Péliász király, Jolkosz ura, megrémül egy jóslattól: az ifjú Jászón a trónjára tör. Hogy ártalmatlanná tegye, teljesíthetetlennek látszó feladattal bízza meg: hozza el Kolkhiszból a híres aranygyapjút.
A 12 éves Coraline családja Londonból egy régi, unalmas, vidéki házba költözik. A szülők állandóan dolgoznak, így a kislány egyedül fedezi fel a környéket: megismerkedik a ház fura lakóival és egy barátságtalan macskával. Felfedezőútja során talál egy kicsi, befalazott ajtót, amely nem vezet sehová. Ám egy éjszakán a titkos ajtó kinyílik, és Coraline hamarosan egy másik világban találja magát. Ez a világ mintha tükörképe volna Coraline otthonának, csak éppen itt soha nem esik az eső, ahol sült csirke és süti van vacsorára, ahol minden színes és szórakoztató. Ahol az anyukája sohasem ideges, az apukája sohasem rohan, hisz legfőbb vágyuk, hogy Coraline-t boldoggá tegyék. És Coraline tényleg boldog ebben a másik, tökéletes világban - egy ideig. Azonban hamarosan rá kell döbbennie, hogy a tökéletes világ korántsem olyan tökéletes, mint amilyennek látszik. "Neil Gaiman kortárs Jancsi és Juliska parafrázisként is olvasható regényében Coraline vágyai - és a szerző féktelen fantáziája - egyre bizarrabb helyzetekbe sodorják a főhőst. A két világ különös egyformasága, a mellékszereplők groteszksége, a gombszemű másik szülők vonzó félelmetessége mind olyan motívumok, amelyek egy, a képzeletünket végletekig megmozgató műfaj, a bábszínház után kiáltanak. Máig elevenen él bennem egy gyerekkoromban látott bábelőadás, A szőke ciklon egyik lenyűgöző képe: a nézők felé robogó vonat. Azóta tudom, hogy a bábszínházban minden megtörténhet." ( Ascher Tamás rendező)
Akármilyen hihetetlen, a csecsemők, a három éves kor alatti aprócska gyerekek is fogékonyak a színházi előadásra. Persze nem akármilyenre, hanem kifejezetten nekik készülő játékokra.
Magas hegyek és mélységes mély szurdokok között van egy ország, melyet "Jörgen-Börgen"-nek hívnak. A hegyek között magaslik egy csodálatosan ragyogó csúcs, ahol egy titokzatos öreg néne él, kit ?Holle anyó"-nak neveznek. Ha jókedvében felrázza a párnáit, a földön hatalmas pelyhekben hull a hó. Ennek a hegynek a tövében éldegél mostohája házában Julcsa, a szegény kis árva. A mostoha anyja és Fáncsi, a mostohatestvére egész nap dolgoztatja őt kint az udvaron, még nagy hidegben is.Egyik nap Julcsa - fonástól elgémberedett - ujjai közül kiesik az orsó, egyenesen bele a mély szurdokba. Mostohája igen nagy haragra gerjed, s ráparancsol a lányra, hogy hozza vissza az orsót! Julcsa kénytelen hát elindulni a farkasordító hidegben az ismeretlen nehéz útra. S hogy mi történik vele? Ezt sajnos nem mondhatjuk el. De ha megnézitek a mesét, végül megtudhatjátok, sikerül-e Julcsának meglelnie az orsót, és ki is az a titokzatos Holle anyó?
Egy különösen szép darab a gyászról. Egy lányról, akit az iskolában kicsit furcsának tartanak, és egy fiúról, akinek meghalt az ikertestvére. Egy darab a halálról, de leginkább mégis az életről. Arról, amit elveszítettünk, és arról, amire rátalálhatunk. Legfőképpen pedig a temetőből a valódi életbe vezető kiútról, amelynek során még az is kiderül, vajon esznek-e a halottak epertortát…
Magas szőke barna férfi felemás… Van egy ajtó, ami mindig rosszkor csapódik be. Mögötte lenge öltözetű szomszédasszonyok, féltékeny férjek, balfék rendőrök, elcsattanó pofonok és dördülő fegyverek adják egymásnak a kilincset.
A Londoni Lakosztály négy egyfelvonásosból áll, mindegyikük egy ódon, de nagyon divatos londoni hotelban játszódik, ez a hotel igencsak hasonlít Connaught-ra... A négy egyfelvonásos: LeszámolásHazatérésDiana és SidneyEgy férfi a padlón
Ősbemutató. Családi vígjáték.Vajon fog-e vetkőzni az első jelenetben a szerelmespár? Tízes skálán mennyire fogjákegymást unni pár év múlva? Ha gyereket csinálnak, a cuki kisfiúból hány év alatt leszstresszes alkoholista? Mi van még benne? Romantika, nagyszülők, tánc, mexikóiak,meglepetésbuli, gyerekek, Only you, Barcelona, gibbonok, esküvő, hamburger, ja és humor.Humor. És öngyilkosság. Nagyon vicces darab. És van még benne egy képlet is, melyneksegítségével kiszámolhatjuk, milyen gyorsan fogjuk megismételni szüleink összes hibáját,valamint mennyi idő múlva nem találjuk meg a boldogságot. Látványterv: Noppa Design (Alvégi Lóci)
A Badora Társulat elmúlt 10 éve alatt, Barta Dóra művészeti vezetése mentén az egyiklegmagasabb tánctechnikai minőségben működő együttese lett a hazai táncszcénának. Egyfüggetlen társulat életében 10 év igazán hosszú időt jelent, akár mérföldkőnek is tekinthető.Az eddigi hazai orientációjú társulat ezzel az előadással kaput nyit a nemzetköziegyüttműködések felé, napjaink legjelentősebb műhelyeiből, vezető táncegyüttesek nevesképviselőit vonja be alkotó- koreográfusként, erre a születésnapi happeningre.
Az írónő ’Jaj, Istenem’ című darabja élesen és abszurd humorral megtűzdelve reagál az emberiség legfontosabb kérdéseire. Van-e Isten? Ha van, akkor mi a baj vele? Lehet-e depressziós?
A Klotild néni a magyar komédiák fergeteges fajtájához tartozik. Jellegzetesen magyar és jellegzetesen pesti bohózat. Szereplői úgy keverednek kínos szituációba, hogy közben alig veszik észre: az életük is kátyúba került.
Stu Stephard egy látszat-életet élő, törtető aki a méregdrága karórái és öltönyei mögé bújva folyamatosan hazudozik, ráadásul rendszeresen csalja a feleségét egy feltörekvő színésznővel. Egy napon felveszi a kagylót egy telefonfülkében - a vonal másik végén pedig egy mesterlövész szólal meg, aki tisztában van Stu összes bűnével. Nem engedi el, amíg be nem vallja őket, és meg nem tisztul.
Mösziő Barnier-nek rengeteg sok vállalata és rengeteg sok pénze van. És két lánya, de csak az egyikről tud. És a két lányának három kérője. És az egyik lányának elhiszi, hogy terhes. De amikor beosztottja, Christian beállít egy ékszerekkel teli bőrönddel, már semmi nem érdekli, csak a bőrönd. Viszont bőröndből is van még kettő. Ilyet még életében nem látott, pedig olyat is látott, amit nem vallott be senkinek. Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.
Adott egy világklasszis író, aki hosszú évek után egy zseniális oknyomozó írásművel jelentkezik, amit egy elit magazin azonnal meg is akar jelentetni. Adott egy igyekvő, pályakezdő újságíró, aki azt a feladatot kapja, hogy ellenőrizze a szövegben lévő összes adatot. És adott egy főszerkesztőnő, akinek el kell döntenie, mi a mű sorsa - mivel a cikkben egyre több tényről derül ki, hogy nem felel meg a valóságnak. Hármuk izgalmas, gondolatébresztő és humoros összecsapását követhetjük végig egy Las Vegasi éjszakán néhány órával a leadás előtt. A The Lifespan of a Fact-et nincs egy éve, hogy bemutatták a Broadwayn olyan sztárok szereplésével, mint Daniel Radcliff, Bobby Cannavale és Cherry Jones. Mi Balsai Mónival, László Zsolttal és Rada Bálinttal mutatjuk be a darabot, a rendező pedig Ujj Mészáros Károly, a tavaly hatalmas sikert aratott Büszkeség és balítélet alkotója. Szerző: Jeremy Kareken, David Murell, Gordon Farell John D'Agata - Jim Fingal könyve alapján.
Karen és Gabe, a negyvenes éveiben járó házaspár, rendszeresen vacsorára invitálja Tomot és Beth-t, akiket jó pár évvel korábban még ők hoztak össze. Egy alkalommal azonban Beth bejelenti, hogy Tom el akarja hagyni egy másik nőért. Sem Karen, sem Gabe nem tudja megérteni, mi vitte rá Tomot arra, hogy felrúgja az életét, de később világossá válik számukra, hogy a barátjuk döntése valójában a kettejük kapcsolatát kérdőjelezi meg. Tom és Beth válása kapcsán Karen és Gabe szép lassan ráébred, hogya rendszeres baráti vacsorák az ő házasságuk biztos alapjait képezték. Mindketten nehezen szembesülnek azzal, hogy Tom és Beth bele mert vágni egy új élete, míg ők erre képtelenek voltak. Az összeszokott négyes széthullása megrémíti Karent és Gabe-et, hiszen fel kell tenniük maguknak a kérdést: vajon az tartotta-e mindeddig össze őket, hogy közösen pátyolgatták Tomot és Beth-t, akik folyamatos témát és tennivalót szolgáltattak nekik. Donald Margulies Pulitzer-díjas darabja egy mindenki által ismert és átélt dolgot feszeget: hogyan működtethető egy házasság? Ki lehet-e lépni egy unalmas párkapcsolatból? Változtasson-e az ember az életén, ha a kapcsolatát fojtogató béklyónak érzi? Vagy ahogy Karen teszi fel félénken a kérdést férjének: Hogyan lehet nem elveszni? Zeneszerző: Hibsch Sándor Fodrász: Holluby Eszter
Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar és angol felirattal. Vannak legendás operák. Ilyen ez a fiatal párizsi bohémek történetét elmesélő Puccini-mű, amelyben az operairodalom egyik legszebb románca egy kialudt gyertyával és egy elveszett kulccsal kezdődik. Vannak továbbá legendás opera-előadások, mint például ez a Nádasdy Kálmán-rendezés, amely Oláh Gusztáv varázslatos díszletében már-már színháztörténeti bravúrral 1937 óta van az Opera műsorán és ezidáig közel 900 előadást ért meg. Van, amin nem fog az idő. Ezen a csodálatos előadáson bizonnyal nem fogott.
Két őrült magyar - Badár Sándor és Kőváry Barna - elhatározza, hogy elindul egy őrült magyar rallyn a "Bamako"-n. Egyikük sem járt még Afrikában, nem beszélnek nyelveket, de bíznak a furfangos magyarok utazási szokásaiban, abban, hogy eddig is mindig élve értek haza. Ők sem számítanak rá, hogy - miközben egy összetett, nagyon kemény versenyen vesznek részt - egy izgalmas és színes filmet hoznak létre. Bőven van benne látvány, körömrágós percek, borzasztó fáradtság, na és a tárt karokkal váró Afrika. Kultúrák és népek egymásra hatása Badár Sándor filmjében - Pataki Ádám operatőr kiváló tolmácsolásában.
- onewoman show egy utolsó felvonásban – A GK Társulat és a Manna produkciója. “1948. március 10-én késő éjszaka tűz ütött ki az Asheville-i Highland Pszichiátriafőépületében. A tűz váratlanul gyorsan terjedt. A tűzoltók erőfeszítései ellenére kilenc betegmeghalt. A tűzvész áldozatai között volt a világhírű író, F. Scott Fitzgerald felesége, Zelda.Holttestét csak a papucsa alapján sikerült azonosítani.”
Nem érzek semmit. „Felzokogott lélekben, mikor megérezte, hogy a férfi zsugorodik, húzódik vissza; várta az iszonyú pillanatot, mikor végképp kicsúszik belőle, s magára marad. Megnyílt a méhe, lágy volt, lágyan esdeklő, akár az árban hullámzó tengeri rózsa; némán esdekelve várta, hogy újrakezdődjék, s kiteljesedhessen.“ (Falvay Mihály fordítása) Jelmez: Je Suis Belle - Dévényi Dalma és Kiss Tibor