10/10
Lilko03 2015 ápr. 06. - 21:00:50 10/10 Előzmény hutizs
(33/53)
Teljesen egyet értek veled! Szuper jó film, nagyon szíven találja az embert.
A ruhákról, stb. nekem más a véleményem, mivel a fiatalságom egy jelentékeny részét én is hasonló ruhákban töltöttem, annak ellenére, hogy 44 kg voltam és nagyon elõnytelen volt nekem az akkori divat. De hát ez volt. A film értékébõl ez mit sem von le, mivel a téma örök. Az is biztos, hogy 20-25 év múlva a mostani divatot ugyanígy fogjuk látni (ha még élünk).
10/10
Ledina 2014 máj. 11. - 15:42:08 10/10
(32/53)
CsodálatOS, megunhatatlan film. Az emberi élet minden szépsége és nehézsége benne van. Szinte érezni lehet a két fõszereplõ közötti vibrálást, megrendítõ átélni a vívódásukat és SPOILER
együtt örülhetünk egymásra találásuknak.
Két fantasztikus színész egy remek sztoriban.
MolnarErik 2012 nov. 17. - 23:04:06 Előzmény wigabi
(31/53)
Fent van a Youtube-on
wigabi 2012 szept. 01. - 21:44:13 Előzmény hutizs
(30/53)
Kedves...!

Hol lehetne megnézni ezt a filmet, sajnos nem találom sehol!

Szeretettel:Hné Gabriella
hutizs 2012 aug. 02. - 00:55:17
(29/53)
Ja, és nagyon jó felvételek, amikor a vonatablakon visszatükrözõdnek az alakok. Nem szokványos.
hutizs 2012 aug. 02. - 00:45:24
(28/53)
Most nézem a filmet, még nem értem a végére, de szeretném az eddigi véleményemet leírni.
A két fõszereplõ játéka fantasztikus. Ezeket a szerepeket így, és csak így lehetett hitelesen eljátszani. Annyira valóságosak! Két teljesen átlagos ember, teljesen átlagos élettel és történettel.
Külön kiemelném a lelki vívódást, valamint azt, hogy - bár nem nagyon érezzük -, a történet azért nem két nap alatt játszódik.
Eddig egyetlen dramaturgiai dolog nem tetszett, nevezetesen, hogy bár mindketten házasok, gyermeke csak a pasinak van. Ezzel védték ki, hogy a nézõ elitélõen vélekedjen az asszonyról, ami egy gyermekes anya esetében sokkal valószínûbb lenne. Egy gyerekes férj esetében megbocsátóbbak az emberek.
Egyébként gördülékeny, egyáltalán nem vontatott film. A fõszereplõk pedig egyáltalán nem esetlenek, mint azt némelyik hozzászóló kritizálta, hanem tipródnak egy olyan helyzetben, amibe az élet sodorta õket, és amit nem terveztek meg elõre, tehát helyes megoldásuk sem volt rá. Nekem ez inkább szinpatikus, mint negatív vonás.
Ja, és hogy régi göncök, meg miegymás: Robert D.N. nagyon jól nézett ki, jó alakja volt, de ez eddig egyetlen filmben sem tûnt fel. Na és M.S. mindig is jó (színész)nõ volt, van és lesz. Akkor meg nem mindegy, hogy a ruhák ma már nem divatosak?
7/10
sanderb 2012 febr. 02. - 10:47:51 7/10
(27/53)
A két Oscar-díjas fõszereplõtõl is és a filmtõl is többet vártam, állítom több is volt benne. Sokalltam az esetlegességet a forgatókönyvben, keveslettem a feminitást Streep játékában, De Niro pedig nem tudott kellõen a karakter bõrébe bújni. Pedig valós koruk, szakmaiságuk adott volt a többre, jobbra. 10/7
lszl139 2011 aug. 12. - 22:06:39 Előzmény sofi 72
(26/53)
A film nekem is megvan a gyûjteményemben.
sofi 72 2011 febr. 20. - 19:15:55 Előzmény MotoMoto
(25/53)
A filmet nemrég kaptam meg ajándékba. ( M.S. az egyik kedvencem és a barátok, családtagok tudják, hogy ezzel mindig örömet szerezhetnek nekem). Jó volt újra megnézni, hiszen kb. 20 éve vetítették a televízióban. (ha jól emlékszem). Az egyik legszebb szerelmi történet, amit filmen láttam. És nem azért, mert valami hatalmas és különleges dolog történik benne, hanem pontosan azért, amilyen egyszerû és hétköznapi. Itt nem a feszültség és a történet lefutása a kolosszális, hanem az, ahogy a két fõszereplõ ezt a teljesen hétköznapi esetet tálalni tudja. Emlékszem, amikor fiatal koromban láttam, nem kis elõtélettel figyeltem az eseményeket, de azóta tudom, hogy ez nem így mûködik. Van, vagy nincs. Ha szerencsénk van, a házastársunk a végzetünk és nem akkor találkozunk vele, amikor már késõ!
Amit pedig írsz, hogy "negyven fölött megélni egy húszéves érzéseit", nos ehhez csak annyit, ha a legtöbb húszéves egy negyven fölötti érzelmi érettségével rendelkezne, talán nem lenne ennyi válás. Amúgy szimplán szerencse kérdése az egész. Véget ér a film a könyvesboltban?? Hmmm, ez azt hiszem saját magunkon múlik.....

Ezt a kis részletet találtam belõle magyarul. M.S. fantasztikus!!!


http://www.youtube.com/watch?v=JZ0vsHcBld8
MotoMoto 2010 dec. 13. - 15:40:39
(24/53)
A Filmet már nagyon régóta ismerem, nagyon szeretem. Húsz éve vagyok házas, van egy kislányom. Két éve több alkalommal utaztam ingázva-tömegközlekedve a munkahelyemre, együtt egy lánnyal, aki csinos volt, helyes, de különösebb érzelmeket nem váltott ki belõlem. Aztán egy darabig folyamatos elõmenetel, pénz, paripa, laptop, vagyis ment a szekér. A házasságomat sajnos megviselte az idõ. Egy fél éve (mi is van itt egy fél éve?) kevesebb lett a jóból: pénz vissza paripa el, újra tömegközlekedek. A lány még mindig ott, de most már nincs közöny: fülig szerelmesek vagyunk. A reggeli és esti egy-egy óra csodálatos, bár vigyázni kell, mert tömegközlekedik más is, ismerõsök is. Itt az idõ: dönteni kell. Bármi lesz is, negyven fölött megélni egy húszéves érzéseit ... Hihetetlen boldogság.
Naponta történik meg velünk - szinte egy az egyben - amit a filmben láttunk. Véget ér a film a könyvesboltban?
filmbarbár 2009 szept. 09. - 20:33:44
(23/53)
A film olyan amilyen. Kedves, egyszerû. Nincs benne semmi filozofálgatás, se mélyen szántó gondolatok, se társadalmi kritika. Két normális, csöndes ember van benne, akit lehet szeretni.
Van akinek a tartózkodó magatartás, a rámenõsség hiánya vonzó, van akinek egyáltalán nem. A házasságtörésrõl sincsenek egy véleményen az emberek. Frank és Molly ezekrõl nagyon hasonlóan gondolkodnak. Ehhez vegyünk hozzá még egy bizonyos hiányérzetet mindkettõjükben. Sztem ennyi már elég egy kölcsönös vonzódáshoz. A szerelembe zuhanást nehéz megmagyarázni. Meg sem próbálom...
4/10
donbosco 2009 szept. 09. - 11:34:39 4/10
(22/53)
Nekem ez a film nagyon nem tetszett, olyan szerencsétlenkedõs a két fõhõs, hogy már kezdett az idegeimre menni. Nem értettem, hogy miért szerettek egymásba, hisz semmit nem tudtak a másikról, nem is igazán találkoztak, olyan, mintha kimaradt volna egy rész. Nekem általában semmi bajom a régi filmekkel, de valahogy itt nagyon idegesítõ volt, hogy ennyire látszik rajta, hogy már 25 éves. Nem tehetek róla, de Meryl göncei megõrjítettek. :D

Annak ellenére ez a véleményem, hogy mindkét színész nagy kedvencem és óriási tehetségek...
filmbarbár 2009 márc. 08. - 00:23:03
(21/53)
Nagyon szép film két emberrõl, akik a saját lelkiismeretükkel is meg kell hogy küzdjenek az igazi szerelemért.
http://angolmozi.5mp.eu/web.php?a=angolmozi&o=heSuIUMCW0
10/10
bartosberta 2009 febr. 01. - 16:40:13 10/10 Előzmény joozsibaacsi
(20/53)
Ez a film kikölcsönözhetõ a Szabó Ervin Központi Könyvtárból (Kálvin tér), 400 Ft-ért DVD-n. Olasz, angol és magyar nyelven van rajta. A legtöbb Meryl megvan nekik.
Üdv
mzs
(Nincs egy fórum a magyar MS "rajongóknak"?
joozsibaacsi 2009 jan. 16. - 07:27:41
(19/53)
Köszönöm, akkor kérem a feltételeiddel együtt.
joozsibaacsi 2009 jan. 15. - 09:44:19
(18/53)
Alig egy napja találtam ide, gyakorlatlan Netezõként. Hihetetlen, mióta keresem ezt a filmet.Tudunk találni valamilyen megoldást, hogy eljuttasd? Természetesen minden költség az enyém. Ezen felül jó tudni: gyakran kapok megbízást felvételre. Nem a reklám helye, de a felvételt tovább szerkesztem, reklámokat és egyebeket nyom nélkül eltávoítok. Mozgó menüt tudok csinálni aláfestõ hanggal, és személyre szóló, egyedi szerkesztésû (nem innen - onnan letöltött) minõségi lemezt nyomtatok. Általában egy lemezt kérek cserébe, de ez esetben, és ha lennének további igényeid, még azt sem.
Kérlek, értesíts a továbbiak pontosítására.
Köszönettel: Tarlósi József
10/10
offtopic
gabiella214 2009 jan. 10. - 18:36:24 10/10
(17/53)
Hûha,nagyon örülök! Írnál nekem az l.v.gabriella@citromail.hu-ra?
Köszi,várom:Gabi
offtopic
vadoczka 2009 jan. 03. - 21:31:37
(16/53)
Kedves Bíborkékhóvirág.
Nagyon régen láttam ezt a filmet és szeretném megtudni,
hogy hogyan tudnék hozzájutni.
A segítséget elõre is köszike.
Üdv. Vadoczka
10/10
gabiella214 2008 dec. 22. - 22:14:30 10/10 Előzmény sage
(15/53)
Szia,a Zuhanás a szerelembe címû filmet régóta szeretném megszerezni. Ha megvan Neked, káérlek írj az l.v.gabriella@citromail.hu-ra.Köszi:Gabi
fürmender 2008 nov. 10. - 14:40:31
(14/53)
Jómagam is egyet tudok érteni a film erényeit méltató hozzászólásokkal. Ezzel együtt a rajongók szíves figyelmébe ajánlom a "Késõi találkozás" c., éppen tíz évvel korábban, 1974. -ben készült angol filmet is, Richard Burtonnel és Sophia Lorennel a fõbb szerepekben.Úgy tûnik, nincs új a nap alatt.