Téma: Zuhanás

bambina 2008 okt. 30. - 12:37:23
(14/114)
Ezt nevezem én Mûalkotásnak. Az, ahogy a mesterségbeli tudását felhasználja (a képek a legapróbb részletekig gyönyörûek, semmi higítás nincs benne) arra, hogy kismilliónyi értelmezési lehetõséget villantson fel, fantasztikus. Ez a film egyáltalán nem csak a könnycsatornákra akar hatni a történettel, legalábbis én sokkal többet véltem felfedezni benne. Egyre újabb és újabb rétegekre jön rá az ember, és nincs is ideje, hogy ott helyben végig tudja gondolni az összeset. Életem eddigi egyik legnagyobb filmélménye volt.
9/10
Jedrik 2008 okt. 24. - 18:42:52 9/10
(13/114)
Tegnap megnéztem és finnyás sznob létemre egyet kell értsek az elõttem szólókkal, gyönyörû film!! Errõl szól a mozi, kérem! Gyönyörû, magával ragadó a képi világa és a zenéje is. A sztori mondjuk a vége felé kicsit zaklatottá válik, átmenetileg idegesítõ, de aztán összeáll a cucc. Mindenképpen moziban javaslom a megtekintését, ott jön át igazán az a mesés vizuális élmény, amit ez a film nyújt! Menjetek és bámuljátok!
10/10
aszi111 2008 okt. 21. - 19:42:19 10/10
(12/114)
Tegnap láttam, és borzasztóan tetszett! Voltak benne furcsa részek, amik film közben nem nagyon tetszettek, de miután vége lett teljesen összeállt bennem a kép! Ma jöttem rá, hogy a legjobb film, amit idén láttam! Gyönyörû képek, nagyszerû színészi játék, ötletes jelenetek, jó zene... Annyira el lett találva minden apró részlet, hogy nem tudnék hibát találni benne!
oldindianboy 2008 okt. 21. - 18:21:52
(11/114)
Ebben a filmben minden benne van, amiért a filmmûvészetet, a mozit, a mesét szeretjük!
Sok szempontból párhuzamba lehetne állítani A Faun Labirintusával.
Emberek!
Fogjuk már föl végre, hogy a gyermeki léleknek szüksége van a mesékre!
És lehet, hogy nem csak a gyermekinek?...
10/10
zsuzsi87 2008 okt. 21. - 11:05:31 10/10
(10/114)
Eszméletelen jó film. Nagyon jó volt a kedvenc baraka - részleteimet (Kecak tánc, keringõ dervisek) viszontlátni....
10/10
erage 2008 okt. 16. - 20:47:37 10/10
(9/114)
Hú ez a film gyönyörû volt, szép képek, szép zene, jó színészek, mindenkinek látnia kell!!!
10/10
May Milton 2008 okt. 16. - 19:00:54 10/10 Előzmény roberto23
(8/114)
Roberto, én egyetértek veled...egyszerûen gyönyörû volt...és szerintem egyensúlyban van a történet és a képiség. Nem gyenge a sztori. Nekem A nagy kékség jutott eszembe. Abban voltak még ilyen lebilincselõ képek.
ÓÓÓÓ de szép volt ez a film.
Sátán_Követe 2008 okt. 16. - 08:38:49
(7/114)
Hát én nem is tudom mit mondjak...valahogy azt éreztem a film után h ezernyi kétely támadt bennem és annyira nem is tetszett a film...aztán pár nap mulva rájöttem h ez a film ugy megfogott ahogyan van,zseniális!És nagyon tetszett...úgyhogy most hétvégén megyek és mégegyszer ,megnézem.
Romicã 2008 okt. 11. - 11:13:45
(6/114)
Minden olyan film érdekel, ahol Justine Waddell szerepel, mivel Õ a kedvenc színésznõm.
pazola 2008 okt. 05. - 18:56:57 Előzmény Bodza
(5/114)
8/10, legalabb.
Bodza 2008 okt. 03. - 17:33:00 Előzmény Coleman
(4/114)
Látványban tényleg különleges, de a sztori elég elborult, elsõre nem bírtam végignézni.Nekem úgy tûnik, hogy csak a látványra épített a rendezõ.
6/10
Coleman 2008 szept. 30. - 14:28:16 6/10
(3/114)
Zseniálisan indul, tetszett a lezárás is, a köztes idõben azonban a középszerben fuldoklik, néhány pillanatra ugyan kimagaslik (Wallace halála pl. megható, pedig akkora közhely, de mûködni fog, míg világ a világ, vagy jó a mûtét bemutatása is), de ez nagyon kevés egy jó filmhez. Felemás szerintem a Zuhanás, Tarsem képekben gondolkodik, de ezeket nem igazán tudja megtölteni élettel illetve összefûzni. Régebben még talán lenyûgözött volna a Zuhanás, ma már nagyrészt untam. Ezzel együtt ajánlom mindenkinek, mert vizuálisan tényleg elképesztõ, egy estét mindenképpen megér.
roberto23 2008 szept. 26. - 13:16:16
(2/114)
hihetetlen volt.

szeretnék szuperlatívuszokat használni, de minek.

tudom, hogy évek óta ez volt a legszebb, legjobb, legmozisabb moziélményem. belesüppedtem, mindenbe. a fények elkábítottak, a történet minden percében, magával ragadott, a föszereplö tünemény elbüvölt, a képsorok opulens szimbolizmusa elvarázsolt, terry gilliam münchhausen bárója jutott eszembe, meg idönként jodorowsky absztrakt szürrealizmusa a holy mountainból, de mindezek nem rendelkeztek annyi bájjal, kecses könnyedséggel és szimpla szépséggel, mint amit a Zuhanás hozott fényként életembe.

kötelezö darab, mindegykinek.
10/10
LA 2008 aug. 31. - 00:29:38 10/10
(1/114)
Hihetetlenül lenyûgözõ film, és nem csak a vizualitás, hanem az érzelmek szintjén is! Tarsem Singh a Sejttel felkeltette érdeklõdésemet, és miután láttam a film bemutatóit, nem bírtam kivárni a magyarországi moziforgalmazást, ezért DVD minõségben élvezhettem elõször, de még így is szemkápráztató és egyedülálló az egész alkotás. Képzeljetek el egy Baraka-szintû látványorgiát egy szívszorító és drámai történettel egybegyúrva! Zseniális!