Téma: Zongoralecke

7x9p47 2009 máj. 02. - 10:18:49
(36/96)
Mely filmekre adnál 10/10-est ?
offtopic
Zempy 2009 ápr. 26. - 22:23:20
(35/96)
Komolyan gondoltam, de már mind1, annyira nem érdekel ez a film. Kár, hogy megvettem, még mindig nem bírtam végignézni.
montauk 2009 márc. 01. - 19:07:26 Előzmény tina7
(34/96)
ha ezt a filmet nézem, mindig ül a nagy gombóc a torkomban, és általában el is törik a mécses... gyönyörûséges, megindító, csudaszép film!
10/10
tina7 2009 febr. 19. - 18:41:36 10/10 Előzmény Zempy
(33/96)
Mit nem értesz!

A kislány egy mesét talál ki.Csupán a gyermeki fantázia az ami szüli ezt a történetet.
Érted?
Zempy 2009 jan. 31. - 23:08:59 Előzmény következetlen
(32/96)
Nem. Egyáltalán nem. Õszintének tûnt, és nem vágom, miért hazudta volna ezt. Talán én voltam hülye, de a film forgatókönyve is elég gyengécske, hogy ezt nem lehet kitalálni belõle!
10/10
következetlen 2009 jan. 26. - 17:55:55 10/10 Előzmény Zempy
(31/96)
A kislány elõadott egy mesét, nem esett le?
Panyik Ági 2009 jan. 19. - 08:32:12
(30/96)
Megnéztem a filmet. Nem értem viszont, hogy a - számomra - nagyon jó színésznek megismert Harvey miért vetkõzött le, s ennek a filmben mi volt a jelentõsége?! Segítsen nekem valaki ennek megértésében...
Megvoltam boldogan H. K. alsótestének meztelen látványától eddig is, figyeltem inkább remek színészi játékát... De ez a film most kicsit valahogy megakasztotta lelkemet...
Zempy 2009 jan. 13. - 23:09:45
(29/96)
És találtam egy HATALMAS hibát a filmben:

ADA HAT ÉVES KORA ÓTA NEM BESZÉL. KÉSÕBB A KISLÁNY ELMONDJA, HOGY AMIKOR AZ Õ APJÁBA A VILLÁM CSAPOTT ÉS SZÖRNYETHALT, AZ ANYJA MEGNÉMULT. KÉRDEM ÉN, EZ A KETTÕ NEM ELLENTMONDÁSOS KICSIT? HAT ÉVES KORÁBAN MÁR GYEREKET SZÜLT, VAGY LEGALÁBBIS TERHES VOLT?

Valaki magyarázza ezt meg nekem, talán csak én vok lassú felfogású!
Zempy 2009 jan. 13. - 23:07:22
(28/96)
Régóta érdekelt, végre sikerült beszerezni.

Hát-hát. Tudtam, hogy nem lesz túl pergõ ritmusú. De úgy látszik, éppen nem a megfelelõ állapotban néztem. Nekem túlságosan vontatott és "szürke" volt. Egy ideig ez érdekesnek tûnt és figyelmemet lekötötte, de ami sok, az sok. Holly Hunter nagyszerû, teljesen jogosak a díjai. A többi színész azonban nem tesz sokat hozzá ehhez a teljesírményhez. Én Anna Paquin-tól sem voltam elájulva, hatalmas túlzásnak tartom ezért az Oscart, ilyen fiatal korban.

Vártam többféle változatos melódiát, de a zongorán mindig ugyanazok hangzottak el. A végét szerencsére nem rontották el, vagyos lehet, hogy mégis jobb lett volna, ha Ada a zongorával együtt lemerül örökre a tenger mélyére? Nem tudom...

Egyszóval: nem rossz, igazi mûvészfilm, de nekem sajnos nem igazán tetszett. Unalmas, na! Nem kicsit. Elképzelhetõ, hgy kis idõ múlva vagy újranézve megváltozik errõl is a véleményem.
aboriginal 2008 nov. 09. - 18:26:16 Előzmény Kata original
(27/96)
Nagyon különleges hangulatú film. Sok misztikus és szavakkal nehezen kifejezhetõ elem van benne. Ezért külön örültem a film készítõinek és szereplõinek véleményére, érzéseire az interjúkban. (Ezért is érdemes DVD-ket vásárolni.) A szótlan fõszereplõ kapcsolata kislányával, a két férfival és a világgal önmagában elég izgalmas téma volt egy jó filmhez. A zongora a 'néma' fõhõs hangja, bár furcsa kontraszt, hogy lényegében modern zenét játszik a bensõségesebb klasszikus helyett.
Szerelmi történetként a valóság és álom határán mozog, ez teszi különössé és vonzóvá. Másoknak ez inkább taszító, ezt is meg tudom érteni. Az erotika ill. a brutalitás terén nekem átlépett egy kényes határt a film, de mindenképpen magával ragadó, helyenként lenyûgözõ alkotásnak tartom.
offtopic
efes 2008 okt. 03. - 15:18:16
(26/96)
Dikk, észre se vettem, hogy elütöttem..:)
9/10
Kata original 2008 okt. 03. - 07:33:21 9/10
(25/96)
Hm, ez a film zseniális, nagyon szép.Már maga a hangszer, ami nekem is kedvencem,már maga a hangulata és képivilága a filmnek,eleve titokzatos ,mert a történet is egy titkot rejt, egy tiszta kibontakozó szerelmet,megbecsülést,tiszteletet. Hogy a nõ hangjaként van jelen a kislány , a zongora a lelkeként.... Aki nem látta, nézze meg, kivételesen azon kevés romantikus filmek közé tartozik,amit szeretek.Mert értelme van a filmnek és nem csak a béna szerelmi történetet láthatjuk.:)
efes 2008 okt. 02. - 22:04:26
(24/96)
Felfedezted Harvey Heitelt. :)
kenee 2008 okt. 02. - 20:15:15
(23/96)
Egy hete láttam a filmet és nagyon tetszett!! A pasi annyira jó benne...nem a Sam Neil, hanem a másik, most lusta vagyok megnézni a nevét...és maga a történet is:) annyira jó!! Ja és van értelme!!!! Bár a végén volt egy jelenet amikor majdnem kiugrottam a fotelbõl,de szerencsére jól sült el a dolog...
10/10
Cosinus 2008 szept. 26. - 20:32:03 10/10 Előzmény Ezredess
(22/96)
Ezredess-nek a Bartók: A kékszakállú herceg vára címû operájára tett megjegyzésére válaszolnám, hogy legjobb tudomásom szerint a kékszakállú herceg legendája nem Bartók, illetve a szövegkönyvíró Balázs Béla kitalációja, hanem egy sokkal régebbi francia legenda, melyet a fenti urak nagyszerûen feldolgoztak. Az eredeti kékszakállú herceg legenda eredete valószínûleg az 1400-as években Bretagne-ban élõ, valóságos Gilles de Rais sorozatgyilkoshoz köthetõ, akit 1440-ben végül fölakasztottak. A kékszakállú legenda ma ismert változata Charles Perrault: La Barbe bleue (kékszakáll) címû „meséjében” jelenik meg a XVII. századba, tehát jóval a filmben szereplõ XIX. század elõtt. Egyébként pont a XVIII.-XIX. században élték fénykorukat és reneszánszukat a kékszakállúhoz hasonló legendák, pl.: Faust, bolygó hollandi, Don Juan, Don Quijote stb. Így egyáltalán nem anakronisztikus a filmben a kékszakállú legenda, hanem ez is a film nagyságát jelöli. Egyébként valóban remek film, bár lehet, hogy én sem így fejeztem volna be.
Siliana 2008 júl. 21. - 17:12:00
(21/96)
Majdnem egy éve megvan, talán matchból vagy tescóból 990-ért... Ma rámoltam és a kezembe került, még ki se volt bontva. Betettem, jól tettem... A többit már elmondták korábban
pirinke 2008 júl. 14. - 23:10:29
(20/96)
Nagyon jó film. ahogy játszik a zongorán...:) az egyik kedvencem
9/10
csinema 2008 jún. 13. - 09:49:34 9/10
(19/96)
fantasztikusan szép film
eugénia22 2008 máj. 22. - 00:02:29
(18/96)
Jó film,bár nem annyira.
A színészek játéka, nem rossz.
A történet se.
Tipikusan, olyan film,amit Oscarra jelölnek,vagy nyer is...
Ezüstliliom 2008 ápr. 23. - 14:22:22
(17/96)
Most, hogy mondod... Tényleg!:)