10/10
steelprophet 2020 febr. 19. - 23:40:16 10/10
(6/6)
Nagy film! Amit a Kállai-Őze-Tomanek trió művel, az elsőrangú.
mazsoqq@gmail.com 2016 júl. 19. - 02:29:30 Előzmény LajtaJ
(5/6)
A KGST országok közt a 70-es évektõl szokás volt filmforgatásra vendégszínészt hívni. Így került fõszerepbe pl. Ion Bog az Utazás Jakabbal címû filmben, Eva Ras az Autó címû filmben, Djoko Rosic több (15) filmben is. Rosic és Ras legalább beszéltek magyarul. Rosic összehaverkodott Bujtorral a Talpuk alatt fütyül a szél c. film forgatásakor, ezért késõbb Bujtor meghívta a Csak semmi pánik c. filmjébe Alex szerepére. Érdekes látvány volt a két színész együtt, Bujtor 193cm magas volt, Rosic is kb. ugyanannyi.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 febr. 28. - 16:15:11 1/10 Előzmény LajtaJ
(4/6)
Mi a jó benne?

A léha, ingyenélõ, tehetségtelen "mûvész" meglopja, megzavarja a közösség életét - és ezért szeretnünk kéne?
Na neeeem.
LajtaJ 2015 nov. 01. - 09:59:41
(3/6)
Szerintem is egy jól megírt forgatókönyv alapján, kiváló magyar színészekkel elkészített, nagyszerû Bacsó paródia a kádári gulyáskommunizmus éveirõl.

Kritikaként csupán azt jegyezném meg, hogy mi a fenének kellett egy fiatal cseh vendégszínésszel eljátszatni a fõszerepet, aki szemmelláthatóan nagyon idegenül mozog a számára teljesen ismeretlen magyar környezetben, magyar nyelvben, magyar színészi körben. Nem igaz, hogy erre a szerepre nem lehetett volna találni egy kiváló fiatal magyar színészt, akár a fõiskoláról is.
9/10
-greghouse- 2015 okt. 31. - 17:02:42 9/10
(2/6)
Teljesen egyetértek a hét éve elõttem szólóval... nagyon jó Bacsó film, Bacsóról mindenkinek csak a Tanú meg a Te rongyos élet ugrik be (na jó, nem csak az és nem mindenkinek), ez egy nagyon jó kis szatíra, szellemes, okos, nagyszerû szinészekkel, kicsit Jiri Menzeles képekkel. Mindenkinek ajánlom.
Vinogradov 2008 júl. 17. - 14:58:44
(1/6)
Csodálkozom, hogy itt is én elsõzök, holott Bacsó egyik, nem éppen közepes társadalmi drámájáról van szó.

Lakótelep, lakástûz, illetékes elvtársak, lengyel vendég-zongoramûvész, Õze, Kállay, Major Tamás és egy zongora a levegõben...

Minden, ami egy igazán hatásos és erõteljes
szocializmus-fricskához kell...

Többet nem is mondanék, csak az oly sokat ismételt kérést intézném ismét mindenkihez: tessék megnézni, ugyanis zseniális a film!