7/10
leksy 2013 febr. 24. - 22:29:42 7/10
(31/71)
Ma sikerült megnéznem a filmet.Jessica Chastain jól játszik benn,de összeségében a filmtõl nem esett le az állam!!Hasonló témában szerintem a DiCaprio-s Body of Lies jobb!!

SOILER!!

Amikor a botos ipsét beengedték a bázisra csakúgy,mégis mit gondoltak?Vagy csak nekem volt egyértelmû hogy öngyilkos-merénylõ lesz??
10/10
Hevike69 2013 febr. 24. - 09:02:20 10/10
(30/71)
Csak azért regisztráltam, hogy adhassak rá egy 10est hogy felfele húzza az átlagot. Igaz h a film csak 8-9, de a jelenlegi 6,6os átlag röhejes, aki 6 alatti potot adott erre a filmre menjen pókemebert nézni. Én alappból utálom azt a rendezõt, aki 120 perc alatti idõintervallumban nem tudja megfogalmazni a véleményét, de ezt a 157 percet úgy ültem végig, hogy észre se vettem.
10/10
CsiróCsiró 2013 febr. 24. - 01:41:02 10/10
(29/71)
Nekem bejött a film.

Nem az a kategória, amit havonta egyszer megnézek, de érdekesnek mindenképpen érdekes.

Korrektnek tartom például, hogy a film elején látható kínvallatásos jelenetek után bekerült a filmbe Obama televíziós nyilatkozata, amiben kijelenti, hogy "az amerikaiak nem kínozzák a foglyokat".

Ráadásul úgy érzem most lett véglegesen elismerve az 51-es körzet létezése. :-)

Nyilván persze vannak benne fikciós elemek is bõven.

Valóban túlzás picit, hogy a "kislány" egyedül szembeszáll mindenkivel, és gyõzelemre viszi a misszióját, de érthetõ, hogy egyenlõre nem hozhatják nyilvánosságra a felderítésben résztvevõ összes szereplõt.

Majd amit 50 év múlva csinálnak filmet ebbõl a témából, abban már biztosan nagyobb százalékban lesz jelen az igazság, mint pl Kennedy-gyilkosság esetében. :-)

Örüljünk inkább neki, hogy nincs benne szerelmi szál!!!!! :-)
7/10
lszabolcs1220 2013 febr. 23. - 16:53:33 7/10
(28/71)
Langley-ben ezen biztosan jót röhögtek... A hõsnõ egyedül megtalálja Bin Ladent. Mindenki más hülye vagy szemét. Na persze.
9/10
ShaeLynn 2013 febr. 23. - 11:04:05 9/10
(27/71)
Ez egy piszok jól megcsinált film. Figyelmet követel, mert azért sok infót kapunk a nyakunkba, de szépen fel van építve az egész. Az Amerika-fóbiásokkal meg nem kell foglalkozni. Elfogult mind.
András1992 2013 febr. 23. - 00:20:45
(26/71)
Épp ma néztem meg délután ezt a filmet. Lehet velem van a baj, de én iszonyatosan szenvedtem alatta. Szerintem egyáltalán nem mondható izgalmasnak. Az elején jól indult, egy fél óráig le is kötött, de aztán totálisan lapos lett. szerintem nem olyan nagy film, csak a sztori miatt van túlértékelve.
A bombák földjén jobban bejött.
Mr. D 2013 febr. 22. - 21:15:58
(25/71)
Ha egy ilyen történetet rendesen el akarnak mesélni, ahhoz kell az a 157 perc, és amúgy meg sem lehet érezni, végig annyira feszült a film. Különben meg, a dohányzás halált okozhat. A film nem. ;)
Balu64 2013 febr. 22. - 17:51:18
(24/71)
Vazze... 157 perc!... Ezek a mai filmkészítõk egyáltalán nem gondolnak a bagósokra?...
Ezt is csak dvd-n fogom látni!
10/10
yericho 2013 febr. 22. - 09:51:22 10/10
(23/71)
A filmben végig a kiszámíthatatlanság és terror elleni megfoghatatlan harc domborodik minden kép és megnyilvánulás mögött. Ezt a pánikszerû, de végig a "belefásultság" mellet kitartó munkát tökéletesen érezteti és visszaadja a film. Aki olvasta, a könyvet az UBL vadászatról, annak ez a film egy határozott megerõsítés. Engem lenyûgözött, ez valami egészen különleges. Mindenkinek ajánlom! 10/10.
10/10
Sonic8 2013 febr. 21. - 21:36:56 10/10
(22/71)
Egyetértek.
Jó kis mestermû lett a film! :D
10/10!
Mondjuk kizárt, hogy megkapja az Oscart mivel fosnak, hogy majd itt megint kapnak egy 911-et ami nem lenne kizárt.
Mr. D 2013 febr. 21. - 21:16:47
(21/71)
Bakker ez mekkora film! 2 és fél óra hosszú, a fele lényegében irodákban és vallatószobákban játszódik, de a feszültség végig tapintható. Egy percre sem ül le. A végén a rajtaütés meg nagyon meg van csinálva! Jessica Chastain alakítása hibátlan. Oscart neki! A Bombák földjén sem volt semmi, de ezzel a filmmel nálam most jobbat betalált Kathryn Bigelow.
k11zoltan 2013 febr. 21. - 18:44:15
(20/71)
Nem volt olyan nagy szám.
A bombák földjén jobban bejött.
grace08 2013 febr. 17. - 12:46:08
(19/71)
Lehet,h tudtomon kívül átaludtam
azt a részt,de hol is lehet meglepõdni?
9/10
ChrisAdam 2013 febr. 17. - 11:15:10 9/10 Előzmény Sonic8
(18/71)
Hát én megnéztem neten, de ha lehozzák Veszprémbe, akkor tuti moziban is megnézem. Na, igen, az a jelenet nagyon jól meg van oldva, kicsit majd meg lehet lepõdni.
10/10
Sonic8 2013 febr. 15. - 19:21:42 10/10 Előzmény ChrisAdam
(17/71)
Ijjj de várom!
Csak azért se nézem meg neten!
Ez moziélmény.Olyanokat írtak mindenhol ,hogy amikor elkapják Bin-t az minden idõk legnagyobb jelenete.:DD Már csak egy szûk hét!!!
9/10
ChrisAdam 2013 jan. 28. - 18:20:16 9/10 Előzmény shoc
(16/71)
Komolyság? Véresen komoly, nehéz dráma mindvégig! Az utolsó 40 percben izzik a film! 10/9.
1/10
shoc 2013 jan. 24. - 19:02:13 1/10 Előzmény ShaeLynn
(15/71)
Lehet hogy csak én nem vagyok fogékony erre az alkotásra. Örülök hogy Neked tetszett, remélem - és ezt irónia nélkül mondom - egyszer én is felnövök a feladathoz, hogy élvezzem a filmet. Intelligens válaszaid köszönöm, ennek hála meg fogom nézni szinkronnal is. Angolul láttam és lehet hogy én értettem félre pár dolgot, vagy a sztori árnyaltsága megbotlott nyelvtudásomon.

Szerintem a téma több komolyságot érdemelt volna, a dokumentumfilm jobb volt, de a peter berg-királyság 2 perces bevezetõje is maradandóbb élményt adott. rátett egy lapáttal hogy a másik fél motivációja kimaradt a sztoriból, és ez a megdöbbentõ történelmi esemény epilógusát eléggé sótlanná varázsolta. megjelent a "roppant kitartó" csaj és rendett rakott a kitarásával a "buta-és-nem-elszánt-ügynökök" között... hááát. ezt én nem így ábrázoltam volna.
bár nem is vagyok oscar dijas rendezõ. ;)
9/10
ShaeLynn 2013 jan. 24. - 11:47:31 9/10 Előzmény shoc
(14/71)
Én egyáltalán nem éreztem azt, hogy a filmben a másik oldal szavaiddal élve "béna" lett volna, hogy így lett volna bemutatva. Sõt, nincs annyira a képünkbe tolva, de ott vannak a merényletek, a robbantások amik 2001 óta történtek és amiért az Al Kaida vállalta a felelõsséget. Egy merénylet pedig ki is van emelve, amikor a CIA csoportot megölik. Ráadásul abban a jelenetben éppen hogy az amerikaiak tûntek amatõrnek. Átengedtek az ellenõrzõponton egy autót, benne egy öngyilkos merénylõvel.
Szerintem pont hogy nincs túlheroizálva az akció, a katonák pláne. A hangsúly a CIA-elemzõ koponyán van és az õ kitartásán.
1/10
shoc 2013 jan. 23. - 09:12:23 1/10 Előzmény ShaeLynn
(13/71)
Szomorúan, de megértem a messzi dél vadjaival kapcsolatos szempontod. Igazad van a kislánnyal kapcsolatban.

Viszont muszáj reménykednem benne hogy tévedsz.
Jessica hozza a formáját, (szerintem ennél hozta már hatványozottan jobban is), és a többiek is jó küldték a szakmát idén.
Chastain nagyon jó színésznõ, jó film a bombák földjén is, bigelow pedig jó rendezõ... de hogy ugyanazt a témát nyomja az kicsit elszomorító. amolyan önigazolós USA propaganda életérzés, ahol csak az amerikai szemszöget látom. és hiába kedvelem az ilyesmit, épp ettõl lesz buta a történet. az amerikai nõ kitartó, az amerikai katona cool, a többiek meg bénák. szeretem az ilyesmit, de ez már megüti az "ilyesztõen naív" szintet.

valószínûleg örülnék ha filmvilág inkább a messze dél vadja próbálkozásokat díjazná. ennyi az egész.
Legyen igazad, és legyen akár a rendezés az oka, vagy bármi más - rájuk emlékszem szívesen. Nem igazán szeretem Naomi Watts-ot, (a kislányt most látom elõször), de õk azok akiktõl összecsikartam magam, amikor megjelentek a vásznon katarzisom volt.
9/10
ShaeLynn 2013 jan. 22. - 14:18:03 9/10
(12/71)
Jessica Chastain nagy esélyese az Oscarnak, ha megkapja teljesen megérdemelt lesz. Remekül húzta magára a CIA-elemzõ nõt, aki sosem adja fel. 2-3 olyan jelenete is volt a filmben ami csak a legnagyobbakhoz mérhetõ.
A messzi dél vadjainak kislánya ezzel szemben csak magát adja, semmi tudatosság nincs nála. Ezért mint színésznõ nem értékelhetõ. Engem meglepett a jelölése, Marion Cotillard a Rozsda és csontért inkább megérdemelte volna.
Úgy néz ki Jennifer Lawrence lesz Jessica ellenfele, kettõjük közül vmelyik kapja a díjat.