9/10
Bellavita 2011 aug. 28. - 01:02:59 9/10
(31/51)
Hát ezt a filmet jó idegállapotban érdemes megnézni, nehogy valaki túl komolyan vegye.:-) Annyira abszurd, hogy már röhög az ember, de nagyon :-) A film elején még csak néztünk egymásra a párommal, hogy mi a franc ez, de aztán elkaptuk a fonalat és nagyon élveztük. Sokban hasonlít az Ádám almáihoz, a stílus egy az egyben. Üres utcák, nincsenek emberek csak a fõszereplõk,a filmen egy végig nyomasztó hangulat uralkodik, de valahogy épp ettõl jó :-) Megmagyarázhatatlan. A szereplõk mind undorítóak, utolsó looserek, de mégis szurkol az ember nekik...Kedvenc jelenetem, amikor az öreg felismeri az emberhús ízét arról, hogy amikor repülõgépszerencsétlenséget szenvedtek, kénytelen volt megenni a feleségét, hogy túléljen....és mindezt olyan átéléssel, szeretettel és egyszerre tárgyilagosan mesélte el, hogy az ember tényleg csak röhögni tud rajta... Aztán a végén még magamban szurkoltam is a henteseknek egy picit, hogy ne bukjanak le:-). Az extrém és egyedi ötlet, a kiváló dramaturgia és rendezés, a nagyszerû színészek és jó poénok miatt 9/10!
10/10
lotto 2011 jún. 30. - 22:01:17 10/10
(30/51)
Nagyon bejött, hasonlít az Adam almái-hoz egy az egyben , mivel a rendezõ és z egyik szereplõ is ugyanaz, aki mellesleg ugyanúgy játszik.

Jahh, "fekete-humor" felsõfokon!:) Van min beröhögni ebbe is, aki nem látta annak ajánlott!
10/10
Tablettás Sör 2011 ápr. 19. - 17:17:07 10/10
(29/51)
Beteg film,- a szó legpozitívabb értelmében.
Szeretem a mûfajt, Mads Mikkelsen játékával az élen.
The Man Who Laughs 2011 febr. 02. - 21:34:48
(28/51)
Anders Thomas Jensen második filmje kiválóan megrendezett éjfekete komédia (szatíra). Egyfajta dán Sweeney Todd (éneklés nélkül). A humor forrás ennek megfelelõen morbid eseményekbõl adódik. A kiváló rendezés (és írás - ez is Jensen nevéhez fûzõdik -) mellett a remek a színészi játék is, hiszen sikerült amúgy két elég problémás figurát már majdnem hogy szerethetõre megformálni. Az egészet pedig körbe öleli egy hamisítatlan északi hangulat. A fekete humor rajongóinak nagyon tudom ajánlani.
IIIdOMINOIII 2011 jan. 26. - 23:33:16
(27/51)
Hú, nemtom mit láttam.És még azt sem tudom egyértelmûen eldönteni hogy tetszet, vagy sem.

Láttam már egy pár skandináv "vígjátékot" amik után azt hittem már sikerült ráhangolódni a nem amerikai humorra, de sajnos úgylátszik ez még nem nagyon jött össze.Még mindíg nem mindíg tudom hogy mikor kell nevetni.No mindegy, ez az én problémám majd csak valahogy megoldom.

Sokan az Ádám almáit emlegették lejebb , szerintem az jobb film volt legalább is nekem jobban "átjött".

A Zöld hentesek néhol nagyon átmegy betegbe ami zavaró tud lenni.A kannibalizmust telyesen elbagatelizálja.

A poénok abszurd szinte csak az abszurd helyzetekbõl adódnak.

Helyenként még a Sweeney Todd is eszembe jutott a film alat.

A színészi játékról anyit, hogy hozza a svéd átlagot, mindenki egy kicsi rideg.

Nem unatkoztam, de kizárt hogy mégegyszer megnézem.

Értékelés: 10/6
6/10
adamnagysweetmovie 2010 okt. 30. - 18:42:38 6/10
(26/51)
Én ezt már nem mondanám Dogma-filmnek, ahhoz túl tudatosan szerkesztett történet. (Szerintem a Dogma már véget ért.) Lélektanilag realista, szituációiban abszurd, de ez a film nem közelíti meg sem a Gengszterek fogadójának mesélõkedvét, sem az Ádám almáinak valós tétjét. Megmarad lélektani mozgatórugókat eltúlzó paródiának, moralizáló bohóckodásnak.
kuruczlaszlo 2010 okt. 28. - 20:59:56
(25/51)
Geniale!Véres hentes-papírba csomagolt szeretet.
jamamura szadakó 2010 szept. 19. - 23:47:49
(24/51)
Jön a DVD!
lalala90 2010 ápr. 25. - 20:18:10
(23/51)
azért nem tudod semmilyen mûfajba egyértelmûen besorolni, mert bár a Tisztasági fogadalom 10 pontjának minimum felét megszegte, de valamilyen szinten követi a dán dogma filmek vonalát/elõírását, amely tartalmaz egy olyan pontot, hogy "a mûfaji film nem elfogadható." utána kéne nézni.. szerintem nagyszerû kis film:) a poénok pedig igen is nagyon abszurdok, de ez így van jól.
És hogy a film egésze nem elég abszurd az azért van, mert a dogmafilmek a valóságra törekszenek, és ez a film átlépte ezt a határt, de még úgy ízlésesen, nem vérfürdõt rendeztek pl. Remekmû azt kell hogy mondjam.
Andyka0622 2010 ápr. 19. - 16:50:11
(22/51)
Most,hogy médiából érettségizek választani kellett egyet a dán filmek közül, én valamiért emellett döntöttem, de cseppet sem bántam meg. Vígjátéknak egy szóval sem mondanám, de elgondolkodtató és nézhetõ film, nekem kimondottan tetszett, remélem ezt a 6 oldalas elemzés után is így fogom gondolni :)
9/10
ReignMan 2009 dec. 29. - 18:54:59 9/10 Előzmény Vernalys
(21/51)
Nem tudom, szerintem a film zseniális, az alapötlet morbid, de nem ezen van a hangsúly, a film nem azt a szerencsétlen tényt analizálja, hogy valaki emberhúst árul, hanem ennek rengeteg kölcsönhatását különbözõ emberekre. Nekem leginkább egy Monty Python jelen jut eszembe, valakinek a halott hozzátartozóját akarják megenni a ravatalozónál, mintha ez a film is egy ilyen hosszúranyúlt jelenet lenne.
A film fekete komédia szerintem, de optimista befejezéssel, csakúgy mint az Ádám almái.
Marvin02 2009 máj. 05. - 21:25:52 Előzmény Karolka
(20/51)
A nyelv engem is zavart. Ennél jobban csak a felirat hibái bosszantottak. Hemzsegett az elgépeléstõl, a helyesírási és a fogalmazási hibáktól.
A film egyébként nagyon jó, csak szokni kellett. Elsõre még nem tudtam megemészteni, sokszor nem tudtam eldönteni, h ezen szabad-e most nevetnem, vagy nem? De az Ádám almáihoz hasonlóan ez is kiszámíthatatlan és izgalmas film volt. Alig várom, hogy DVD-n újra megnézzem, magyar nyelven.
Vernalys 2009 ápr. 17. - 01:47:02
(19/51)
Fú még jó hogy nem olvastam itt a filmnézés elõtt, hogy vígjátéknak titulálták. Mi, hogy? Ez szerintem nagyon nem az önfeledt nevetésrõl szólt... de ezt egyáltalán nem mint negatívum mondom. Elmebeteg, abszurd, megmozgat. Egy halom emberi roncs küszködését látjuk, szerencsére nem tragikus véggel, hisz akkor egy hétig borúlátóak lennénk. Nem volt annyi mondanivalója, mint az Ádám almáinak, de ez a rendezõ továbbra is tud alkotni :) Ajánlom annak, aki szereti ezt a stílust.
aszterik 2009 márc. 21. - 20:01:32
(18/51)
Láttam már jobbat is abszurd dán/skandináv filmek mûfajában...
8/10
tündemamusz 2009 jan. 02. - 00:23:13 8/10
(17/51)
Nagyon beteg nagyon jó :D
Karolka 2008 nov. 10. - 23:50:16 Előzmény markusmerk
(16/51)
Így van! Megéri a 400 forintot! :D Hát mit is mondhatnék? Nem ezt vártam, de jól szórakoztam. Mindenki oda volt meg vissza, h morbid, abszurd..stb! Ti nem tudom mit néztetek! Egész másról szólt! A mozi jót röhögött és egész sokan voltunk! (egy negatívum: a dán nyelv iszonyat zavart...:S)
10/10
markusmerk 2008 nov. 10. - 00:36:04 10/10
(15/51)
Nagyon jó kis film;különösen azoknak ajánlom,akik már kicsit beleuntak a holivúdi erõltetett vígjátékokba, és valami egészen másra,de szórakoztató filmre vágynak. Én a legutóbbi moziünnep alkalmával láttam,és akkor megtöltötte a film a mozit és meglehetõsen nagy sikere volt. Szóval aki teheti nézze meg,nem bánja meg. megér pár-száz forintot....
9/10
erva 2008 nov. 02. - 20:41:34 9/10
(14/51)
Jókis film. vicces, érdekes, még akár tanulságos is :)
Nézzétek!
DrHenrichKiefer 2008 nov. 02. - 20:30:23
(13/51)
Nekem tetszett, jó film.
DraCola 2008 okt. 26. - 20:40:49
(12/51)
Teljes mértékben egyetértek az elõttem szólóval :)