Téma: Zuhanás

4/10
offtopic
-csengõzoli-- 2013 jún. 11. - 17:23:47 4/10
(94/114)
Ritka nagy baromság ez a film, ne bánd :D
olahmiki1959 2013 jún. 11. - 16:49:55
(93/114)
A múltkor ehelyett a film helyett egy másikat adott a Café.
Pedig nagyon meg szerettem volna nézni, mert dicshimnuszokat zengedeztek a képi világa miatt.
Oké. Elmaradt.
Erre tegnap (június 10.) direkt beprogramoztam a videót, örültem, hogy most végre meg tudom nézni a filmet.
És megint nem ezt adták le, hanem egy másik filmet, - egyébként ugyanazt, amit a múltkor is.

Tisztelettel kérdezem:
Nincs valamilyen médiahatóság, amelyik azt figyeli, hogy a különbözõ tv csatornákon milyen elképesztõen felületes, hihetetlenül alacsony színvonalú munkát végeznek az ott dolgozók?
Mert ez egészen példátlan...
Egyszer el lehet követni egy hibát - figyelmetlenségbõl, technikai problémák miatt.
De ugyanazt a hibát többször egymás után, következmények nélkül elkövetni...
Gyalázat.
Ez az eset tökéletes bizonyítékát adja annak az elképesztõ fejetlenségnek, ami mostanában a média világában uralkodik...
rockqueen 2013 jún. 06. - 12:45:56 Előzmény bluebird
(92/114)
Köszi! Persze csak úgy van fenn a porton, hogy Fall. Amúgy jól gondoltam, tényleg a Korn volt az elõadója annak a számnak. Tegnap rá is kerestem, de a Hatodik sebesség címre azt gondoltam, hogy tökre nem az a címe, amibe belenéztem.
Én is kíváncsi lennék, hogy mikor adják?
bluebird 2013 jún. 06. - 04:52:17
(91/114)
Amit vetítettek, az Eric Schaeffer által rendezett Hatodik sebesség (1997)
"Fall"... És vajh mi lesz a 2006-s Zuhanással???
rockqueen 2013 jún. 06. - 01:10:13 Előzmény Larrabee
(90/114)
Tegnap meg akartam nézni, de helyette valami mást adtak a Film Cafén. Tudja valaki a reális idõpontot, hogy mikor adják? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mit adtak helyette? (Volt benne egy rockos szám, amire nagyon kíváncsi lennék.)
10/10
Larrabee 2013 jún. 04. - 09:20:56 10/10
(89/114)
Tarsem mester gyönyörû filmje - a legszebb, amit valaha láttam. Történet, kép és zene tökéletes összhangja. Eredeti hanggal az igazi.
10/10
rigojancsi 2013 jan. 29. - 22:00:53 10/10
(88/114)
Remek film! Nagyon jól összepasszol a két fõszereplõ. EREDETI HANGggal érdemes megnézni!! 10/10
Luke Ryan 2012 nov. 05. - 18:32:51
(87/114)
zseniális film!
nálam 10/10
10/10
PatyiMate 2012 okt. 31. - 12:29:26 10/10
(86/114)
Spoiler! Jelenet a filmbõl!

http://www.youtube.com/watch?v=kXi4XxqcM78 Csak én borzongtam végig ezt a jelenetsort? Számomra örök kedvenc lett ez a... micsoda ez? álomkollázs?! mindenesetre ennyire jól megkomponálni az eszméletvesztést, az álmok és képzelgések valósággal érintkezõ világát. Sokat kellett erre várni de itt dõlt el bennem, hogy számomra örök érvényû alkotással van dolgom! Az érdekes kérdés, hogy mi lett volna a véleményem ha nincs ez a jelenet...
4/10
-csengõzoli-- 2012 okt. 24. - 16:05:33 4/10
(85/114)
Számomra csalódás ez a film.
Az itteni kommentek és a filmrõl fellelhetõ izgalmas képek miatt nagyon vártam, de hát ez valami borzalom volt :D
Komolyan annyira untam,hogy már a fele elõtt elkezdtem nézegetni,hogy hány perc van még hátra.
Képileg szép,de számomra ez semmi, ha nincs tartalom.
Teli-tele giccses jelenetekkel, néha már úgy éreztem ez poén. (lehet az is volt,arra se mernék megesküdni,hogy mindent értettem)
Mint olvasom felirattal kellett volna néznem, sajnos elkövettem azt a hibát,hogy szinkronosat töltöttem le.
Hát a kislány hangja olyan szinten idegesítõ,hogy szörnyû!
Közben gondolkodtam is,hogy átváltom angol nyelvre,de végül nem volt kedvem tökölni a beállításokkal,emiatt meg kizárt,hogy újra megnézzem.
Baromira untam.
A szép képek miatt adtam rá 4 pontot.
8/10
Sadenal 2012 okt. 06. - 14:00:09 8/10
(84/114)
Egészen csodálatos film volt, valami iszonyatosan remek operatõri munkával, kosztümökkel és látvánnyal. Itt-ott a zene is remekül átjött.Pár napig még bennem lesz, és biztos hogy be fogom szerezni HD-ban, mert ennek nagyon kijár :). Mondjuk egy 15 perccel lehetett volna rövidebb, mert ahogy húzták kicsit mintha veszített volna az erejébõl, de ennyi még belefér.


8/10
Bigpapa 2012 szept. 22. - 17:05:29 Előzmény mandalababa
(83/114)
Írtam privátban választ a leveledre,de nekem nem mutatja kézbesítettnek.
1/10
jean sol partre 2012 aug. 02. - 17:48:26 1/10
(82/114)
A meséknek eredetileg mindig fontos spirituális mondanivalójuk volt. A szájról szájra átadott népmeséknek is.
Komoly tanítások amit a gyerekek - nem kell francia nevelõnõ - le is vettek.

A mai meséknek, rajzfilmeknek, vagy éppen ennek semmi közük ezekhez, akármennyire is formai hasonlóság és akármilyen szépen csillogóak is.

Katasztrófa.
10/10
paczy 2012 márc. 03. - 18:16:56 10/10 Előzmény peorth
(81/114)
Most lehet, hogy félreértettem, de akkor magyar szinkronnal nézted a filmet?
Csakmert akkor ajánlom, h nézd meg eredeti nyelven is:). Ugyanis ahogy a kislány beszél, az zseniális, nemcsak az akcentusa hanem mindenféle más játékok miatt is. Egyébként utánanéztem, és állítólag amikor a filmet elkezdték, még valóban alig tudott angolul, szóval nem is volt annyira színészi játék..mindenesetre nagyon õszintén hat, nagyon aranyos:)
10/10
paczy 2012 márc. 03. - 18:12:47 10/10 Előzmény Zempy
(80/114)
Kicsit vitatkoznék:). A látványvilág önmagában valóban nem sokat ér. De itt kb. az egész film alatt a nézõ a kislány szemével lát, a mese pedig végképp az õ képzelete alapján van, épp azért annyi a hasonlóság a mese és a valóság között (színészek,tárgyak stb). Vagyis a látványos, színes világ amit a mesében látunk, az a kislány képzeletének a mûve, aki a mesét ilyennek képzeli, és így már egyáltalán nem meglepõ, mivel egy gyerek, kisgyerek fantáziája mindig élénk, színes és naív...
Egyébként a képek, a beállítások, a film fényképezése egyszerûen zseniális, nagyon ritkán láttam ilyen jól megkomponált jeleneteket. Szerintem nagyon jó film, 10/10.
peorth 2012 febr. 16. - 22:01:58
(79/114)
De régen írtak ide... nos, megnéztem én is a filmet, elolvastam, ha nem is az összeset, de zömét a kommenteknek, s láttam, sokan elégedetlenek voltak a kaszkadõr meséjével. Nekem nem volt vele semmi bajom, egzotikus volt és szárnyaló, s épp annyira egyszerû (történetileg), hogy azt egy (hány éves?), egészen kicsike kislány (aki ráadásul nem is anyanyelven beszéli az angolt / + volt rá példa, hogy nem minden kérdést értett meg, amit hozzá intéztek / egyszerû, kétkezi munkát végzõ szülõk gyermeke, és nem jár hozzá francia nevelõnõ, hogy az elméjét pallérozza) is felfogja. Sõt, inkább elvarázsolja. Mert a mesének az egyetlen és legfontosabb célja (legalábbis a film nagy részében) az volt, hogy a kicsit lenyûgözze, hallani akarja a folytatást, és a bizalmába fogadja a mesélõt.
Mire ment volna egy Ulysses-mélységû történettel? Lássuk be, semmire. Ezért senki sem kérheti számon rajta, ha a három kismalac történetét veszi elõ. :) (És akkor most nagyon sarkosítva fogalmaztam).
A lényeg az, hogy nem a mese története a lényeg, az csak a kislánynak szól. Ami a nézõ számára igazán fontos, azok a kórházi részek; a valóság és az illúzió összefonódása és az áthallásos jelenetek; ahogy szép lassan kibontakozik a két fõhõs kórházba kerülésének a története; a gyermeki naivitás és a megtört felnõtt halálvágya; remény és reménytelenség; az élet mulandósága.

SPOILER
van, aki meghal; van, aki meg akar halni, de nem sikerül, s van, aki nem akar meghalni, de mégis majdnem...
SPOILER

Mindezzel együtt, s mellékesen rövidke bepillantást nyerhetünk a mozi történetébe is. Persze volt pár rész, ami nekem sem volt világos, s a szinkron(hangok - és csak itt, ebben a filmben) sem tetszett igazán, de összességében jó film volt. A poénok viccesek voltak, de nem mindig tudtam helyre tenni, inkább "lol" kategóriások voltak, de aranyosak is.
Ó és a kosztümök egyszerûen gyönyörûek voltak, így, ilyennek látta hát a kislány a rabló hõsöket. :)
10/10
arcansas 2011 aug. 26. - 00:48:36 10/10
(78/114)
Mestermû :-) 10/10
10/10
arcansas 2011 aug. 25. - 02:41:25 10/10
(77/114)
Na ezt este 9re beszerzem és megnézem :)
9/10
sanderb 2011 febr. 23. - 11:23:40 9/10
(76/114)
Már régebben láttam ezt a filmet. Nagyon megragadott az erõteljes képi világa, a különleges kosztümök és a mindig képlékeny mese. Különlegesen érdekesnek vélem a naiv gyermeki jóság és a reménytelen depresszió 'harcát' a filmben.
Feltûnt valakinek, hogy a Massive Attack Paradise circus c. számához ebbõl a filbõl ollózták össze a videóklippet? Ha belegondolunk, hogy az említett zenekar rendre komor, melankólikus, depresszív hangulatú zenéket készít, már semmi meglepõ nincs is az egészben. 10/9
Rahel7 2010 okt. 31. - 16:16:00
(75/114)
-Okes!:))
-Megígérem!!:)