szethy 2007 szept. 14. - 13:59:28
(3/83)
Sajnos nekem is csalódás volt a film a bemutató és az elvárások után...
Unalmas volt nagyon sok rész, habár az elõttem szólóval egyet értek: hiteles volt nagyon egy-két részen. Már az elején tudni lehetett, hogy a csajjal valami nem kóser, a film pedig csak a piáról és a szexrõl szól:D kár volt érte a jegy. Egy otthonülõs dvd-zõs estére jobban illett volna...
marky 2007 szept. 14. - 07:26:58
(2/83)
Ambivalens érzéseim vannak és csalódtam kicsit a Zuhanórepülésben. A film szokatlanül erõs, karakteres promóciója és szereposztása miatt nagy elvárásokkal ültem be a vetítés elsõ estéjén. Az alkotás legnagyobb gondja a tempó, hömpölyög a sztori(amely nem túl érdekes, különleges viszont meglepõen hiteles, életszagú) majd a film utolsó harmadán 120km/h-ra felgyorsul akárcsak a szívverésem, majd amikor már majd letéptem a karfát a sok lövéstõl ott is hagy a történet...de ne rohanjak elõre annyira, a film felénél kicsit unni kezdtem az egészet, köszönhetõ a nem túl jó és érdektelen dialógusoknak. Az operatõri munka és a vágás - noha nem vagyok profi - olyan mint a film, néhol nem túl meggyõzõ(furcsa, idegesítõ snittek), máskor meg nagyon jó(elmosódott, "fejelehúzós" drogos képek). Szóval a sztori, forgatókönyv gyengus, a színészek viszont hibátlanok. Zsolt number one, a legjobb választás és Gryllus Dorka is felejthetetlen. A flim naturalisztikus, hiteles korkép, de néhol annyira brutális, hogy teljesen ledöbbentem. Nem beszélnék le senkit róla, de ezt a filmet egy mélyebb karakterjellemzéssel, kiegyenlített tempóval a tökélyre lehetett volna felturbózni.
10/10
ilyés 2007 szept. 09. - 00:26:51 10/10
(1/83)
Kiváncsi leszek erre a filmre. Szeretem aminek van egy kicsiny valóság alapja, mint a Chooper (A kegyetlen) vagy az Alpha Dog, mert ezekbe bele lehet gondolni, hogy vmi hasónló megtörténhetet. Persze biztos nem így, mert ez ki van színezve, de mégis a gondolat ott van a fejedben, és a végén elkondolkozól, hogy ilyen megtörténhet igazából is. (Kedvenc idézetem a filmbõl, amit az elõzetesben láttam: "Ha ezt megcsinálod, nem te kevered koktélt, neked keveri jamaikai csicska." :D:D:D)