daire 2008 okt. 26. - 01:30:31
(11/51)
Nem rég láttam a filmet, és nagyon tetszett. A humora, a hangulat, a párbeszédek, a karakterek mind nagyon tetszettek. Valóban van hasonlóság a Delicatessen-nel, de valahogy ez a film engem jobban megfogott.
9/10
bonobo 2008 okt. 23. - 11:24:28 9/10
(10/51)
Egyet értek.Kiváló humora van mind az Ádám almáinak, mind a Zöld henteseknek. Az ilyenekhez képest az amerikai vígjátékok humora...hát igen...na mindegy, a lényeg, hogy nagyon hálás vagyok például a cirkónak, hogy ilyen filmeket is forgalmaz.csak így tovább.
10/10
hipoo 2008 okt. 17. - 17:41:01 10/10
(9/51)
Tegnap láttam és nagyon tetszett!!!
Kétség kívül kell hozzá egy jóadag morbid humorérzék... de én inkább ezen nevetek, mint az erõltetett obszcén vicceken, amik nélkül sokan azt hiszik, már nem is lehet vígjátékot csinálni. A film amúgy szerintem sem a vígjáték kategóriába sorolandó, de az azért jelent valamit, hogy az egész nézõtér egy emberként röhögött fel átlag 2 percenként :)
A véres jelenetekrõl meg annyit, hogy én speciel nem találtam egy ilyet sem benne. Anélkül is jó film ez, hogy megdöbbentõ hatásvadász jeleneteket tettek volna bele. Nem úgy, mint mondjuk a Fûrész vagy a hasonló kategóriás filmekben... Ha valaki ilyen jelenetktõl tartana, annak üzenem, hogy ne aggódjon.
johnzero 2008 okt. 09. - 22:41:18 Előzmény saskia
(8/51)
Nekem nem jött be, undorító ez a sok ember darabolás.

Biztos mûvészet, meg minden, de azért sok.

biohentesbolt???? az ahol embereket darabolnak és árulnak?
7/10
Obránszky Ármin 2008 okt. 03. - 13:02:35 7/10
(7/51)
Csak annyi megjegyzést tennék, h nem svéd, hanem dán filmrõl van szó! ;-)
Láttad az Ádám almáit? Ha nem, mindenképp nézd meg, briliáns!
saskia 2008 okt. 03. - 12:34:14 Előzmény Obránszky Ármin
(6/51)
tegnap néztem meg a filmet és engem teljesen maga alá temetett az a sajátos atmoszféra, ami egy pillanatra sem hagy alább a filmben
Én személy szerint sírva röhögtem végig az egész filmen annak ellenére, h osztom az elõttem szóló véleményét-korántsem vígjátékról van szó..
mads mikkelsen egyszerûen zseniális mint mindig , de remek párosra talált nikoloaj lie kaas személyében és a két figura már önmagában is elvinné a hátán az egész filmet
ez nyilván egyike azon filmeknek amely élesen kettéosztja majd a célközönséget de akinek bejön az a groteszk humor amit ez az újabb svéd remekmû nyújt, az egyszerûen imádni fogja
7/10
Obránszky Ármin 2008 szept. 28. - 01:24:48 7/10 Előzmény zoomyster
(5/51)
Régen láttam a Jeunet-Caro-filmet, de még így is erõsnek érzem, h kikiáltod a Zöld hentesek "eredetiének", még akkor is, ha az emberevés motívum mindkettõben fellelhetõ és valóban a hangulatuk olykor hasonló.
Szerintem a film meglehetõsen eredeti és sok tényezõ megvan benne, ami Jensen következõ rendezését, az Ádám almáit zseniálissá teszi, de valahogy itt még a remek, a forgatókönyvíróra (rendezõre) annyira jellemzõ ötletek (azért néhol úgy éreztem, h ATJ elveti a sulykot) nem állnak össze egy koherens egésszé és mintha a film mélységében is elmaradna utódja mögött. Arról nem is beszélve, h az Ádám almái lényegesen szerethetõbb is, mint henteseink története.
Ennek ellenére a jelenlegi felhozatalt ismerve jó választás lehet a Zöld hentesek, akik már letudták (alighanem többször is) az Ádám almáit azok mosolyogva nézhetik, h mibõl lesz a cserebogár, akik pedig elmulasztották valamilyen okból kifolyólag, azok talán kedvet kapnak hozzá.
zoomyster 2008 szept. 25. - 08:51:15
(4/51)
Szeretem a európai filmeket, de azért ez nem eredeti ötlet. Itt az eredeti: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=450
blackman 2008 aug. 10. - 17:12:03
(3/51)
Szerintem kicsit vicces film ,meg kicsit furcsa is: Elõzetes: http://www.youtube.com/watch?v=tUEvBM82DzI
9/10
krihu 2008 jan. 30. - 18:26:56 9/10
(2/51)
Én még viccesnek sem. (A vicces mondatok ellenére sem.) Morbid, különös (nagyon különös), megrázó film. És nem vígjáték.
"Ne fenyegessen azzal a zsiráffal!"
9/10
cegez 2007 dec. 18. - 22:23:56 9/10
(1/51)
tény, hogy egészen elképesztõen vicces film, de ettõl függetlenül én nem nevezném vígjátéknak... :D