Téma: Zuhanás

10/10
morcosharcos 2009 márc. 09. - 21:53:01 10/10
(34/114)
Jesszus,ezt a filmet mikor mutatták be a mozik? Kb ezer éve várok rá...mármint vártam,de közben elfelejtettem. most jutott eszembe, és erre tessék: még októberben bemutatták... Na mindegy,pótolom,ahogy tudom!:)
Egyébként a film hivatalos oldala mintha David Finchert írná producernek... vagy tévedek?:S
fulcsy 2009 febr. 16. - 23:16:25
(33/114)
fecseg a felszín és hallgat a mély...


xy filmblogger találóan Így készült a Baraka werkfilmnek titulálta :)))))
aeszmo 2009 jan. 17. - 10:27:10
(32/114)
Nekem nagyon beharangozta egy barátom és ahhoz képest nem tetszett annyira. Szeretem az ilyen álom és valóság közötti lebegõs filmeket, de ez annyira nem ragadott magával mint pl. A forrás.
A valós sztori teljesen rendben volt, a kislány is nagyon jó. Nekem a mese része volt,ami nem tetszett. De lehet, hogy csak azért mert tényleg maga a mese nem nekem szólt. Én más mesét kérnék. :)
10/10
funfun 2008 dec. 30. - 13:58:42 10/10
(31/114)
Szerintem 10-es film, tetszett. Fõleg a kislány volt jó. Hogy a magyar filmekhez hogy tudnak annyira gagyi gyerekszereplõket kiválogatni, nem tudom, de egy szar gyerek(fõ)szereplõ teljesen haza tudja vágni a filmet. Itt nem ez történt, ezért is volt nagyon jó film, többek között.
9/10
orchidea5 2008 dec. 24. - 22:30:16 9/10 Előzmény Pöttybüty
(30/114)
Köszönöm! :)
Boldog Karácsonyt!!!
frame 2008 dec. 23. - 12:00:50
(29/114)
"Fogjuk már föl végre, hogy a gyermeki léleknek szüksége van a mesékre!" szerintem ezzel elárultunk mindent a filmrõl. gyönyörû képi világa van, mesés, de azért kellõen beteg egy film. :)

optimistáknak, pesszimistáknak egyaránt.

és gondoljátok el, hogy ez a film volt az utolsó vetítés a bezáró kedvenc mozitokban...
Pöttybüty 2008 dec. 21. - 10:19:43 Előzmény orchidea5
(28/114)
Sziasztok!

A filmben elõforduló zenérõl... A legelején és a végén is Beethoven VII. szimfóniájának egyik tétele szerepel. Patetikus szimfóniának is szokták nevezni. A film eleji megjelenésében nem szerepelnek fúvósok, csak vonósnégyes, vagy vonós kamarazenekar adja elõ, végén meg teljes zenekar.
Amikor a film végefelé a kórház lakói nézik az elkészült alkotást, és egy nõ hegedül, az meg Wagner Walkür-jébõl való, a walkürök lovaglásának zenéje, legalábbis annak átültetése.

Jó film volt :-)
9/10
orchidea5 2008 dec. 19. - 19:22:39 9/10
(27/114)
A kislány nagyon aranyos volt! Ügyes kis színész! :)
Valaki meg tudná mondani a filmzene címét? Elõre is köszi!
8/10
Bordugohuzo 2008 nov. 29. - 13:03:10 8/10
(26/114)
Csatlakozom..a képi világ..hihetetlenül jó..a kis pillanatok megdöbbentõek(eskünél csuriban volt a keze)a gyermeki kiváncsiság és ártatlanság, segítõkézség gyönyörû példája, ami erõt ad a felnõtteknek is..
Kedvenc rész a végén mikor megnézik a kórházban a filmet..hát az teljesen letaglózott
7/10
Ludvik Jahn 2008 nov. 18. - 14:40:59 7/10
(25/114)
A képi világ monumentális, de ehhez az egyszerû történethez valahogy nem passzolnak a színekben tobzódó kimerevített képek. Persze szépek, ahogy a zene is tökéletes választás, de ez a "vizuális költészet" (giccs?) mégsem tudja feledtetni (sõt inkább megmutatja) a mögötte rejlõ "langyos" mesét. A rendezõ/forgatókönyvíró nem volt igazán bátor (tehetséges?) egy mélyenszántó drámát filmre vinni. Az alapötletben sokkal több volt.
mandalababa 2008 nov. 06. - 12:12:30
(24/114)
télleg!, azt még láttam is: P

köszönöm az infót:)
3/10
offtopic
efes 2008 nov. 06. - 11:45:18 3/10
(23/114)
Az iránytadó törzsi dülöngés neve "kecak" tánc, Bali szigetérõl, ezer éves hagyomány. Pl. a Baraka címû filmben hosszabban és szebben látható.
mandalababa 2008 nov. 06. - 11:36:02
(22/114)
két helyen kötött le a film- akkor szinte levegõt se vettem- ; mikor az iránytadó össznépi dülöngélés volt törzsi muzsikával, meg a végén a vízes "hadd éljen" jelenet.
továbbá a legviccesebb az volt, hogy olyan valakivel néztem meg, aki- mikor én sírtam - õ kuncogott és nevetett :s

ha más nem is, az biztos, h az életben is vannak ilyenek, mikor csak azon múlik, h te így akarod vagy nem így akarod. de nem akarok :) belemagyarázni dolgokat dolgokba, pedig szeretek.
...valaki írta itt, hogy kellenek a mesék, és azt hiszem igaza volt.
10/10
zazee 2008 nov. 04. - 20:42:45 10/10
(21/114)
Nem tudom, de engem nagyon elvarázsolt a film, amellett igencsak elgondolkoztató!!! Képileg pedig egy csoda!!!A tragikus vonulat mellett tetszett a nagyon csöndes, finom humor....ilyen az élet!!!
és tetszett ahogyan Beethoven zenéje is helyt kapott!!
3/10
offtopic
efes 2008 okt. 31. - 18:11:53 3/10
(20/114)
Nem Bergmant, meg Dosztojevszkijt kell idecitálni, hanem az elébb említetteket.
3/10
offtopic
efes 2008 okt. 31. - 18:10:58 3/10
(19/114)
Lehet, nem téged akarlak bántani, de én nem láttam azt a rettentõ mélyenszántást. Elcsépelt közhelyek, színes multikulti szõnyegen. Engem untatott, és fõleg az üressége bántott, miközben a színorgia kiverte a szememet. Nagyon rossz, dilettáns film, szvsz. Nem véletlenül bukott akkorát.

Nézz meg egy Paradzsanov filmet, az Asik Keribet pl.vagy a Gabbeh-et Makhmalbaftól, és rájössz, miért mondom, hogy ez egy értéktelen blöff, bóvli.
bambina 2008 okt. 31. - 16:50:59 Előzmény efes
(18/114)
Kétségtelen, hogy ez egy bizonyos típus, mondjuk Bergmannal nem hasonlítanám össze. Egészen más. Mint ahogy nem hasonlítod össze Dosztojevszkij-vel a világirodalom nagyon fontos részét képezõ, különbözõ népektõl származó meséket. Nem hiszem, hogy ez egyszerûen giccs, bár nem tudom, hogy a rendezõ tudta-e, mit csinál. Lehet, hogy nagyon elszállt vagyok, de szerintem igenis alapvetõ emberi kérdéseket is boncolgat a film, engem nagyon sok irányba elgondolkodtatott. (Például a bölcs halálakor egy auschwitzi rabot idézett fel.)
8/10
zzoe 2008 okt. 31. - 14:44:32 8/10
(17/114)
Mint látom elég vegyesek a kritikák. Örülök, hogy a negatív vélemények ellenére mégis megnéztem! marhára nem érdekel, hogy honnan lopták a látványos elemeket, a film képileg lenyûgözõ volt,már ezért is megérte az árát! Érthetõen meseszerû elemeket tartalmaz, hiszen a történet lényege pont a valóság és az irrealitás keveredése. Ötletes a forgatóköny, néhány kisebb bakitól eltekintve, egy nagyon nézhetõ, hatásos film!
3/10
efes 2008 okt. 30. - 20:16:49 3/10
(16/114)
Még drogfilmnek tekinthetõ a legjobbnak, de annak meg mese.
3/10
efes 2008 okt. 30. - 20:15:06 3/10
(15/114)
Szerintem ez egy tipikus giccs, a legvaskosabb fajtából. A legnagyobb filmek között emlegetni körülbelül olyan, mintha a klasszikus pamutgombolyaggal játszadozó kismacskákat, aranyozott fenyõkeretben természetesen, Picasso, Van Gogh, Rembrandt képei között mutogatnák.

A csodásnak mondott képeket már unalomig látta, aki nézte a Music Televisiont a nyolcvanas-kilencvenes években. Tarsem Singh ezeket már elsütötte Sting, a REM, a Nirvana és mások klippjeiben. De jó, markáns képi világ. De mit közvetít? Semmit, olyan karcsú a mese, mely nem töltene meg egyetlen ritkásan írt elsõsöknek szóló mesekönyvlapot sem. Az indiai építészeti csodák önmagukban gyönyörûek, attól hogy megmutatja, nem lesznek szebbek, ám ezeket is látni mindennap a Travel Channelen. Az álomjelenetek autentikus változatai megtalálhatók Paradzsanov, Makhmalbaf, Kiarostami filmjeiben vagy éppen Hajdú Szabolcs Tamarájában. Vagy akár Joseph Jarmannál.

Egyszóval Tarsem Singh agyonajnározott filmje nem több egy szép, színes luficsokornál, melyeket egyenként lopkodott össze innen-onnan. Elsõ látásra gyönyörködtethet, de ha "mélyebbre" nézel csak az ürességet látod, ha pedig még mélyebbre, akkor egyetlen pukkanással eltûnik az egész. Szemfényvesztés.