Téma: Zuhanás

Rahel7 2010 okt. 31. - 16:03:40
(74/114)
-A film ajánlását!:)
Rahel7 2010 okt. 31. - 15:56:12
(73/114)
-Köszi!
10/10
Mirax 2010 okt. 27. - 17:11:35 10/10 Előzmény horas
(72/114)
A félreolvasásért elnézést, mea culpa, a stábban meg nyilván nem voltam benne, csak mondjak beleástam magam minden fellelhetõ anyagba a neten, és ha megtennéd, te is pont ezt találnád, mivel publikus. Fáj, hogy nincs bnne Fincher? Sorry.
6/10
Zempy 2010 okt. 03. - 13:56:25 6/10
(71/114)
Anno lenyûgözött a trailer, és most a boltban láttam nagyon jó áron a filmet is. Mielõtt megvettem volna, elõkaptam az iPhone-om és gyorsan elolvastam az itteni értékeléseket :) Szinte mind annyira dicsõítette, hogy azonnal ment is a dvd a kosárba. Most mégis csalódottan és értetlenül állok a dolog elõtt.

Hogy ez hasonló lenne a Faun labirintusához? Szerintem kizárt, mind minõségben, mind felépítésben. A napokban újranéztem a Faunt, és megint megborzongatott. Ez a film inkább unalmat és a csillogó felszín alatti semmiséget jelent számomra. A képsorok kétségkívül szépek és jól megkomponáltak- noha ebbõl is van sokkal lenyûgözõbb: pl. a Hõs c. kínai film mind külcsínben, mint tartalomban veri. De mit ér a sok csillogás és ragyogó máz, ha belülrõl alig van tartalom? Márpedig itt ez a helyzet, akárhogy csûrjük-csavarjuk a dolgot. Azt vártam, hogy a kaszkadõr hányatott, de mesés életét fogom látni. Helyette unalmas, és meglehetõsen barom meséket láttam Nagy Sándortól kezdve karavánokon és Darwin-on (!) át. Semmi nem fogott meg a badar sztorikból.

A kislány és a kaszkadõr-szál már jobb, egészen élvezetes és megható lesz a végére. Valóban ügyes a lányka, és ez a rész engem sokkal inkább megfogott, mint a badar mesécskék láncolata.

Szerintem ismét igazolódott, hogy a külcsín, a hatásvadászat, a giccsbe hajló képek túlzott használata nem pótolja a belsõ tartalom hiányát. Számomra nem volt katarzis, nem tapasztaltam érzelmi hatásokat. Inkább untam és a homlokom ráncoltam, hogy ezzel és azzal már megint mit akarnak kifejezni.
Ha a férfi szomorú történetét vitték volna vászonra, még akár jó is lehetett volna, ez a gyerekes bolondozás azonban számomra tönkretette a film élményét. Nem nézném újra egyhamar, és nálam nem is ér többet egy jó erõs közepesnél sajnos.
10/10
Miyu 2010 aug. 12. - 08:31:09 10/10
(70/114)
Magával ragadó hangulatú, gyönyörû szép film, a kislány pedig nagyon jó benne. :)
Csodálom, hogy nem nagyon lehetett hallani róla, többet érdemelne.. :/
10/10
Szissssz 2010 júl. 14. - 23:39:16 10/10
(69/114)
Gyönyörû, lélegzetelállító, varázslatos és szívbemarkolóan szép, valamint nagyon elgondolkodtató film is volt számomra. Mintha az Ezer egy éjszaka meséi közé csöppentem volna, egyszerûen csodálatos volt a képi világa is!
Ami a fõ, hogy a TÉMA nem volt szokványos! A zenéje pedig a non plus ultra, telitalálat volt!!!
nikevic 2010 júl. 14. - 22:24:54 Előzmény Zsütz
(68/114)
én szinkronnal láttam és Lee Pace hangja egyenesen kiábrándító. de szerencsére tudom milyen igaziból (köszönet a Halottnak a csók-ért :)amit nagyon imádok:))ezért nem rontott el mindent. nekem is tetszett a film, de mielõtt értékelek azért megnézem eredeti nyelven is :)
10/10
horas 2010 máj. 29. - 11:44:57 10/10 Előzmény Mirax
(67/114)
Tanulj meg olvasni cimbora.
Kezd a kommentemmel.
Pont azt írom,hogy érzésem szerint ez a film hatott a Benjamin Button-ra.

Gondolom a forgatáson ott voltál meg a film mögött huzódó pénz és szerzõdés mzogásoknál is,ezért tudod ilyen biztosan,hogy David Fincher nem volt benne a filmben.
:)
killerwhale 2010 márc. 22. - 16:11:59
(66/114)
nagyon jó film, tetszett a képi világ összehangolása az érzelmekkel. Elgondolkodtató, miközben a látványvilág magávalragadó.
10/10
Mirax 2010 márc. 17. - 15:54:07 10/10 Előzmény horas
(65/114)
A Benjamin Buttonról nem mintázhatták, legfeljebb fordítva, mert ezt a Zuhanást valamikor 2003 táján forgatták; ) Fincher meg semmilyen formában nem volt benne a stábban, egyszerûen csak jó fej volt és a nevét adta a marketinghez, amire Tarsemnek már nem maradt pénze (merthogy az egész filmet saját büdzsén csinálta, így legalább megvalósíthatott mindent, amit már rég akart pl a Sejtben, ilyen a pap arcának átváltozása tájképpé, stb).
8/10
1asokközül 2010 márc. 05. - 16:55:33 8/10
(64/114)
Nekem a sztori annyira nem jött be, nem nagyon értettem, talán nem is keltette fel az érdeklõdésemet igazán... viszont a képi világ szerintem lenyûgözõ, sosem láttam még ilyen szépet filmben. Mintha minden egyes képkocka egy-egy tökéletes fotó lenne.
10/10
horas 2010 febr. 24. - 11:16:34 10/10
(63/114)
Sikerült megszereznem,megnéztem.
Ha kötekedni akarnék,találnék hibát az alapsztori nagyon összecsapot lett,semmi felvezetés,egybõl az álomvilágban találjuk magunkat,kicsit elhamarkodott,és a kislány és a fiú szálának találkozása is elég gyengusz.
Viszont nem tudok rosszat mondani erre a filmre,mert eszméletlenül,látványos és a végül az érzelmeket is sikerült,megjeleníteni igazi dráma a végére.

Ez a Tarsem Singh egy zseni az egyszer biztos.Nem csak az,hogy óriási rendezési tehetség kell ehhez a filmhez,hanem a modern technikákban is rettenetesen otthon van.Pl amikor a az esküvõ utána a pap arca,kivetül egy hirtelen vágásnál a sivatgra,az zseniális de lehetetlen felsorolni az ilyen és ehhez hasonló,bravúrokat a filmbõl.

David Fincher benne volt a stábban,lehet,hogy csak nekem tûnik úgy,de mintha kisebb áthallásokat fedeztem volna fel, a Benjamin Button-nal kapcsolatban,mintha ez a film hatott volna rá,fõleg a végén azok az archív felvételek,illetve a zene is.

Óriási film,aki látvány világban kiugró,igényes,eredeti(és nem a tipikus széttrüközött,effektezett) filmet akar látni,és szereti az ilyeneket,annak kötelezõ.10/10
10/10
Rasztadini 2010 jan. 30. - 23:10:29 10/10
(62/114)
Fantasztikus, az egyik kedvenc filmem, a pasi meg azóta a szerelmem!:)
10/10
Mirax 2010 jan. 28. - 16:09:24 10/10 Előzmény marishka
(61/114)
Ezzel sajnos teljesen egyetértek. Hálistennek elõször moziban láttam, így felirattal, úgyhogy nekem nem tolta el at élményt a szinkron, de egyszer kivancsisagbol nekiültem, hogy magyarul megnézem, és valami iszonyat. Nem csak ahang miatt, hanem azért is, mert nem jön át, hogy mennyire töri az angolt, ami egy csomó jelenet alapja. És nekem Roy hangja sem jött be, mert valahogy arrogáns és türelmetlen volt. Szóval mindenkinek mindenképpen eredeti nyelven ajánlott megnézni, mert úgy zseniális. És többek közt a kislány miatt:)
marishka 2010 jan. 23. - 09:42:19
(60/114)
Ez klassz mese lett volna, de a kislány szinkronhangja, fõleg a sírósabb részeknél, elviselhetetlen. A párom bekiabált az elõszobából, hogy halkítsam már le, de akkor már magam is arra készültem. Így azokat a részeket némafilmnek néztem...

Oké, lehet, hogy csak nekem tûnt borzasztónak a folyamatos (mû)sírós fejhang meg pont az a frekvencia, és más észre se vette, de sajnos az én filmélményemet tönkretette. És ez nem az elsõ eset sajna.
Poohikan 2009 dec. 29. - 12:43:50
(59/114)
anno, mikor elõször láttam, véletlenül, kb. a 20. percnél ültem le... s ottragadtam. zseniális az egész film, a kislány pedig... odavoltam
9/10
András1992 2009 nov. 28. - 17:02:13 9/10
(58/114)
Nekem nagyon tetszett a film... Lenyûgözõ a képi világa, és teljesen elvarázsol minket... A zene is nagyon jó, én nem szeretem a komolyzenét, de ez megfogott. Nagyon érdekes a mese is, és az is, hogy a két világ hogyan fonódik össze. Nekem 10/10-es a film, csak ajánlani tudom mindenkinek, fõleg azoknak, akik szeretik a meséket, nekik felejthetetlen élmény lesz.
10/10
CafeDiva 2009 nov. 15. - 23:41:24 10/10
(57/114)
... és a látványról: már elsõ megtekintésekor volt jelenet, amit háromszor néztem meg egymás után, mert elõször csak a színek, formák, terek, CSODÁK ragadtak el, s nem hallottam közben a szöveget, aztán igyekeztem figyelni arra is, végül még egyszer vissza kellett tekerjek, hogy kedvemre gyönyörködhessek a bámulatos képekben... Hihetetlen.
10/10
CafeDiva 2009 nov. 15. - 23:37:07 10/10
(56/114)
10/10. Ez mindent elárul. Várakozások nélkül ültem le elé, ajándékba kaptam, illik megnézni, fõleg, h személyesen nekem címezték, sejtették, h bejön majd... Úgy hiszem, jól ismernek. Teljesen elragadt.......
Aki kellõen nyitott, és vállalja, h mindannyiunkban OTT él a Gyermek, a szépségre, finomságra, gyengédségre, -urambocsá'- szeretetre való természetes igény, az nem csalatkozik.
Nem tudok kit/mit kiemelni, az összhatás a döbbenet számomra. S nem szégyellem: nem egyszer eredtek el könnyeim a mû során.
Sokszor valóban úgy éreztem, h annyira természetesen mozog, beszél, gesztikulál a kislány, h talán nem is látta, h forog a kamera, hanem elhitte, h csak meséket ült le hallgatni egy ágyhoz kötött "bácsi" mellé. Remek, egyszerûen remek. Remélem, látom még késõbb, mivé cseperedik aranyszivem:)

Nem tudom ragozni, szavakkal leírhatatlan az élmény, s igaz, még jópárszor vágigámulom majd, újra és újra fel kell fedezni, mi mindent rejthet magában.

Merjétek felébreszteni a bennetek élõ GYERMEKET! Érdemes.... ;)
8/10
beo71 2009 okt. 14. - 16:15:03 8/10
(55/114)
Szárnyaló fantázia szenzációs képekben.8/10.
Szerelem,barátság,tragédia,halálvágy,életigenlés,minden van ebben a történetben,nagyon szép,de engem néha telített a kép,jobban szeretek a történetre fókuszálni,talán ezért is nem jött be a Sejt.Tarsem második munkája ez és sokkal jobban tetszik,maradandó élményt okozott.