mimoza777 2008 dec. 30. - 23:47:25
(43/83)
Khm. Az eleje kiborító.
Nem tudom mennyi a valóság és mennyi az igaz.
Szerencsére nekem teljesen távoli az ilyen élet. Szerintem nagyon volt a felhajtás körülötte, mint amit a film hozott.
7/10
szeki05 2008 okt. 14. - 21:42:45 7/10
(42/83)
Elõzetes alapján jó filmnek tûnt, de miután megnéztem csalódnom kellet, bár ezen nem nagyon csodálkoztam: Magyar film.
8/10
NADAL14 2008 szept. 24. - 19:33:30 8/10 Előzmény ABERESQUE
(41/83)
nekem is kellemes csalódás volt a film mert nagyon profin volt megcsinálva -pedig nem rajongok ezekért a filmekért-különösen tetszettt a nagy zsolt !!!
7/10
ABERESQUE 2008 aug. 14. - 02:03:39 7/10
(40/83)
Simán odaveri az eddigi gagyi magyar egyszoknyaegynadrág kaliberû filmeket, de messze nem tökéletes!:S Például én nagyon sokszor nem értettem h mit beszélnek (pedig nemegyszer visszatekertem...) valahogy mindent hallottam a háttérzenétõl kezdve a körúton elsuhanó villamoson keresztül a zakógombolásig csak azt nem, hogy mi a tetves kik*rt lóf*szt mondanak a szereplõk. NAGYON IDEGESÍTÕ!! Arról nem is beszélve, hogy nekem nagyon nem világos, h mi is történik benne. (Az a szõke csaj, az mit kombózik benne? Miért csábitja el a fsz-t, és ez miért nem tetszik az Igornak, mi az a parkolóházas lövöldõzés? Arról ki tudott? Ki az az arab gyerek, és miértis akarják megölni a fsz-t hisz ugye a szõkecsaj nem az Igor huga, tehát akkor miértis fáj az neki ha hanyatdöntötték? NEM ÉRTEM:S:S) Lehet ha megnézem másodjára összeáll majd a kép meg a szöveget is jobban érzem de ez igy elsõ "ránézésre" nem több mint egy gyenge 7-es...

U.I.: az az elsõ kancigányos jelenet...azt nagyon eltalálták!
eugénia22 2008 máj. 13. - 01:06:19
(39/83)
Nekem feltünt,hogy ott volt Theo nagybátyja,meg Parti Nóra karaktere se akarta,hogy visszaessen.Meg a hajós munka,bár letet,hogy igaziból,nem kapott volna olyan munkát.Amikor kijött a sittrõl,rögtön a nagybátyához kellett volna mennie,és nem visszamenni a klubba.Akkor még lett volna esélye kiszállni,és ha megkapta volna a hajós állást, akkor elmegy és kész.A telefonhívás,meg mielött bemegy Igor villájába,visszanéz,elakar menni,ezek mind azért voltak,hogy még lett volna esélye kiszáni.Csak, akkor meglátta Ivát Igor medencéjében és,ez volt a legnagyobb oka,arra,hogy maradt.Pedig õ dönthetett,Igor csak felajánlota neki a munkát.Theo sorsa, az õ kezében volt,miután kijött a dutyiból,nem volt kötelezõ neki visszamennie.Melcsi halála után lett úgy,hogy mostmár semmi,nem számít.Ráadásul Iva is becsapta.A végén az, a jelenet,hogy a nézõ dönti el,hogy meghúzza-e a ravaszt,az azt szimboloizálja,hogy.Õ, a nézõ dönti el,hogy kiszáll-e egy ilyen/ilyesmi dologból,mert sosem késõ... Mint pl. tanulni...
eugénia22 2008 máj. 12. - 22:46:58
(38/83)
Vagy a film annyra jó,vagy nem tudom miért,de nekem nagyon hitelesnek tûnt az éjszakai élet... Van benne rendesen b.zdmeg,de pont ettõl lesz hiteles,nehéz elképzelni,hogy valami szép szavakkal beszélnek az alvilágban... A kritikákban undorító,hogy ezt akarják kifejezni,mert szerintem az/ez megy ott.Bár én, nem ismerem azt a világot,szerencsére.
Én mondanivalóban, inkább azt éreztem,hogy amikor már benne vagy, akkor is kiszállhatsz.De igazad van abban,hogy a film, inkább azt akarhtja kifejezni,hogy amikor még csak a lejtõn vagy, akkor állj meg,mikor bennen vagy már nehezebb kijönni.
Nekem nagyon tetszett.Törköly Levente és Nagy Zsolt, megérdemli a kiemelést,jól hozzák a karakterüket.
eugénia22 2008 ápr. 30. - 21:29:20 Előzmény magyarnõ
(37/83)
Igen.Még autogrammot is kértek tõle.És elég nagy volt a Zuhanórepülésben.Nagyon jó színész.
10/10
magyarnõ 2008 ápr. 28. - 19:58:11 10/10 Előzmény eugénia22
(36/83)
Azt pedig ki ne hagyjuk,hogy Nagy Zsoltot a filmben nyújtott alakítása alapján választották ki az 58. Berlinale-ra,ahol Õ képviselte Magyarországot! Ez nagyon nagy siker! Gratulálok!
eugénia22 2008 ápr. 27. - 18:33:50
(35/83)
Most,hogy így olvasgattam a hozzászólásokat,mekkor h.lyeség az,hogy a készítõk értik,a nézõk meg nem?! Én,nézõ, például értettem...,és, csak egyszer láttam...
eugénia22 2008 ápr. 27. - 18:19:14
(34/83)
Nagyon jó film!A mondanivalója nekem elég mélynek tünt.Iszonyú profin van megcsinálva,olyan mintha nem is magyar film lenne,csak a színészek magyarok benne.A forgatókönyv,a párbeszédek,a helyszínek,a jelmezek,az operatõr,a vágások egyszerûen, mind jók.Az akciójelenetekek jók.Életszerû,izgalmas,nem unalmas,pörög,mindig történik valami,látszik rajta,hogy megvan rendezve.Mostanában sok magyar filmet láttam,de ez magasan kiemelkedik.A színészek közül, Nagy Zsolt jó volt.Törköly Levente is jó volt.Baranyai Vera és Gryllus Dorka, nem voltak túl kiemelkedõek,de jónak mondhatóak.Egyszerre van benne dráma,akció,szerelem,az élet,vagyis amit bele tudtak tenni.Emellett szórakoztat is,egyszerûen csak nézni lehet.Jó a kezdés a börtönnel,és a befejezés is,meg az utolsó jelenet is... A párbeszédek,ugyan, nem ismerem ezt a világot,de szerintem apszolúlt életszerûek,és nem is annyira trágár,mint goondoltam.Sõt az egész film, nem is olyan kemény,16 év allatt is meg lehet nézni akár.A vége fordulat,elárulom azoknak akik, túl fordulatosnak képzelik,azért van,mert így lesz meg, igazán a zunanórepülés... Még a címe is jó válsztás,kifejezi a film egyik lényegét... Ez, egy profi magyar film,nem több,nem kevesebb,van mondanivalója,és, nem akar több lenni,mint ami valójában... Az akciójelenetek,a jelenetek,a szexjelnetek,mind jól vannak megcsinálva.A végén pedig az utolsó jelenet,nagyon jól van kitalálva,így a nézõben megmarad a film lényege,és egyszerûen jó választás, ott abba hagyni.És az,hogy nem tudjuk, megteszi-e.Szinte, az összes színész jó volt.Benne van a legeslegjobb magyar filmek közt,és több ilyen jó magyar filmnek kéne készülnie.Most már amit elakartam mondani,azt hiszem,azt elmondtam.


Volt Filmfesztválokon is,és ha, jól emlékszem a Filmszemén Nagy Zsolt lett, a Legjobb férfi fõszerepõ,és, ez a film a Legjobb vágás,talán még hangkeverés is.
2/10
F_E_B 2008 márc. 25. - 22:41:59 2/10
(33/83)
Szvsz le
2/10
F_E_B 2008 márc. 23. - 18:10:40 2/10
(32/83)
A japan csakoval nem volt gondod?
" Ennek az embernek nagyon sok hazugsag van a szemeben"

a film vegevel az volt a gondom, hogy valszeg nem volt idejuk forgatokonyvel bajlodniuk, igy szetcuszott az egesz.
2/10
F_E_B 2008 febr. 26. - 17:03:19 2/10
(31/83)
Friss az elmeny, alig tudok magamhoz terni.
Ilyen sz*rt nem tudom mikor lattam utoljara. Olyanra sem emlekszem, hogy ki akartam volna jonni mozibol. Pedig milyen szepen sutott kinn a nap.

Mint valami B (C) kategorias amerikai szutyok.

A zene tetszett, no es Kokics Peter.

Konkluzio: Novak Eriktol soha tobbe semmit
ati0102 2008 febr. 26. - 11:51:39
(30/83)
Szerintem elég jó film, de igaz, néha én sem nagyon értem.. De érdemes megnézni.
1/10
VTU 2008 febr. 18. - 21:35:44 1/10
(29/83)
Ez a film egy nagy szar.

Az pedig nem mentség, hogy valóság alapja van.
Akinek ilyen az élete, az is egy nagy szar.
wulfgar 2008 febr. 04. - 14:27:53
(28/83)
Nem láttam a filmet, de a képek alapján a "kokainos orr" motívuma nagy lopás a Sebhelyesarcúból..
apuska.hu 2008 jan. 05. - 13:04:21
(27/83)
Jó kis film volt ez, már-már tényleg hiteles akció jelenetekkel, nem úgy mint az Argóban. Persze úgy könnyebb, ha van egy jó forgatókönyv, amit az élet írt...
Okos Tóni 2007 okt. 17. - 18:01:00
(26/83)
Nem jól fejeztem ki magam.

Nem a szövegnek maga a trágár volta volt erõltetett, hanem hogy mindenre mindig azt mondták, hogy "b@zmeg".

Nem mondták sose, hogy "ó a k életbe", vagy "a pi..." vagy társai. Mindig csak "b@zmeg". Mégcsak nem is "b@ssz@meg". Az jött le belõle ordítóan, hogy egyvalaki megírta a szövegkönyvet, és ha feszültséget akart kifejezésre juttatni, akkor bekopipésztelte, hogy b+.

A történtettel meg nem az volt a baj, hogy túl csavaros, hanem hogy elcsépelt, és mindennek lehetett mondani, csak csavarosnak nem.

És vontatott is volt az egész, lassú.
amira1976 2007 okt. 11. - 00:29:04
(25/83)
Szia a filmet még nem láttam, de Viktort ismerem, aki írta. Mit szeretnél tudni? a filmben benne van, amikor lezuhant a 7.emeletrõl Spanyolban és lebénult?
Okos Tóni 2007 okt. 06. - 20:19:41
(24/83)
Szerintem ritka nagy nulla ez a film....

pedig a szereplõk megjelenésre hitelesek, emberiek, de történetre kábé 0 az egész, és végig megy az erõltetett bazmegezés, ami végleg kiborító.

Nem tudom, mire jó az. Kábé 16-17 éves korukra kinõnek az emberek az erõltetett bazmegezésbõl. Itt végig azt hallgattuk.

Ha csináltak volna belõle egy realitásokkal bíró, pörgõs 50 perces filmet, nagyszerû lett volna. Így viszont.....