Krennic 2017 ápr. 07. - 12:47:14
(543/643)
Remekül sikerült. Pont ilyen story-t vártam egy elõzményfilmtõl, sokkal jobb, mint a kissé gyerekesebb I-III. epizódok.
Ez hozza a klasszikus trilógia színvonalát. Nagyon örülök, hogy végre kaptunk egy olyan story-t, amiben nem a Jediké és a Sitheké a fõszerep, hanem inkább az egyszerûbb embereké.A tragikus befejezés pedig elkerülhetetlen volt szerintem is. Ez a film úgy jó, ahogy van. :)
elemes 2017 ápr. 06. - 23:34:55
(542/643)
te vagy marslakó :-) persze nyilván nem, csak ez a film nem neked szól.

én például imádok viccelõdni, de a feleségem utálja (logikailag érti, csak nem tartja viccesnek), ettõl persze még itt alszik a szomszéd szobában, csak nem velem.
gangapurna 2017 ápr. 06. - 18:22:49
(541/643)
Nagy csalódás volt számomra a film, a véleményem szerint nagyon fel van pontozva. Én legfeljebb akkor kapcsolnám be a filmet, amikor éppen porszívózom a lakást. Dehát az ízlés az nagyon szubjektív. Amikor olvastam a dícsérõ szavakat a filmrõl, azon kezdtem el gondolkozni, hogy vagy én vagyok marslakó vagy nem ugyanazt a mûsort néztük.
elemes 2017 ápr. 02. - 17:33:40
(540/643)
Hány éves vagy?
1/10
Niki175 2017 ápr. 02. - 16:38:45 1/10
(539/643)
Szörnyû.. Unalmas. Soha nem hittem volna,hogy egy star wars filmen elalszom.
elemes 2017 márc. 27. - 19:40:40
(538/643)
Szerintem szépen oldották meg azt a helyzetet, hogy a fõszereplõknek szükségszerûen meg kellett halnia. Mindegyiknek.
Nekem inkább az a dramaturgiai bukfenc ütött szöget a fülembe, hogy
SPOILER
Tarkin lazán szétlõtte a birodalom legközpontibb legfontosabb adattárát, ki tudja mekkora kárt okozva ezzel, miközben termékenyebb lett volna a felkelõk csatahajóit célba venni netán.
1/10
black_eagle 2017 márc. 27. - 15:51:20 1/10
(537/643)
Oké! Az még rendben van, hogy nem lõnek teljes energiával, de egy lassított jelenet, ehhez képes kutyafüle, amire a lökéshullám megérkezik.
Pl a két fõszereplõ? Ha nem egymással ölelgetésével lett volna elfoglalva, akkor egy fénysebességes kilövéssel, amire ugye volt már példa, már másik naprendszerben lettek volna két együttlét után, mire a pusztítóerõ egyáltalán beéri õket. Ezek hülye és idegesítõ hibák, de oké a látványra mentek és így hatásosabb volt.
Már akinek...
jani-wan 2017 márc. 27. - 10:20:54
(536/643)
"A fõhõsökkel, annyira nem lehet azonosulni, hogy bármelyiket lelõhetik, egyáltalán nem érdekel"
És ez nagyon nagy hibája a filmnek.

"unalomba fullad szinte minden párbeszéd "
írtam én is korábban
Azaz a forgatókönyv hagy jelentõs kívánnivalót maga után.

"A Halálcsillag fegyvere szintén vicc. Tudom ez így látványosabb, de nem így mûködik..."
***SPOILER***
Valójában itt nincs ellentmondás, és ezt jól oldották meg, mivel a Csillagok Háborújában elhangzik ez a mondat:
TARKIN: "I think it is time we demonstrate the full power of this station. Set your course for Alderaan."
Tehát az Alderaan elõtt soha nem lõttek teljes energiával. Persze azt sem tudtuk hogy lõttek vele, de ha már lõnek, ez miatt a mondat miatt nem tehették meg hogy teljes energiát használjanak.
Illetve a Jedi visszatérben a Lázadó flottára lövõ Halálcsillag sem lõ teljes energiával, tehát van ilyen beállítása a fegyvernek. Ugye elég nagy butaság lenne teljes energiát pazarolni egy hajóra, tekintve hogy a töredék energia is elég az elpusztítására, és így a feltöltési idõ is töredékére csökken, azaz sûrûbben tud lõni.
1/10
black_eagle 2017 márc. 27. - 09:39:15 1/10
(535/643)
Ha már ez nincs, legalább frankó akciókkal, ûrcsatákkal helyettesíthették volna, de ez a sztori, ha lehet egyáltalán annak nevezni, mintha nem tudták volna, hogyan tálalják, mert nem is tudták, ezért unalomba fullad szinte minden párbeszéd benne és abból (de milyen jó!!) kicseszett sok van ebben a filmben.
A fõhõsökkel, annyira nem lehet azonosulni, hogy bármelyiket lelõhetik, egyáltalán nem érdekel, sõt talán jobb is lett volna, de ez a végén (SPOLIER) meghalnak?
Ez mi volt, sokszor látták a Deep Inmpact filmet (gondolom), mert az egy az egybõl onnét volt "lecsórva", csak éppen nem Apa-lánya halál volt.
A Halálcsillag fegyvere szintén vicc. Tudom ez így látványosabb, de nem így mûködik, soha nem is így mûködött, hogy konkrétan mire vége a bolygónak, a nagy részét akár evakuálni is lehetne. Lõttek, bumm vége. Ezzel a filmmel is azt kellene tenni.
1/10
black_eagle 2017 márc. 27. - 09:29:48 1/10
(534/643)
Egyetértek!
A moziban alig vártam, hogy vége legyen. Ennyi idõ után, komolyan azt sem tudtam, hogy mi volt a "történet", gondoltam itthon házimozin adok neki még egy esélyt, hátha éppen nem voltam a moziban ráhangolódva! Egy SW-re? Már az is vicc! :D
Szóval, továbbra is tartom, ez gané, egy utolsó trash az SW meggyalázása. Egyetlen jelenet, ami EPIC benne, amikor Darth Wader a sötétben kinyitja a lézerkardját és az utána való harca, ami sajnos nagyon rövid. A többi egy egy meddõ idiótaság, vagy annak is túlértékelt. :/
elemes 2017 márc. 26. - 22:23:35
(533/643)
ez tetszik :) de a scipt inkább az SW7-bõl hiányzott, ennek a története szerintem összetettebb, mint az SW4-é
jani-wan 2017 márc. 26. - 10:48:31 Előzmény cellasto
(532/643)
:)
jani-wan 2017 márc. 26. - 10:45:30
(531/643)
Szerintem ez annyira nem volt rossz, de a 3 legfõbb dolog hiányzott belõle, ami Alfred Hitchcock szerint egy nagyon jó film elengedhetetlen része. (kép)
Trevor Belmont 2017 márc. 26. - 09:32:43
(530/643)
Ekkora egy sz@rdarabot. Bocsánat a kijelentésért, de ez tényleg az volt!
elemes 2017 márc. 25. - 13:38:08 Előzmény cellasto
(529/643)
hát az SW45-höz tényleg nem ér fel de még az 1-hez sem, a 2 nekem nagyon nem jött be. szerintem a 3.5 színvonalában nagyjából a (átkötés pozíciója miatt szintén sok mindenben kellemetlenül kötött) 3-as és a 6 szintjén van. Az sw7-rõl nem szeretnék többet beszélni mert rosszul vagyok tõle.
elemes 2017 márc. 25. - 12:17:56
(528/643)
Megértem, hogy hiányzott ... de a star wars valójában a Skywalker család története. Mondjuk az R1-ben több szerepet kapott Anakin Skywalker mint a szánalmas FA-ban a fia. Szóval szerintem ez egy "háttér" történet, és sokkal jobban illeszkedik a klasszikus SW folyamba mint az ... elfogytak a jelzõim ... SW7.
4/10
cellasto 2017 márc. 25. - 11:20:56 4/10
(527/643)
ha ez a véleményed, akkor te még nem láttál sw-filmet
ez a *** egyes meg az emo fius rész egy ***..és még enyhén fejeztem ki magam

tarkinon én is meglepõdtem, hogy feltûnt
elemes 2017 márc. 25. - 10:58:29
(526/643)
A sw sorozatba bárhova belenézve ócska akciófilm-jelenetek, érzelgõs és moralizáló párbeszédek követik egymást. Ebbõl a szempontból az SW7 sem különbözik a többitõl -- ahogyan az R1 sem. Mégis: az ócska jelenetek megfelelõ sorrendben és arányban összerakva egy színvonalas történetbe gyúrva jó filmmé tehetik (R1). Vagy gyenge közepes filmmmé (SW7).

***

SPOILER
Az R1-ben ha jól sejtem, két ismert karaktert gyártottak le CGI-vel, Tarkint és a fiatal Leiát. Mon Mothma lett volna a harmadik, de õt egy hasonló arcú színész játszotta, szerintem. A CGI arcok "színészi teljesítménye" 5-6 évvel ezelõtti playstation játékokéval vetekedett. Nem érzem jól magam, hogy a (valószínûleg) hatalmas munkát így leszólom, de ... sajnos nagggyon látszott-.
4/10
cellasto 2017 márc. 25. - 09:36:58 4/10
(525/643)
belenéztem az elõbb online...egy ócska akciofilmet csináltak az sw-bõl...
köszönjuk disney !
Teddy Daniels 2017 márc. 25. - 02:35:25
(524/643)
Én is még moziban láttam, számomra hiányzott az igazi SW feeling.
Ettõl függetlenül, az utolsó Vader-es jelenet kenterbe veri a 2016-os év összes filmjét abban a 2 percben :)