Téma: Zsákutca

Sz23 2008 szept. 04. - 19:36:22
(120/360)
De az egy eléggé hátborzongató rész volt...
Sz23 2008 szept. 04. - 19:32:39
(119/360)
Már azt hittem, elmentetek Vukot nézni:D

Vagy mindenkinek kellett volna látnia a szellemeket, mármint az egész családnak, kivéve esetleg a lányt.

Engem a hullazsákok száma is zavar, meg eleve a szõke nõ szerepe.

És az is, amit Vadrenalin írt, hogy azért nem fájt a fiú szája, mert rájött, hogy halott és hogy mennie kell, de akkor miért tapadt rá a fekete kocsi ablakára üvöltésre álló szájjal?
bourne 2008 szept. 04. - 19:20:52
(118/360)
spoiler

engem még egy dolog zavart meg ... amikor mentek és anyuka bekattant, akkor ugye elkezdte látni a szellemeket és a régi barátnõjét, aki 20 éve meghalt ...
akkor a többiek miért nem látták, ha õk is élet halál között lebegtek ??? vagy legalább apukának kellett volna látnia, hiszen õ is meghalt ...
Sz23 2008 szept. 04. - 19:15:32
(117/360)
Nem kell privi, tudom, melyik az!!!:)
Sz23 2008 szept. 04. - 18:40:23
(116/360)
A Depardieu-film engem is érdekel, akár priviben is, mert nem tudom, melyikre gondolsz!
Sz23 2008 szept. 04. - 18:37:49
(115/360)
Nem, nem, nem...
Muszáj ellentmondanom, bocsi!

SPOILER
Ez is zavar, hogy NEM a lány szemszögébõl látjuk a dolgokat! Ha így lenne, csak azt látnánk, ami VELE kapcsolatos!
DE!: látjuk azt, amikor a pasija és a nõ a babával egyedül maradnak a kocsiban; látjuk azt, ahogy az öccse hal meg, amihez neki semmi köze! Vagy, ha megis tudta volna, mi van, és õ "vetíti" ezeket az eseményeket, akkor nem sokkol be!

És nem a fehér ruhás nõ ment velük szemben, hanem ha tényleg apuci aludt el a volánnál, akkor õ szállt bele frontálisan a nõ kocsijába, tehát a csaj nem hibás, mégis õ a "halál követe".
bourne 2008 szept. 04. - 18:32:00
(114/360)
Te kis Te :))))) akkor írd meg magánban a filmet, mert most már tényleg nagyon érdekel a dolog ...

ok, a péntek 13 ban igaz ... de mondjuk a motelben nehéz lett volna néninek túlélni, mert hát ott tulajdonképpen csak a pasikkal foglalkoztak ...

spoiler

ez már nekem egy kicsit túl erõltetettnek hat ... akkor már inkább értelmezzük úgy, h a fehér ruhás néni azért vitte el õket, mert dühös volt a halott gyermeke miatt és a szöszit azért nem ölte meg, mert õ terhes volt ... vagy mi ?! :))
Vadrenalin 2008 szept. 04. - 18:26:11
(113/360)
A Depardieu filmet megírom magánban, aztán akár annak a fórumában vitázhatunk arról is. :-)

Amúgy jócskán van olyan horror, ahol van pasi túlélõ, pl. a Péntek 13 pár részében is (talán 3. vagy 4.-re emlékszem konkrétan), vagy frissebbek közül a Motel. Az már nehezebb, ahol negatív hõs éli túl, mert azt már nem horrornak hívják, hanem drámának... :-)

Spoiler
Valóban a papa a felelõs a balesetért, de ez nem mond ellent annak, hogy a fehér ruhás nõ volt az a külsõ tényezõ, akinek a jelenléte nélkül szintén nincs baleset.
offtopic
bourne 2008 szept. 04. - 18:07:06
(112/360)
bár ezzel a Depardieu-s filmmel engem is megfogtál ... nem tudom, melyikre gondolsz ??!!!
még egy kis segítséget kérnénk szépen ...
bourne 2008 szept. 04. - 17:55:28
(111/360)
csak h ne legyek egészen kötekedõ:

spoiler

azért nem hinném, h a fehér ruhás nõt értelmezné úgy, mint, hogyha õ nem lett volna, akkor nincsen baleset, mert elmondják, h az apa aludt el vezetés közben és miatta lett a karambol ...

de télleg Vuk ot kell nézzünk :))))
bourne 2008 szept. 04. - 17:52:51
(110/360)
én nem úgy értettem ... :))))
de nem bánnám h nekem is lenne csak úgy két mellem, amit naponta szorongathatnék :)))))))

amúgy meg mondj olyan horrort, ahol a hapsik is életben maradnak ... :)))
Vadrenalin 2008 szept. 04. - 16:31:41 Előzmény Sz23
(109/360)
Nem a Vidocq-ra gondoltam a Depardieu-s filmmel. További segítség: az inkább mûvészfilm (bár a Port szerint pszichothriller) és a másik fõszereplõ lengyel származású, a rendezõ meg olasz. Ha még nincs meg, szívesen megírom privátban.

*** Spoiler ***
A többi látszólagos ellentmondásra az a közös válaszom, hogy mi nem a purgatóriumban vagy a valóságban történt valós eseménysort látjuk, hanem azt, ahogy mindez a lány fejében összeállt, részben a purgatórium szellemvilágából részben pedig a valóságból felfogott információk alapján.

Hogy miért a nõ hozza el mindenkinek a halált? Mert a valóságban is õ hozta el mindenkinek a halált, a lány szemszögébõl legalábbis így néz ki: ha a nõ nem jön akkor velük szemben, nem haltak volna meg. Ugyanakkor a szellemvilágból érzi a nõ feléjük irányuló dühét is, ez a kettõ pedig logikusan adja ki a látott karaktert.

Hogy miért lát csak 4 hullazsákot? Mert neki csak 4 halottja van, mert a nõ és a csecsemõ az õ számára idegenek. Persze attól még a valóságban nyilván 6 zsák volt.

Miért látja mindenki a Marcott táblát? Na, ez már jobb kérdés, amire az egyik lehetséges válaszom az, hogy mivel a lány látja, azt hiszi, mindenki látja. De jelentheti azt is, hogy a családtagok szellemei mutatják neki a túléléshez vezetõ utat. De a lényeg megint csak az, hogy a lány szemszögébõl látunk mindent

Miért nem vall be a csaj pasija semmit? Ezt leginkább azzal magyaráznám, hogy õ állt legkevésbé közel a lányhoz (ezért is halt meg számára õ a leghamarabb), ezért tõle csak az egyetlen olyan vallomást volt ideje felfogni, ami rá tartozik: azt, hogy meg akarta kérni a kezét.

Szerintem minden részlet beleillik a korábban vázolt értelmezésembe. De attól még én is szívesen néznék most Vuk-ot. :-)
mariejoel 2008 szept. 04. - 15:25:22 Előzmény bourne
(108/360)
Tudom utána én is megnéztem a színészek adatlapját és rájöttem h nem is olyan ismeretlenek kissé elhamarkodottan írtam....
offtopic
Sz23 2008 szept. 04. - 15:10:10
(107/360)
De most már tényleg lépek... Anyámnak ma van a szülinapja, csak el kéne hozni a tortáját!:) Majd késõbb visszajövök, ha teleettem magam vele,addig vesézzétek ki alaposan ezt a filmet!:D Ne az én agysejtjeim pusztuljanak el a gondolkozásban:D:D:D
Sz23 2008 szept. 04. - 15:06:58
(106/360)
Bourne, te nem pasi vagy??? Miért akarsz szõke nõkkel azonosulni?:D
bourne 2008 szept. 04. - 14:57:36 Előzmény Sz23
(105/360)
ezen ne búslakodj ...örülj neki, h nem volt közöd ilyen hülyeségekhez ...
offtopic
bourne 2008 szept. 04. - 14:56:59 Előzmény Sz23
(104/360)
olyan nem lehetséges ... már amennyire most vissza tudok gondolni én még nem láttam olyan filmet, ahol nem a tündi-bündi lány lett volna a túlélõ ...
hát különben kivel azonosulnánk ??!!! ... :))))
Sz23 2008 szept. 04. - 14:52:40
(103/360)
Ha nincs itt senki, akkor lépek:(
Sz23 2008 szept. 04. - 14:47:50
(102/360)
Vidocq-ra gondoltál?
Sz23 2008 szept. 04. - 14:46:57
(101/360)
Kicsit off, de mi lenne, ha egyszer egy horror/thriller filmben nem a szõke lány élné túl az egészet, hanem egy abszolút ellenszenves szereplõ?