Téma: Zongoralecke

Ezredess 2008 ápr. 23. - 14:17:07
(16/96)
Feltünt e valakinek az hogy a történet a 19. században játszódik, és hogy Bartók kékszakálúját próbálják elõadni, melyet Bartók a 20. században írt:-)
9/10
osztanti 2008 febr. 14. - 20:06:55 9/10
(15/96)
Film: zseniális Zene: zseniális H.K: zseniális H.H: zseniális És a lényeg: az egészet sikerült tökéletesen egybegyúrni, életszerûre csinálni. Tisztelt Hannibal Lecterrel maximálisan egyetértek. Amiben a fintorgóknak igazuk van: nem egy vidám darab. Próbálják meg egyedûl nézni. Ha így sem mûködik, hát ott van Zsánklódfándámmmmm és Csáknorisz....
10/10
Hannibal Lecter 2008 febr. 14. - 11:22:03 10/10 Előzmény violh
(14/96)
Vannak ilyen egyszerû emberek, nincs baj ezzel, de azért ne hallgasson rájuk. Ezt a filmet mindenkinek aki több vagy értelmesebb az átlagnál, aki nem a tömegek korának pörgõ üres idiótája, ajánlható ez a film. Ilyen képi,érzelmi és zenei összhang nem minden filmben van, lassú tempója és emberközelisége teljesen visszaadja azt a kort, egy akkori szituációt.Nem nevezném mûvésznek mert az ma egy lealázó, a mai kortárs barmokkal való egyszinten kategorizálás. Inkább egy mûvészi alkotásnak nevezem, amelyben a kép és a hang él és érzelmeket közvetít. Érdemes figyelni arra, hogy nem csak az élet, hanem az érzelmek is utat törnek a legképtelenebb helyeken és emberekben. Rengeteg értelmezése van és számomra az egyik legfontosabb, valóságosabb film. Az akadémia a filmnek valóban részét képzõ feminizmust látva azt mondogatta, csak a nõk...akkor csak a nõk kapnak oscart. Lehet, hogy ez paranoia, de adhattak volna a férfi színészeknek és a zeneszerzõnek, Nyman-nak. Akkor ugye még ért valamit az oscar. A zongorára épülõ soundtrack, a zongoraszólók messze sem egyszerûek, lehet próbálkozni az eljátszásukkal. Erre a filmre azt mondani, hogy szar, nem érdemes megnézni, érthetetlen de meg kell szoknunk, hogy a világ egyre nagyobb hányada egyszerûen képtelen értelmezni empatikusan a dolgok valódi természetét, érzelmek stb. Csak az elõre megrágott hányadékot várják a szájukba, a szabvány szerelmet, a szabvány karaktereket.Aki tökéletes alkotást akar látni, igazán tehetséges színészekkel, valódi érzelmekkel az ne sajnálja rá az idõt. Kicsit álljon le ebben a rohanó közönséges világban. Anna Paquinre pedig egy szót se szóljon senki, sok felnõtt színész nem ilyen tehetséges.
kissan 2007 dec. 29. - 01:21:22
(13/96)
Nos, két dolog biztos: az egyik, hogy összességében nem épp egy vidám filmrõl van szó, a másik, hogy a történetszövés lassú és finom. Aki csak a gagyi vígjátékok és pörgõs akciófilmek világában érzi jól magát, az tartsa magát távol ettõl a filmtõl, a saját érdekében :) Amúgy nem rossz film, de valóban nem olyan, amit az ember kétszer is megnézne egy életben.
Gondola 2007 dec. 27. - 22:23:45
(12/96)
Úgy látom elég megosztott a vélemény errõl a filmrõl.
Véletlenül találtam rá, megnéztem és emiatt regiztem ide.

Szerintem nagyon mély... Megindító.

Végre nem egy semmitsemmondó neszteksemmifogdmegjól film, hanem olyan, ami érzéseket vált ki.

Kinél ilyet, kinél olyat....
violh 2007 okt. 28. - 12:13:19
(11/96)
Hát nem tudom, mi olyan jó ebben a filmben. Szerintem egy nagy szarr!!! Rettenetes, semmi mondanivalója, tele van gusztustalan perverz alakokkal, az egyetlen normális szereplõ benne a kislány.... nem is értem, hogy kaphatott ennyi díjat...nálam a világ legszarabb filmjei listára is felkerült...ott trónol a John Malkovich menet, és a CSáó Lizzie! között :) :) :)
Stanzi1206 2007 aug. 20. - 18:05:04
(10/96)
Gyönyörû film, fantasztikus zenével, rám nagyon nagy hatással volt. Az egyik kedvencem:)
Tika 2007 júl. 03. - 01:30:33
(9/96)
Szerintem is nagyon jó film. Csak az rejtély számomra, hogy miért éjjel adták le, ez a film megérdemelte volna a fõmûsoridõt. Így csak véletlen kapcsoltam oda, és pont abban a pillanatban kezdõdött: szerencsém volt. Nagyon tetszett, még ha hajnali 3kor is lett vége!
anonymus75 2007 júl. 02. - 17:40:19
(8/96)
Amióta elkészült ez a mozi, az egyik kedvencem... és szerencsére nekem is sikerült DVD-n megvásárolnom, azóta a filmtáram egyik legbecsesebb darabja.
Ez a film óriási mind sztoriban, mind színészi játékban, képben, hangban, zenében... összetett, szép alkotás.
SPOILER ON:
És valóban... itt szósincs szerelemrõl (a szenvedélyes viszony sem olyan egyértelmû)... hacsak nem a zene szeretetérõl (micsoda kontraszt van a zongorajáték és a némasági fogadalom között)... ragaszkodásról... no meg vágyakról... és merõben bonyolult érzésekrõl.
A kérdésre válaszolva: Ada-t (Holly Huntert) kimentik a vízbõl. Megmenekül és "hazautazik"... tovább zongorázik, immáron fémbõl készült ujjal (örök mementóként), egy más, talán boldogabb, hiszen zenével teli élettel.
SPOILER OFF.
Persze sokféle értelmezés létezik... de nem is ez a lényeg, hanem a film hangulata... ami óriási. Minden érett gondolkodású ember számára ajánlom. :)
perry 2007 júl. 01. - 08:34:59 Előzmény Newcastle United
(7/96)
Magam meg nem rajongok igazán Keitel-ért, de mindketten kitünõ alakítást nyujtottak. Bár a Füstöt nagyon csipáztam :)
eszter1 2007 márc. 12. - 17:56:27 Előzmény rockertoro
(6/96)
meg lehet kapni dvd-n 990-ért. azt hiszem én tescóban lõttem néhány hete, de csak tegnap néztem meg.
még mindig a hatása alatt vagyok, nagyon tetszett. ajánlom mindenkinek. bár ez nem igaz, csak annak aki értékeli az ilyen filmeket, nem biztos, hogy mindenkinek tetszene.
szóval gyönyörû film.
rockertoro 2007 márc. 05. - 19:05:25
(5/96)
megvan vkinek? :) megnézném :)
Newcastle United 2006 okt. 26. - 15:44:49 Előzmény Vera
(4/96)
Nem igazán elvolnt, de szerintem is nagyon jó film. Annak ellenére, hogy nem igazán rajongok Holly Hunterért.
judephil 2006 okt. 25. - 13:13:18 Előzmény Hannibal Lecter
(3/96)
ÚÚÚ én nagyon régen láttam, és szeretném mindenképpen megnézni, nem nagyon emlékszem a film részleteire csak arra hogy a hangulatat nagy hatással volt rám....
10/10
Hannibal Lecter 2006 jún. 03. - 14:46:39 10/10 Előzmény Vera
(2/96)
Még azt szeretném hozzá tenni, hogy szégyen gyalázat, amiért Michael Nyman zenéjét még csak észre sem vette az Akadémia. Ott mindenki süket?
Vera 2006 febr. 10. - 09:20:10
(1/96)
Elvont, de nagyon klassz film! Gyönyörû zongorazenével, sok szerelmes jelenettel, drámával, szóval ki ne hagyjátok!
Egyik nagy kedvencem Neill filmjei közül - habár sajnos nem õ a címszereplõ.