Téma: Zuhanás

10/10
Mirax 2009 okt. 08. - 09:21:05 10/10
(54/114)
Azt érti valaki, mit ért Roy azalatt, hogy az ügyvéd adja hozzá a szerzõdéshez a vetítést, és akkor õ aláírja? Ez akkor van, amikor egy rakás pénzt ajánlanak neki kárpótlásul. Mi ez a vetítés? Az, amivel végetér a film? Amibõl kivágták a zuhanását?
10/10
Mirax 2009 okt. 05. - 11:45:39 10/10
(53/114)
A Cinema paradiso óta nem volt olyan, hogy azt mondtam volna egy filmre, hogy az egyik kedvencem lett (talán a Faun labirintusa volt ilyen), és a Zuhanásnak most sikerült ez. Két hete láttam a moziünnepen (éljen a Mûvész!), és azóta sem bírtam kiverni a fejembõl.
Egyszerûen gyönyörû, és nem csak a képek, amik valóban hihetetlenül szépek, hanem nekem a story is bejött. Nem konkrétan a mesére gondolok, amit sokan laposnak véltek, hanem talán az tetszett leginkább, ahogy a valóság keveredett a mesével, ahogy a valós szereplõk belekerültek. Érdekes a nézõpont is, ahogy a kislánynak az indian egy indiait jelentett, Roynak meg egy indiánt, és imádtam a kis feszültségoldó poénokat is, Alexandria beletüsszentését a mesébe, a csuriban van a kezem-részt, ezek annyira kedvesek:) Emlékszem, gyerekkoromban, amikor játszottunk és improvizáltuk a történéseket, egy csomószor volt ilyen, hogy utólag megmásítottunk eseményeket ilyen csuri-módon:) Talán ezért is fogott meg annyira, mert a gyerekhez szólt bennem, és közben meg ott volt az utolsó kórházas jelenet (let him live), ami meg számomra annyira dráma volt, fõképp a színészi játék miatt, ami egyébként egyszerûen tökély volt, a kislány hihetetlen volt, fantasztikusan játszott, ahogy Lee Pace is.
Nagyon érdekes, de az egész stábnak úgy adták be, hogy Pace valóban nem tud járni, éés csak a kórházas részek leforgatásának a végén mondták csak el, hogy ez nem így van, addig képes volt tolókocsival járni a szünetekben is:)

Lehet, hogy voltak már olyan filmek, amik ezt meg ezt jobban adták vissza, de nem érdekel, xy konyv elõtt meg ott volt a Biblia. Engem megfogott, csak ajánlani tudom.
primax 2009 szept. 23. - 19:31:50
(52/114)
nincs meg valakinek a film? Úgy szeretném megnézni de nem tudom letölteni!
1/10
Beyond silence 2009 aug. 26. - 16:56:27 1/10
(51/114)
Érdekes film a Zuhanás, érdekes formai játék. Képileg jó (de hangsúlyozottságához képest nem rendkívüli) a zene különösen szép, de tartalmilag elég sekélyes. A történet szûrrealitás játéka pár meglepõ, ám néhol kissé gagyi hatású "poénnal". Ami kiemelendõ a kislány remek játéka, aki kifejezetten életszerû. A sejtnél jóval fogyaszthatóbb, de még így sem tudtam 4-est adni rá. Viszont még egy hasonló produkcióra már elég unalmas lenne mindez.
tanarilla 2009 aug. 20. - 15:47:33
(50/114)
tegnap láttam , és bekerült a kedvenc filmeim közé! hihetetlenül szép, meg persze néha szomorú... sokan írják, hogy szerintük nem jó a a vége, nekem az is tetszett. ajánlom mindenkinek!
9/10
Zsütz 2009 júl. 03. - 19:46:26 9/10 Előzmény F3ruS
(49/114)
Viszont így elmélkedve, ha belegondolunk, nem nagyon lehetett volna másképp megoldani a végét.
***SPOILER***
Mert ha vmiképp együtt maradt volna a kislánnyal, az elamcsisította volna az egészet és elfolyósította volna, ha érted, mire gondolok :D, de így meg nem lett olyan drámai, ami mondjuk a halálával lett volna. Szóval kicsit elütötték a végét. Valami alternatív befejezést megnéznék szívesen. XD
***SPOILER VÉGE***
Ah, de tényleg jó film. Megyek is megnézni még egyszer. :D És EZ is azok közé tartozik, amiket sosem fogok szinkronosan elrontani. :))
F3ruS 2009 júl. 03. - 07:36:39
(48/114)
Egyetértek veled,egyszer mindenképpen meg lehet nézni és van benne valami különleges, ami nem sok filmre mondható el manapság,a vége tényleg nem olyan jó :)
9/10
Zsütz 2009 júl. 03. - 07:25:13 9/10
(47/114)
Gyönyörû képi világ, gyönyörû színészi teljesítmény (mind a kislány, mind Pace részérõl baromi sokat lehet kapni), szerintem gyönyörû a történet is, habár nem teljesen eredeti, elvégre láthattunk már kihasználós filmeket. Ennek ellenére ez a film legalább egyszer nézhetõ, és ha könnyeket nem is csal az ember szemébe, tényleg megmelengeti egy kicsit. A legeslegvége nem tetszett annyira, de hát tényleg, ez van, ilyen az élet.
Lee Pace hangja pedig valami csodálatos, az arcjátéka meg baromira kifejezõ. Õrület... Hol a fenében van? Miért nem forgat több filmet?! Áh.
9/10 legalább. :D Mindenkinek ajánlom.
johnnyjani 2009 jún. 20. - 12:30:11 Előzmény dodszy
(46/114)
A film láttán rengeteg jó érzés töltött el,de
amit feltétlenül meg kell említenem az az,
hogy örülök, van még igény az ilyesmire, és
nem csak a agymosó tinifilmekre, meg fenomenális
nagyszabású "magamhoznyúlokakkorátrobbant" típusú
akciófilmekre.
Tipikusan az a film,amit kevesen értékelnek igazán,
annyira amennyire megérdemli, és nagyon sokan mondják
rá hogy unalmas, "ellentmondásokkal teli" :D, "jójó szép de nem több annál", stb.
Szerintem meg remekmû.Élmény volt megnézni.Ritkaság.

Bejött na. ;)
7/10
dodszy 2009 jún. 08. - 10:05:26 7/10
(45/114)
A kislány zseniális (persze Lee Pace is).
10/10
fozsi 2009 jún. 05. - 21:30:55 10/10 Előzmény morcosharcos
(44/114)
ugye, hogy ugye? :)
10/10
morcosharcos 2009 jún. 05. - 12:54:48 10/10
(43/114)
Na,végre megnéztem, és...nem is tudom, nehezen találok szavakat. Egy picit keszekusza volt,néhol zagyvaságnak éreztem,és nem az irreális elemek vagy a mese része miatt. Viszont egészében nagyon tetszett, a képi világa hihetetlenül gyönyörû, a kislány játéka pedig remek. Mivel jószívû vagyok 10/10:)
10/10
fozsi 2009 máj. 22. - 22:08:36 10/10
(42/114)
a vége lemaradt: szóval így érték el, hogy ne ugráljon pl az ágyon vagy hasonlók.
Én pl úgy is néztem már, hogy a két karakternek külön külön néztem az arcát, mozdulatait. Annyira érdekes. De ezt bármelyik filmnél el lehet játszani: csak egy szereplõre koncentrálni és az õ játékát nézni.
Ennél a filmnél, a kórházas jelenetekben egyre jobban azt éreztem, hogy õk a forgatáson kívül is így kommunikáltak és a kamera elõtti dolgok is nagyrészt természetes, nem felvett reakciók, mintha improvizálnának.
10/10
offtopic
fozsi 2009 máj. 22. - 22:00:37 10/10 Előzmény karabaszmarki
(41/114)
én már vagy 7x láttam :) ebbõl sajnos csak 1x moziban, de az elég is, a moziélmény elmaradt, hála az Európa mozinak... nagy terem, kicsi vászon, a jármûvek hangjai bejönnek - egyszóval élvezhetetlen.. ha mûvészben adnák még, legalább 3x megnézném még... :) és nem, nem vagyok fanatikus, csak szimplán minden egyes nézésnél újabbnál újabb dolgokat fedezek föl, amit elsõre észre sem vettem, olyan összefüggések vannak benne.
Azt tudtátok, hogy amikor Alexandria és Roy találkoznak a vásznon, akkor találkoztak élõben is elõször? A kislánynak úgy lett bemutatva a pasi, mintha tényleg ágyhoz kötött lenne
10/10
karabaszmarki 2009 máj. 15. - 22:17:05 10/10
(40/114)
Nekem nagyon tetszett, szerintem többször is látni kéne, hogy minden mozzanatot megértsek benne, mert úgy van min elgondolkozni, és voltak dolgok, amikre késõbb jöttem rá. Nagyon ötletes, és valahol annyira sejthetõ volt számomra, hogy a kislány is zuhanni fog... bár bíztam, hogy jó vége lesz... Nagyon tetszik az a jelenet, mikor könyörög Alexandria a fõhõsünknek, hogy ÉLJEN, nem halhat meg... nagyon megindító film, tetszettek az elõttem szólok véleményei is, szépeket írtatok! :) Üdv mindenkinek! És aki még nem látta, és szereti a komoly filmeket, amik nem csak piff-puff-ról szólnak, meg dirr-durról, az nézze meg! Részemrõl 10/10!!!
9/10
nyenye 2009 márc. 31. - 22:58:04 9/10
(39/114)
Az elsõ felében én is egy kicsit vontatottnak találtam a filmet de kárpótolt a szép látvány és mesebeli tájak,épületek.Viszont ahogy egyre jobban bontakozott ki a történet,egyre több információ gyûlt össze Roy-ról no meg a kislányról úgy kezdett egyre érdekesebb a lenni a film.A film végén már akkora érzelem hullám tört rám,hogy alig bírtam visszatartani a könnyeimet.Nagyon szép történet volt!10/9
10/10
gmagich 2009 márc. 29. - 05:28:32 10/10
(38/114)
Amélie után ez a film lett a szívem második csücske :-)
A képi elemek, a történet, mese egyszerûen lenyûgözõek, Alexandria meg egyszerûen zabálnivaló :-) Nem tudom, de engem teljesen megnyugtatott, ahogy elmerültem ebben a gyöngyszemben.
e-batta 2009 márc. 22. - 15:12:13
(37/114)
Tegnap néztem meg, egy kis pezsgõvel együtt. Lehet, hogy az is segített, de bennem teljesen elõjött a gyermekkorom. Akkoriban volt, hogyha "szabad" mesét mondtak nekem, amit közösen meséltünk tovább, nem lehetett tudni mi lesz a vége, én se tudtam, nõvérem, aki mesélt õ se tudta. Nagyon izgultunk, és tényleg ilyen képeket láttam, mint amilyenek a filmben voltak. Igenis ilyen színesek a gyermeki fantáziák, csak sok "fáradt" felnõtt már nem emlékszik erre. Tarsem Singh visszahozta azokat az idõket, amikor még nagyon boldog voltam, csak nem tudtam, hogy miért. Azóta rájöttem. Mert gyerek voltam, és minden szépségnek, apró csodának tudtam még örülni. Nagyon örültem, hogy ilyen sok képet mozgatott meg bennem, és tetszett a kerettörténet is, mert a felnõttek ilyenek, csak azért mesélnek, hogy kihasználják a gyerekeket, vagy hogy gyorsan szabaduljanak. És mégis, minden felnõttben ott van mélyen egy gyerek, és nemcsak õk ketten, hanem talán mi is, megtanuljuk gyermeki kiváncsísággal szemlélni a világot.
Kit érdekel, hogy összelopkodott jelenetekrõl van szó, (nem láttam az említett filmeket, bár a Gabbeh-t tervezem), ebbõl is látszik, hogy minden és mindenki hatással van a másik emberre. Sok mindenre azt mondjuk, hogy közhely, és már lerágott csont. De ez csak egy nézõpont, és mindenki másképp látja, nem kell egymás cipõjében járnunk. (Hál'Istennek!)
Ami leginkább tetszett, az a folyton jelenlévõ humor, ami feloldotta a görcsöt a gyomromban, és volt néhány olyan mondat, amibõl remélem szállóige lesz.

SPOILER(Csuriban volt az ujjam), vagy (Persze, ezzel a rengeteg foggal meg sem ismerlek), (A madarak a gyomrában zöldebb helyre vágynak).
6/10
Alternat 2009 márc. 20. - 08:23:30 6/10
(36/114)
Nekem nem tetszett, kövezettek meg, de már a film felétõl szenvedtem. Direkt vártam, hogy majd valami magával ragadó drámát látok, de ez végül nem jött össze. Pozitívumként szóljon, hogy nagyon jó ötletnek tartottam, hogy kettõjük érzelmeit belemosták egy mesébe és így párhuzamban követhettük a történéseket a valóságban és a kettõjük által vezérelt fikcióban, amiben mindenki azt látta amit szeretett volna. De ugyan akkor talán pont a mese volt az, ami számomra kevés volt a filmhez. Ennél azért jobbat is ki lehetett volna találni, hiszen pont ebbe kapaszkodhatott volna a film igazán, mert a kórházi jelenetek talán még rendben is voltak.
Idõnként volt egy-két olyan apróság a filmben, amit nem tudtam hova tenni, hogy ezt most viccnek szánják, vagy mi. Aztán a film vége felé már mindegy is volt.
10/6
Lacquo 2009 márc. 17. - 23:04:35
(35/114)
A képvilágát megnézve egybõl arra gondoltam, hogy hasonlít A sejt c. filmre. És persze ua. a rendezõ. A sejt is bejött, erre is kiváncsi vagyok!!