Téma: Zongoralecke

_goldie_ 2013 márc. 14. - 11:16:09
(76/96)
rendben..igyekszem kikerekíteni :D
bejelöltem a filmet és várom újra..mivel letöltést nem találtam
kedvelem a drámákat..a film zenéje hangulatos és magával ragadó
..amúgy is rajongok a filmzenékért és a reklámzenékért

ja..és még nem mondtam..rendszeres olvasód vagyok! :)
mindig elolvasom az írásaidat..jól megfogalmazod mindazt amit én is gondolok és érzek egy adott filmrõl vagy témáról
ám de nem tudnék ilyen összeszedetten leírni..köszi érte! :))
10/10
offtopic
lilei 2013 márc. 13. - 21:12:30 10/10 Előzmény oimuka
(75/96)
Töltsd már fel még egyszer légy szíves a filmet...ha lehet....köszi :-)
stanmore 2013 márc. 12. - 23:58:44 Előzmény _goldie_
(74/96)
Nem az elejérõl maradtál le,hanem csaknem az egész filmrõl,a lényegrõl hogy hogyan fejlõdik az egész odáig.
_goldie_ 2013 márc. 12. - 23:49:02
(73/96)
az irányváltoztatást én is értettem
a szoros kapcsolatuk is érthetõ..hiszen szinte õ (a kislány) az anyja "hangja"
..na igen..az õrlõdésrõl maradtam le..és persze a többirõl is
vagyis a film lényegérõl
így számomra nem túl kerek a történet...
10/10
lilei 2013 márc. 12. - 16:24:41 10/10
(72/96)
Sziasztok...az elõzõ kérdésem még fennáll....ha valaki tudja a választ, akkor azt nagyon megköszönném :-)
DeathDiesHard 2013 márc. 12. - 15:55:16
(71/96)
A film telitalálat!Felkavaróan érzelmes és izgalmas,teljesen a hatása alá kerültem.
_goldie_ 2013 márc. 12. - 15:01:26
(70/96)
a film zenéje varázslatos http://www.youtube.com/watch?v=4IvFqY0P_Tc&list=PL60DDBA1B6475B593&index=1

a film elejérõl sajnálatosan lemaradtam..
és csak onnan láttam
. **spoiler**
..h a nõ elküldi az üzenettel Georgehoz a kislányát
aki -számomra érthetetlenül- a nõ férjéhez viszi a levelet
ezzel kiváltva annak haragját..
és itt jött az a bizonyos csonkítás..
és egy hang nem volt a nõ részérõl
..a másik jelenet ami felzaklatott..a zongora tengerbe dobása..
és az a pillanat..mikor magával viszi a víz alá a tulajdonosát
szinte felkiáltottam..
..majd a Hollywoodi befejezés..mikor minden jóra fordul
Ettike6 2013 márc. 12. - 13:24:57
(69/96)
"Aki igazán élt, és nem a televízió elõtt okosodott, hogy milyen is az élet, az megérti ezt a történetet, és magára találhat benne."
Ezt gondolom a kemény 21 éved bõséges élettapasztalatával jelented ki. Gondolom magadra találtál a filmben...
Ezüstliliom 2013 márc. 12. - 08:00:35
(68/96)
"...pl. kifejezetten visszataszító egy olyan szexjelenet, ahol egy abroncsos szoknyát vetnek le..."

Tiszteletben tartom a véleményedet, de akkor sem értem, mi ebben a visszataszító. Ellenben azok alapján, amit írtál, élek a gyanuperrel, hogy hamis az adatlapodon az életkorod. Sokkal fiatalabb lehetsz.
offtopic
Ezüstliliom 2013 márc. 12. - 07:49:14 Előzmény Ettike6
(67/96)
Etike!
Ha nem nekem válaszolsz, akkor ott a topik tetején a "hozzászólás" gomb, arra kattints!
10/10
lilei 2013 márc. 12. - 07:36:17 10/10
(66/96)
Sziasztok...lehet, hogy volt már téma: valaki meg tudná mondani, hogy a végén az ajánlás : "Editnek" kinek vagy minek szólt? Érdekelne, hogy a film történéséhez van köze, vagy csak egyszerûen egy zongoristanõnek szól?
Aki tudja, írja már le....köszi :-)
Egyébként nekem nagyon tetszett a film. Megnéztem vasárnap és alig vártam, hogy hétfõn újra megnézhessem.
10/10
krv04 2013 márc. 12. - 00:57:50 10/10
(65/96)
Szerintem nagyon jó film, sokat lehet belõle tanulni, és rá lehet ismerni a mindennapi élet elemeire, az egyszerû és az összetett emberi elme vonásaira, hogy a kettõ nem feltétlen taszítja egymást. Akik nem értik a jelöléseket, azoknak ajánlom, hogy nézzenek utána miért adják például az Oscart. Aki igazán élt, és nem a televízió elõtt okosodott, hogy milyen is az élet, az megérti ezt a történetet, és magára találhat benne. 10
aluar 2013 márc. 11. - 21:41:58 Előzmény Ettike6
(64/96)
Én viszont veled értek egyet,és azokkal,akiknek nem tetszett a film.
Azt nem mondom,hogy teljesen rossz vagy értéktelen,de számomra bizarr,sõt groteszk az egész atmoszférája.
NEm tudtam ezzel a különös hangulattal mit kezdeni,zavart,néhány nagyon szép képtõl eltekintve nem tudom,hogy mi lett volna ebben romantikus.Inkább nyers és realisztikus jelenetekkel volt teli.Ami nem lenne baj,de pl.kifejezetten
visszataszító egy olyan szexjelenet,ahol egy abroncsos szoknyát vetnek le:még nem láttam ilyet és nem tudom romantikusnak nevezni ezt sem.Valamint nem értem,hogy miért kellett a férfi fõhõst premier planban meztelenül látnom,nem illett sem a témához,sem a karakterekhez.Nincs bajom a szex jelenetekkel,de ebben a filmben fogalmam nincs,hogy az ölelkezésen kívül miért kellett a többit mutogatni.
A föszereplõ tényleg egy jó színésznõ,de én itt teljesen szenvtelennek láttam elejétõl végéig.
Belõlem semmit nem váltott ki a film,teljesen éretlenül állok elõtte,mert alapból a történet nem lett volna rossz,de ez a megvalósítás egyszerûen belõlem viszolygást váltott ki.
Azért néztem végig,mert arra vártam,hogy valami majd beindul,ami engem is elragad,de de ez nem történt meg.
Annyit tudok a film mellett felhozni,hogy legalább a végkifejlet pozitív volt és gyõzött a szeretet,de ez nem volt a téma nagyságához képest megfelelõen elõkészítve és felvezetve.
Ja,a zenétõl,õszintén mondom,egyenesen falra másztam.Talán a szexjelenet alatt,mint filmzene,szép volt,de amiket a fõszereplõ zongorázott,az pont olyan volt,mint maga a film:számomra bizarr,élvezhetetlen,érthetetlen.
Mielõtt ezért majd többen betámadnának:tiszteletben tartom mások véleményet,és senkivel nem vitázni akartam.
Ez viszont az én véleményem,és soha többet nem fogom megnézni ezt a filmet.
Ettike6 2013 márc. 11. - 21:25:10
(63/96)
Nem hiszem, hogy az érettségemen múlik, egészen egyszerûen nem tetszett a film, és kész. Ennél sokkal jobb filmek érdelemnének díjakat, és nem kapnak.
10/10
enotyo 2013 márc. 11. - 20:24:58 10/10
(62/96)
Nem igazán értem néhány hozzászóló véleményét. Persze ízlések különböznek, de nálam ez simán 9, de lehet 10 pont is megvan.
molp64 2013 márc. 11. - 12:59:36
(61/96)
:)

Amúgy fura, hogy Sam Neillt senki nem méltatja. Lehet, hogy nem ez a legjobb alakítása, de azért...
Spoiler
Visszatérve az ujj levágásra, furcsállom, hogy abból a beállásból, hogy tudta pont a mutató ujjat levágni.
A Spoiler és a bejegyzésem vége :)
Ettike6 2013 márc. 11. - 11:40:16
(60/96)
Megnéztem, mert olyan nagyon beharangozták, és annyi díjat kapott. Hát szerintem rettentõ unalmas volt, kár a rá pocsékolt 2 órámért :(
Ezüstliliom 2013 márc. 11. - 10:14:50
(59/96)
Valószínûleg ez volt a rendezõi instrukció, azért nem ordított.
stanmore 2013 márc. 11. - 00:26:27
(58/96)
Viszont tényleg jó kis popsija volt.
molp64 2013 márc. 11. - 00:12:42 Előzmény sagkrisz
(57/96)
Azt nem mondanám, hogy romantikus, ám mindenképp megdöbbentõ és kemény film. Sõt, sztem Holly Hunter néha mintha nem is játszott volna: különbözõ jelenetekben ugyanaz volt a mimikája, azaz szenvtelen.
Spoiler
pld. olyankor is, amikor ordítani, de legalábbis sírnia kellett volna, mint, amikor levágta az ujját a férje, és mikor kigondolta a vízbe fúlást. Ugyanaz az "üres" ábrázata volt.
Spoiler vége
A zene viszont tényleg jó.