szem kéksége? Csak bizonyos
szempomntból lehet esetleg igazad. mert a vége, hogy

"És ez egyfajta érzés, nem csak egy fizikai tulajdonság"
ez nem szükségképpen van így, a magyarság nem természetes érzés,
hanem beléd nevelte a közösség, amelybe tartozol.

"Aki embernek tartja magát elsõsorban, és nem magyarnak,
az kevesebb egy közösséghez tartozás érzésével."
Minden ember egy kötzösségbe tartozik, egy törzsbe, egy nemzetbe,
nem tud ettõl eltekinteni, ez vagy gazdagítja az emberségét,vagy szûkíti.
Te bizonyítás nélkül elfogadod, hogy biztos gazdagítja.
Gondolj a nemek szerinti megoszlásra: amit te mondsz,abból az következne,
hogy a nõk vagy a férfiak többek lesznek attól, hogy nõnek vagy férfinak vallják magukat.
Ez elsõ fblicvkre marhaság, ha nagyon belegondolsz, akkor megattól függ, amitõl lóg

Így van ezzel a magyarság átérzése is, vagy elembertelenít, vagy éppen ellenkerzõleg.
Konkrét esete válogatja.
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 10. - 21:33:41 9/10
(748/829)
Pontosan!
Tömör vagy és lényegre törõ, mint általában.
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 10. - 21:30:52 9/10
(747/829)
"senki sem akar csak úgy háborúzni. A hazánkért viszont muszáj lesz elõbb-utóbb."
Nos, igen.Errõl beszéltem.
Te úgy gondolod túlzok, mikor aggódom a "nemzeti érzés" szélsõséges megnyilvánulásai miatt.
Pedig ez a mondatod bizonyítja, hogy nem.
Egyébként a történelem számtalanszor igazolta azt a tézist, hogy amit a diplomácia nem tud megoldani, azt a támadó fél fegyverei sem tudják, legfeljebb átmenetileg.És több vért, szenvedést, halált hoznak, és nem csak a katonák között, mint amennyi sikert hozhatnak, már ha háború esetén bármiféle sikerrõl beszélhetünk egyáltalán.Szerintem Te sem gondolod komolyan, hogy több, mint kilencven évvel, egy egyébként valóban vérlázítóan igazságtalan békediktátum megkötése után, az unió közepén, Magyarország fegyverrel vehet elégtételt úgy, hogy az tartós területi átrendezõdést, és hosszú távú békét hozhat.Ha igen, és ezt sokan gondolják így, akkor nagyobb a baj, mint gondoltam.
meszag 2011 jún. 10. - 11:32:18
(746/829)
De lehet egy szûkítés is a rosszul értelmezett hazafiság - ha különbségtételre használják fel....
Az érzés fel/kihasználással van a baj sok esetben..
offtopic
drProktor 2011 jún. 10. - 09:20:40
(745/829)
Ezen tán érdemes elmélkedni kicsit:
"Az, hogy elsõsorban ember vagyok, és csak másodsorban
francia, az igaz. Másrészt viszont az, hogy francia is vagyok,
ad egy többletet, a nemzeti összetartozást, tehát ha úgy vesszük, több az embernél"

És errõl mit gondolsz:
"Az, hogy elsõsorban ember vagyok, és csak másodsorban kékszemû, az igaz. Másrészt
viszont az, hogy kékszemû is vagyok, ad egy többletet, a kékszemûek összetartozását,
tehát ha úgy vesszük, több az embernél"
10/10
pneklara 2011 jún. 10. - 08:57:13 10/10
(744/829)
Kedves drProktor!
Úgy jutott eszembe a dolog Mocsairól, hogy egy szakember, mielõtt intézkedést hoz, azelõtt tájékozódik alaposan. Bármennyire is nevetséges volt régen a lakatosból lett gyárigazgató, de abban volt valami, hogy egy jó igazgató, ha minden lépcsõfokot bejár, nem lehet falhoz állítani, kitanulta a szakmát. Mocsai edzõ csak olyat kért, követelt, aminek igazságáról meggyõzõdött. Ismered a mondást: aki nem tudja csinálni, az tanítja. Ezért nincs sok tanítónak hitele, mert a gyerek látja, hogy nem hiteles ember követel tõle.
S úgy jutott eszembe, hogy Réthelyi miniszter behívott volna 3 énektanárt, s tájékozódott volna, mi itt a probléma. Az újságírók meg elmagyarázták volna a probléma gyökerét, nem csak leírnák, hogy átdolgozták...ami ugye nem igaz. Szóval a maga területén mindenk félmunkát végez.
offtopic
drProktor 2011 jún. 10. - 08:42:21 Előzmény pneklara
(743/829)
Kedves Klára,

Érdekes megjegyzésed a Himnusszal s Réthelyivel kapcsolatosan.
Nem akarok “gonoszkodni” s azt kérdezni, hogy jutott eszedbe
Mocsairól.
Aztán hadd tegyek egy sejtést magamévá: Szerintem te ének-,
vagy zenepedagógus lehetsz. Igazam van?
Abból amit írsz a Himnuszról, meg a gyerekek énekérõl, süt a profizmus.

Ha én is hozzászólhatok érdemben(a Réthelyi féle ötlethez ui), akkor
hadd ismételjem meg egy mostanában jött gondolatomat.
PeterWeiss remek színdarabja a
"Jean-Paul Marat üldöztetése és halála, ahogy azt a charentoni
elmegyógyintézet lakói elõdják Marquis de Sade betanításában".
Szerintem a címadás is zseniális, ennek is hangulata van!

Kicsit ehez a hangulathoz asszociálom azt a “franciás jellegû” mondatot, hogy

“Egy ország, ahogy azt egy elmegyógyintézet lakói
elõadják Monsigneur Orbán betanításában”

Na ezt kellene kiírni a Magyar határállomásokon befelé irányban.
Cohn-Bendit amúgyis monsigneurozta Orbánt. Még ez is benne van!
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 10. - 07:20:34 9/10
(742/829)
Ezt hívták úgy, hogy a "magyar ifjúság számára átdolgozta".
A vicc az, hogy ez még olyan ideológiailag veszélyes írókat is elért, mint Karl May. :)
Az eredeti Winnetou regény az "átdolgozás" után a felére zsugorodott.
Minek az a sok körkörös, cafrangos mondat, még megfekszi a gyermekek gyomrát. :)
10/10
pneklara 2011 jún. 10. - 07:07:29 10/10
(741/829)
És az ilyen lépések, intézkedések kiknek/minek ártanak? A mûvészeknek, a mûvészetnek, az Operának.
Ha az ember elég sokat élt, akkor tudja, hogy a vízfejek soha nem mûködtek eredményesen, a trösztösítések(pl. egyetemek mesterséges házasítása)nem voltak gazdaságosak, sõt! A felelõsséget lehetett hárítani, átnyúlni vezetõk feje fölött. Meg fogjuk élni, hogy visszarendezõdnek a dolgok, s ismét jönnek az önálló intézmények helyi döntési felelõsséggel, csak addig sokan tönkremennek, belerokkannak, kedvet vesztenek...s végsõ konklúzió: érdemes itt...?
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 10. - 06:35:55 9/10
(740/829)
Egyáltalán nem szégyen, de ez egy túl nagy organizmus, olyan koncentrációja az erõknek, ami egyrészt átláthatatlan, másrészt bizonyos területeket alá fölé rendel egymásnak, és ráadásul a miniszter rangjánál fogva tekintély elvûen irányíthat olyan részterületeket, melyek teljes önállóságot igényelnének, s melyekhez egész egyszerûen nem ért.
Ebbõl vita van, sértõdés és káosz.

Csak egy példa:




Szõcs és Réthelyi harca
Egyre nyíltabban folyik a belháború a Nemzeti Erõforrás Minisztériumában, a tárcánál nem tudták megmondani hétfõn sem, hogy az Operaház fõigazgatói pozíciójára kiírt pályázat végül eredményes lett-e, vagy - mint Szõcs Géza államtitkár lapunkban utalt rá - érvénytelen. A szakmai bizottság a jelenlegi megbízott fõigazgatót, Horváth Ádámot támogatta, a többi négy jelölt közül egyedül Harangozó Gyula balettmûvész tekinthetõ Horváth valódi vetélytársának.

Nem ez az elsõ eset, hogy Réthelyi Miklós a nemzeti erõforrás minisztere, és államtitkára, Szõcs Géza képtelenek megegyezni személyi döntésekben. A kínos az, hogy ezek a presztízsharcok a nyilvánosság elõtt folynak. Szõcs Géza tavaly augusztusban Harangozó Gyula balettmûvészt kérte fel, hogy legyen az Operaház miniszteri biztosa, s valószínûleg késõbb fõigazgatója. Harangozó legfõbb vetélytársát, Keveházi Gábor balettigazgatót elsõ munkanapján fel is mentette, ám néhány nap múlva kiderült, nincs írásos felhatalmazása. Szõcs akkor azt állította, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium jóváhagyására vár. Ám kiderült, fõnöke, Réthelyi miniszter Horváth Ádámot szeretné a miniszteri biztosi pozícióban látni. Ekkor, Szõcs, fogcsikorgatva bár, de engedett, s Horváthot nevezte ki.
10/10
pneklara 2011 jún. 10. - 06:32:28 10/10 Előzmény Commodus
(739/829)
És az milyen ideológiai nevelés, amikor a gyermek által kitalált gyermekdalokba nyúlnak bele "felülrõl", s teszik "jóvá"?
1. Csömödéri falu végén ha egy csárda volna...
Abba' bizony Molnár József kocsmáros úr volna...
helyette:
Csömödéri falu végén hogy ha egy ház volna...
Abba' bizony Molnár József házas ember volna...Illusztrációként a templom tornyán lévõ kereszt helyére felhõt rajzolnak.
2. Süss fel nap, Szent György nap helyett
Süss fel nap, FÉNYES nap!
Csak össze kell hasonlítani a régi, majd új tankönyveket, s periodikusan változó- visszatérõ érdekességekre akadunk.
10/10
pneklara 2011 jún. 10. - 06:19:07 10/10 Előzmény Seven7Crown
(738/829)
Sõt, arra is adnak tanácsot, hogy ha belépsz egy szobába, s ott két ember ül egy asztal két oldalán, honnan tudod, hogy melyik az ápolt, s melyik az agykurkász? -- Ez utóbbi az asztal fiók felõli oldalánál ül.
10/10
pneklara 2011 jún. 10. - 06:15:33 10/10 Előzmény Commodus
(737/829)
Ha valaki elvállalja egy ilyen organizmus irányítását, nem szégyen, ha nem ért mindenhez. Lehet jó organizátor, de vegye magát körbe kiváló szakemberekkel, akiket meghallgat, akik véleményére ad, s akik el is mondhatják s z a k m a i elgondolásaikat, akár ellent is mondhatnak, s ezért másnap nem lesznek az utcán.De ha valaki szakemberek elõtt megkérdõjelezhetõvé teszi a tekintélyét, kikezdhetõvé teszi a kompetenciáját - tudjuk, hova vezet.
Egy jó pedagógust kellett volna berendelnie, s megkérdezni, miért énekelnek ezek a gyerekek olyan kínosan az ünnepségeken? S õ elmondta volna. S lehet Réthelyi miniszter úr is azt mondta volna erre: ja! Akkor szóljon gépzene, és arra tanítsák meg az ifjakat, hogy legalább tudjanak egyenesn, fegyelmezetten állni, ne röhögjenek, grimaszoljanak a Himnusz alatt! Ez sem kis feladat.
Seven7Crown 2011 jún. 09. - 23:11:36
(736/829)
-És egy egy ilyen embernél, új értelmet nyer a fogyatékos szó is!:))
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 09. - 23:00:36 9/10
(735/829)
Legalább kettõ! :)))
De lehet akár több is.
Seven7Crown 2011 jún. 09. - 22:52:28 Előzmény Commodus
(734/829)
-Pedig azt mondják, hogy a diliházban, minden skizóból kettõ van!:)
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 09. - 22:44:05 9/10
(733/829)
"élõvilág mindenhol így mûködik"
Ezt nem annyira értem, bár lehet, hogy bennem van a hiba.Az élõvilág nagyon komplex rendszer, de én még egyetlen hazaszeretõ pongyola pitypanggal, vagy tarajos gõtével sem találkoztam.Õk is az élõvilág részei, de mindössze összhangban akarnak élni az õket körülvevõ környezettel, a hazaszeretet kizárólag az ember sajátja, mert az ember kisajátít.Kultúrát, eredetet, vallást, nyelvet, földrajzi határokat, de még objektumokat is.Ha egy folyó 20 kilométerrel hosszabban folyik az én országomban, mint a tiedben, akkor az az én országom folyója.Addig talán nincs is ezzel semmi baj, amíg bizonyos morális határokon nem nyúlik túl, és nem szít gyûlöletet.

Elõször vagyok ember, aztán francia.

Ez egy nagyon jó mondat.Amíg a hazád szeretete nem ragadtat olyan emberiség vagy emberiesség elleni bûnök elkövetésére, amik túlmennek a normális, a szülõföldhöz, vagy a honfitársaidhoz való kötõdés határain, vagy nem próbál egyfajta folyamatos harcias hisztériában tartani, addig nincs baj.De sajnos nagyon sokszor elkövetik ezeket a bûnöket, és mindig a "haza" fogalma mögé bújva.
Hágában egyetlen a délszláv háborúban elkövetett szörnyûség elkövetõje sem bûnös, õk mind "hazafiak".
Dr.Proktor idézetei az ilyen típusú hazafiság ellen szólnak.Mert ez káros.
Ráadásul a túlzó hazaszeretetnek van egy olyan rém ijesztõ megnyilvánulása, ahol a sajátod szeretetét a másik hazájának gyûlöletével próbálod kiemelni.
Az USA meg azért kapaszkodik erõteljes kétségbeeséssel a már-már túlzottan is agyonhangsúlyozott hazaszeretethez, még a kalandfilmjeik, sci-fi-jeik (Függetlenség napja stb.) nagy részébõl is árad a patetikus ömlengés, mert egy rengeteg nációból összeollózott nemzet, mely a szó szoros értelmében úgy rabolt magának országot.Van aki tíz éve amerikai, van aki 20, van aki ötven, van aki ír gyökerekkel, van aki olasz gyökerekkel, van aki francia gyökerekkel, és van aki magyar gyökerekkel.Ebbõl az etnikai, vallási, nyelvi sokszínûségbõl kellett nemzetet kovácsolni, hát ezért is kell ezt az érzést mindenben állandóan erõsíteni és hangsúlyozni.
Érdekes egyébként, hogy pont az arabokat említed, érdemes tanulmányozni egy kicsit a pánarab-pániszlám elméletet.
9/10
offtopic
Commodus 2011 jún. 09. - 21:51:52 9/10
(732/829)
Kutatási területe a a gerincvelõ idegi (neuronális és szinaptikus) szerkezete, a peptid tartalmú idegsejtek és -pályák jellemzése, valamint a szövettani metszetek háromdimenziós rekonstrukciója.

Magyarul Réthelyi úr foglalkozása:orvos, anatómus, egyetemi tanár.
Alá beosztva:Kultúráért Felelõs Államtitkár ,Oktatásért Felelõs Államtitkár, Szociális, Család- és Ifjúságügyért Felelõs Államtitkár stb..., szemfényvesztés, hogy kevesebb a minisztérium, miközben ennyire alapvetõen különbözõ képesítést és tapasztalatot igénylõ területek igenis önálló minisztériumot érdemelnének.

Ezek után már nem annyira meglepõ ez a mondata: "könnyítsenek" a Himnuszon, hogy a gyerekek szépen tudják énekelni.
Mondjuk, amikor én meghallottam, nem tudtam sírjak vagy nevessek.Még mindig meg tudnak lepni.Néha már azt hiszem, hogy nem, pedig de.Jól írtad, az egész kérdés felvetés nevetséges.
10/10
pneklara 2011 jún. 09. - 18:22:09 10/10
(731/829)
Nagyon tetszett tegnap este a Mocsai Lajossal történt beszélgetés ismétlése.
Nagyszerû szakember: figyelemre méltó, amit mondott: tanítva tanulni. A jó szakember tanítás közben szerzi a tapasztalatait.
Ha Réthelyi miniszter úr bemenne az iskolákba, és ismerkedne, akkor nem tenne ilyen nevetséges elõírást, hogy "könnyítsenek" a Himnuszon, hogy a gyerekek szépen tudják énekelni.
Ha átgondolná, hogy ma, ahol heti 1 énekóra van az iskolákban, ebbõl havi egyet tartanak meg, vagy áldoznak valóban éneklésre, ott a gyerek fejletlen, ki nem bontott éneklési készsége miatt bármit is könnyítene:))) a Himnuszon, azt csak csürhe módjára tudják majd énekelni.Mert mi szerinte a könnyítés? Hogy 2-3 hanggal mélyebben kezdik? Ezt eddig is megtehették volna: egyszerûen a tanító mélyebb hangot üt le a zongorán kezdõhangként.
Az talán igaz, hogy "karaoke" szerû énekléshez a gépi kíséret valóban magas volt. De Erkel a Himnuszt nem gyerekeknek írta! Hangterjedelme, hangkészlete nem gyermekhangra termett.Réthelyi úr hallja, hogy valami nem stimmel,de ha tanítana énekelni, mindjárt tudná, mi a baj eredõje. Hogy már az óvodában az óvó nénik sem alkalmazkodnak a gyerek természetadta hangterjedelméhez: megfáradt, agyoncigizett, agyonbeszélt hangjukhoz a gyerek csak dörmögve tud alkalmazkodni: nem "nyílik ki" a szép gyermeki hang. Olyan, mint ha az óvónéni magas széken ül kényelmesen, akkor az óvodások is kapaszkodjanak magas székre.
Szóval kár ilyen nevetséges intézkedéseket hozni. Tanulva tanítani, nevelni, intézkedni. Tapasztalatok nélkül kijelentéseket tenni - inkább visszás és nevetséges.
offtopic
drProktor 2011 jún. 04. - 01:29:14 Előzmény drProktor
(730/829)
Azért a mondások máodik felét se nyelem le:
FIGYELEM,fideszesek!

6.A hazafiság az a meggyõzõdés, hogy ez az ország azért
magasabbrendû minden másiknál, mert itt születtél.(George Bernard Shaw)

7.Számomra méltóságon alulinak tûnik, hogy valakinek a
lelkét a földrajz tartsa rabságában.(George Santayana)

8.A történelemben egyetlen tényezõ, még a vallás sem
okozott annyi háborút, mint a hazafiság
által szentesített nemzeti önzés.(Preserved Smith)

9.Én nem Athén vagy Görögország
polgára vagyok, hanem a világé.(Szókratész)

10.Elõször vagyok ember, aztán
francia.(Charles de Montesquieu)

11.Minden hazafiság mélyén háború rejlik, én
ezért nem vagyok hazafi.(Renard)