Egészen elképesztő remekművek születtek a hetvenes és nyolcvanas években, közülük szedtünk össze néhányat.
A Honey Boy a színész saját gyerekkoráról és apjával való ellentmondásos viszonyáról szól, önterápiás jelleggel, de megrázóan.
Nagyon erősen indul, aztán ugyanúgy jár, mint a Netflix csomó másik sorozata: valahol középen elcsatangol a történet, és utána erőltetett menetben rántják össze a finálét.
Egész 2021 hatalmas csalódást keltő év volt (talán nem kell részletezni, hogy miért), így mi most nem a legrosszabb produkciókat listázzuk, hanem ki-ki megírta, melyik film, sorozat vagy tévéműsor jelentette számára idén a legnagyobb csalódást. Vitatkozni ér!
Jó, ez önmagában nem nagy teljesítmény, de a Jurassic World animációs spinoffja veszettül pörög, a rokonszenves főhős gyerekek pedig nagy utat járnak járnak be a négy évad alatt.
Dobó Kata filmje az agyoncukrozott mesék klisés darabja, amivel talán nem is lenne baj. De csak sikerült belerondítani.
Ugyan a trükkök jók, de steril, unalmas, az egyébként kiváló színészek is pocsékul játszanak. És ezt neveztük Oscarra... Kritika a Post Mortemről.
A 70-es évek vége, 80-as évek eleje fura időszaka volt a Disney-nek: megpróbálkoztak valami újjal, és komorabb produkciókat gyártottak. A stúdió kis híján csődbe is ment.
Milyen gyerekkora volt a héten a 63. születésnapját ünneplő rendezőnek? Hogyan menekült abba a sötét és szomorkás álomvilágba, ami legjobb filmjeit jellemzi?
Július 21-én volt Jerry Goldsmith halálának 17. évfordulója. Hollywood egyik legnagyobb filmzeneszerzőjének jókora életművéből szemezgettünk: Ómen, Star Trek, Kínai negyed, A múmia és még sok más film kiváló muzsikája.
Loki és Thor nemcsak az Edda-énekekben, de a képregényekben és a mozifilmekben is egymásnak feszül. De vajon a cselszövés istene a régi sagákban is átváltozott nővé, vagy ezt már csak a Disney találta ki? Mitológiai gyorstalpaló, nemcsak képregényrajongóknak.
A legnagyobb magyar rajzfilmes volt, igazi korszakos zseni. Művei ugyanúgy elvarázsolnak gyereket és felnőttet egyaránt, mint bemutatásuk idején.
1978. június 19-én jelent meg az első képregénycsík a falánk és lusta macskáról. Népszerűsége töretlen, pedig nem is vicces.