10/10
BL73 2017 febr. 09. - 14:55:51 10/10
(503/643)
A III. és IV. rész között kb 20 éve telik el. ez a film a IV. közvetlen elõzmény-története. Mint õsi SW-rajongó, azt gondolom, VÉGRE egy igazi SW-film. Koromból fakadóan nekem már kicsit sok volt a piff-puff, dirr-durr, és jó lett volna egy kicsit részletesebb karakterábrázolás, esetleg karakter-fejlõdés, vagy egy kicsi romantika (de nem Naboo-i teheneken, vagy a homokról elmélkedve...) a filmben.
Teddy Daniels 2017 febr. 08. - 01:13:42 Előzmény Larvitar
(502/643)
Azért lett "Zsivány" a címe, mert az V. részben már volt egy ilyen nevezetû hajó.
A Hoth bolygón, amikor Luke-ot keresik a hóban.
Gondolom így akartak emlékezni a hõsi halottakra, mivel az már Zsivány 2-es volt.
elemes 2017 jan. 27. - 16:56:16
(501/643)
Végigolvastam a könyvet. Fordulatos, jól felépített történet, jól megformált karakterek, amerikai sztorihoz illõen rengeteg "utolsó pillanatban" jelenet van benne (ezt a könyvben kicsit nehezebb volt érzékeltetni -- cserébe az író egész jó narrátora volt a szereplõk gondolatainak). Néhány részletet nem sikerült eléggé elkapnom, például *** SPOILER *** az ûrhajóból azt a kábelt kivinni, bekötni a csatlakozó szekrénybe, utána az ûrhajóba, mire volt ez jó, ha pillanatokkal késõbb felrobban az egész?
9/10
Larvitar 2017 jan. 27. - 15:08:31 9/10
(500/643)
10/9. Star Wars VII-tõl mérföldekkel jobb film. Izgalmas és fordulatos a cselekménye, és végre nem egy remake., hanem egy különálló új rész.

Sokan persze tévedésben vannak. Nem, ez nem a VII folytatása. Ennek a története a III és a IV. rész között játszódik. Persze tény és való, én is a VII folytatását vártam, a moziban jól le is döbbentem, de összességében nem bántam meg. A címe azért lehetett volna jobb is. \"zsivány\" :D
jani-wan 2017 jan. 21. - 22:12:16
(499/643)
"Kiber kristály úgy ahogy van. (Ez ugyanaz, mint Alan Dean Foster Jedi kristálya?)"
Igen, de ezt is Lucas találta ki, még az elsõ film forgatókönyvének a második változatában. Amirõl eszembe jutott hogy ugyanebben az 1975-ös forgatókönyvben jelenik meg az is ahogy a vaksi elköszönt ebben a filmben: "May the Force of others be with you".
Bérelhetõreklámfelügyelet 2017 jan. 21. - 21:40:03
(498/643)
Köszönet az itt kommentelõknek! Hozzászólásaik alapján meg mertem nézni én is a ZS1-et. Egyetértve a legtöbb pozitív és negatív kritikával csatlakozom azok táborába, akik szerint ez végre egy nézhetõ SW film. A moziból kijövet valamiféle lelkesedést éreztem, nem üres émelygést mint az 1., 2., 3. meg a 7. után. Tény, hogy a karakterek rettentõ jellegtelenre sikeredtek, és a dialógusok is kissé gyermekdedek, azért nem éreztem olyan kínos perceket, mint a többi új filmnél.
Ha ezeket a hibákat kiküszöbölték volna, lehetne ez a legjobb SW film.

Ami tetszett(lehet SPOILER!) a teljesség igénye nélkül:

Az egy reaktoros töltés. Nagyon jó, hogy tüzelt a halálcsillag, de mégis ügyeltek, hogy az Alderaan legyen az elsõ igazi áldozata.
A pörölyfejû korvett. (Bár olvastam, hogy ez már szerepelt a Rebels rajzfilmben.)
Vader alakítása a fináléban!
A belsõ terekben nagyon ügyesen megoldották, hogy a kijelzõk, meg kütyük egyrészt a régi filmet idézzék, másrészt mégis modernnek tûntek.
A végén a csata egész izgalmas lett, és persze sokkal valószerûbb, mint a régi filmekben.
A Jedah felett lebegõ, majd felemelkedõ romboló.
Stb.

Ami nem tetszett:

A rombolók túl fehérek voltak, és kissé lego szerûek.
Vader sisakja felül valahogy túl széles volt, pedig pont a New Hope beli antréjában volt a legszikárabb (és nagyon matt fekete).
Réges rég egy távoli galaxisba hogy kerül egy „kung fu” harcos. Érdekes, hogy végül mégis egyedül ezt a figurát sajnáltam, a kissé röhejes mantrázása ellenére.
Kiber kristály úgy ahogy van. (Ez ugyanaz, mint Alan Dean Foster Jedi kristálya?)
Dizájnban szinte semmi újat nem hozott, csak a régi cuccok hatottak igazán jól (halálcsillag, rombolók, Tie, X, Y szárnyú, rohamosztagosok, Vader) – bár ezek egyszerûen megunhatatlanok.
Stb.
Ezek persze apróságok, a fent említett hiányosságok sokkal jelentõsebbek. Amúgy a régi filmekben is volt nagyon sok hülyeség. Pl. Vadászok 9 óránál! - aztán hátulról jöttek – attól még a Yavin 4-es korában elképesztõ csatajelenet volt, dramaturgiájában máig az egyik legjobb, és még látványban is mindig elmegy.
Az összkép számít egy ilyen mesében, ami most szerencsére már egész tûrhetõ lett.
Remélhetnénk, hogy ez így megy tovább, de van egy olyan érzésem, hogy harmadik trilógia nem ezt az utat fogja követni a folytatásokban.
Ja! A nagy légkörporszívó nekem is meg a fiamnak is beugrott a Scariff-nál. :) A nagyoktól lopni nem szégyen!
10/10
Bigpapa 2017 jan. 12. - 15:29:22 10/10 Előzmény MattColors
(497/643)
Neeeem! Én is azon röhögtem. Haveromnak mondtam is, hogy a kombináció: 1,2,3,4,5 :D :D És 10.000 évig friss levegõ várja õket.
10/10
B4lukapit4ny 2017 jan. 12. - 10:42:35 10/10 Előzmény Marek Pieg
(496/643)
De. Az utolsó pillanatban lecserélték Desplat és Giacchinonak másfél hónapja volt megírni a zenét.
philip007 2017 jan. 10. - 20:24:16 Előzmény MattColors
(495/643)
Kis ûrgolyhó!!! :D ;) :)
9/10
gyereamozibabe 2017 jan. 09. - 18:32:38 9/10
(494/643)
Pozitív csalódás. Az elõzõ után megfogadtam, hogy soha többet nem nézek \"Szart-vársz\"-t. Aztán persze a gyerkõcök elrángattak. Jóval erõsebb film lett az elõzõnél. Minden szereplõ hitelesebb volt. A csatajelenetek is a régi Star Warts idézték. Végre a mese-szerû ostobaságokat (ami jellemezte a 2000-es éveket) sem erõltették. Így viszont nem igazán gyerekbarát. Túl sok benne a halál. Apák és gyerekeik halnak meg, búcsúznak el a vásznon. Ez tényleg nem 10 éven aluliaknak való, mert este sok lesz a kellemetlen kérdezõsködés :-) 7 pontot adok rá. És szerintem 2D-ben élvezetesebb a film.
9/10
Marek Pieg 2017 jan. 07. - 16:45:57 9/10
(493/643)
A zeneszerzõ nem Michael Giacchino ?
Shaba 2017 jan. 07. - 12:52:18
(492/643)
Milyen, mikor egy sztori hézagos, mégis mozit gyártanak belõle? ©Lukas film.
6/10
csengõzolivagyok:) 2017 jan. 06. - 18:03:54 6/10
(491/643)
A tavalyi Ébredõ erõ után gondoltam hátha... (az nagyon nem tetszett)
Nos, ez is nagyon gyenge lett.
Elõször is baromi unalmas, a közepén azon gondolkoztam,hogy kimenjek-e, pillanatokra be is aludtam.
Tényleg,borzasztó unalmas.
Azért is unalmas ennyire, mert minden jelenet 100%ban kiszámítható.
Aztán tele van klisékkel, ömlengõs , pátoszos jelenetekkel, mint a legtöbb szirszr amcsi katonai film.
Ahol pörgés van, akció, ott meg olyan érzésem volt,mint az új James Bond filmeknél, azaz,hogy akciófilmet csináltak valamibõl,ami kvára nem az volt eddig.
Egyetlen szereplõvel sem tud azonosulni a nézõ, senkiért sem fájt a szívem.
Ez sem az a Star Wars film ,amit sokszor megnézek majd itthon DVD-n.
7/10
William Kidd 2017 jan. 06. - 09:13:55 7/10
(490/643)
Udv!

Tegnap en is eljutottam a moziba megnezni a filmet. Amit en gondolok, hogy elcsepelik, kicsit kommersze, tucatminosegge teszik a StarWars mitoszt. Eleg zavaros a film eleji storyline, nem is igazan tudtam kibogozni ki-kicsoda a film vegere sem. A szokasos hollywoodi klise, par feher, fekete, azsiai, paki es osszeall a csodacsapat, egy sci-finel el lehetne hagyni ezt liberalis, pc baromsagot. Bar egyertelmu politikai - tortenelmi athallasa mindig is volt a filmnek, Birodalom gonosz nacik, a lazadok meg a multikulturalis partizanok. A film igazabol egy massziv akciofilm lett, sok lovoldozessel, felszines StarWars feeling, jopar visszautalas, de megis mas megkozelites, pl. a "jo lazado" gatlastalanul leoli az informatorat, ami tavol all a jedi mentalitastol, Jah es a filmben nincsenek jedik, ami nekem mindenkepp hianyerzetet okoz. Sorozatos mantra van az erorol, amit hasznalni nem tud, csak erzi a kung-fu mester. Vader nagyur eleg brutal lett, a szinkron hangja meg vicc. Nem el mar az eredeti szinkronszinesz? Jockey hangja ha jol remlik. Elragadtatva nem vagyok a Rouge One-tol, de kellemes szorakozas volt es mindenkepp jobb volt, mint a 4. reszt masolo 7. resz, amiben semmi eredeti nem volt, full copy meg egy hiszitis, pattanasos sith nebulo. Nekem amugy tetszett anno az 1-2-3. resz is, nem is ertettem mi volt a gond Jar-Jarral, azoknak a filmeknek volt hangulatuk, tortenetuk es lenduletesek voltak.
10/10
dunpeal1 2017 jan. 03. - 17:17:44 10/10 Előzmény jani-wan
(489/643)
SPOILER!

Lehetséges, hogy igazad van. Jómagam legalább tucatszor láttam az eredeti IV. epizódot (tehát nem az újradigitalizált, kibõvített változatára gondolok - melyet a többi résszel együtt féltve örzök) és azok a jelenetek nekem egy az egyben ismerõsek voltak, meglehet, csak nagy a hasonlóság közöttük... Már nagyon várom, hogy otthoni körülmények között hasonlíthassam össze a két alkotás említett képkockáit!

SPOILER VÉGE.

Az elõzõ irományomban nem írtam, hogy a film nálam csak átlagos érdeklõdést váltott ki a beharangozójakor (annak ellenére, hogy az Ébredõ erõt én kifejezetten jónak találtam), és nem terveztem, hogy moziba fogok miatta ülni. A trailerek közül talán csak a legelsõbe néztem bele, rémlik, talán nem is néztem végig. Nem volt baj, hogy úgy ültem be a filmre, hogy csak alap dolgokat tudtam (és mint utólag kiderült, azokat sem teljesen jól), és nem vártam a trailerekbõl már ismert jeleneteket sem - már egy ideje az összes filmmel így teszek - és így legalább megmaradt a felfedezés/meglepetés öröme.
8/10
offtopic
MattColors 2017 jan. 03. - 15:04:48 8/10
(488/643)
"A "kijöttünk a moziból" hozzászólások hitelességi faktora elég alacsony"

Szerintem is kamu, úgy a 95 százaléka.

"én még csak harrypotter filmnél láttam ilyent, hogy a 14-es karika ellenére bementek hatéves gyerekkel aztán a második rémült sírásnál kimentek."

Igen. Egy apró, de tipikus példa a fogyasztói társadalom nevelési módszertan, egyre hatékonyabb mûködésére. "Hogyan bégessünk helyesen?"

- Ne láss, csak nézz, hogy el ne ess.
- Ne gondolkodj, csak fogadd az információt.
- Dolgozz, hogy vásárolhass.
- Vásárolj, hogy örülhess.
- Örülj, mert vásárolhatsz.
- A vásárlás pihenés, a pihenés vásárlás.
- Valamelyik pontot nem tartottad be, vagy elrontottad? Kezdd elölrõl!

:)
1/10
Xxy92 2017 jan. 03. - 13:05:52 1/10
(487/643)
Megjelent a statisztika a 2016-os magyarországi mozibevéletekrõl, melyben óriási betûkkel harsogják, hogy a "Kis kedvencek titkos élete" c. film több embert vonzott, mint ez. Csak azt felejtik el, hogy míg az elõbbi augusztusban jelent meg, addig a Zsivány egyes az év utolsó elõtti hetében.
Ezzel nem ezt a filmet szeretném ajnározni, mert engem nem érdekel túlzottan; inkább csak arra mutatnék rá, hogy a média hogyan befolyásolja az embereket...
4/10
CsapóA 2017 jan. 03. - 12:50:18 4/10
(486/643)
Nos, nagy reményekkel ültünk be a családdal tegnap Zs1-re. A tavalyi csalódás után jobbat reméltem, de mint 45 éves oldszkúl Star Wars kedvelõ, azt kell mondjam, ismét csalódtam. Spoiler: Szörnyû unalmas , szájbarágós, merengõs dialógusok, mintha a "sci fi barátok közt-öt " néznénk. A vak kínai mantrázástól pedig felment a pumpám :-D Egy vagyok az erõvel, az erõ velem van...Kb 100X...Az elsõ másfél óra után, mint itt is írta Goodfellas, komolyan gondolkoztam, hogy kimegyünk a terembõl-fõleg, mert a gyerekek is fészkelõdtek. De mégis maradtunk, aztán a végén a csatajelenetek, s fõleg Vader jelenetei felidézték kicsit a régi filmek hangulatát, de még ezekkel együt sem valószínû, hogy kedvem lenne újranézni, ha kijön BD-n...
elemes 2017 jan. 03. - 07:57:23
(485/643)
A "kijöttünk a moziból" hozzászólások hitelességi faktora elég alacsony: én még csak harrypotter filmnél láttam ilyent, hogy a 14-es karika ellenére bementek hatéves gyerekkel aztán a második rémült sírásnál kimentek.
8/10
MattColors 2017 jan. 03. - 02:55:58 8/10
(484/643)
SPOILER

Csak én vártam a pajzskapus giga hdd bolygónál, hogy valamelyik hajó porszívóvá alakuljon?
Vajon véletlen? :)