A kezelés

The Sessions
18 éven aluliak számára nem ajánlott amerikai filmdráma, 95 perc, 2012

Értékelés:

174 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

174 szavazatból
Szerinted?
A harmincnyolc éves Mark túlélte a gyermekbénulási járványt, ám lebénult. Miközben a teste szinte teljes mozdulatlanságra van kárhoztatva, és egy vastüdő tartja életben, a szelleme szárnyal, diplomát szerzett és rajong a költészetért. Mark eltökélt szándéka, hogy mindent kipróbál az életben, amire csak képes, beleértve a szüzessége elvesztését. Elege volt a romantikus álmodozásokból, inkább felbérel egy szexterapeutát, hogy vezesse be a gyönyör birodalmába. A kezelés azonban alapjaiban megváltoztatja mindkettőjük életét.
Bemutató dátuma: 2013. január 17. Forgalmazó: InterCom

Stáblista

Alkotók

Díjak és jelölések

  • BAFTA-díj

    2013
    Legjobb női mellékszereplő jelölés: Helen Hunt
  • Golden Globe-díj

    2013
    Legjobb színész - drámai kategória jelölés: John Hawkes
  • Golden Globe-díj

    2013
    Legjobb női mellékszereplő jelölés: Helen Hunt

Hozzászólások

Szerinted?
8/10
hirlevelem 2023 szept. 30. - 16:04:18 8/10
Felkeltettétek az érdeklődésemet a film iránt, különösen hogy nemrég olvastam "Akik már nem leszünk sosem" Krusovszky Dénes első regényét. Ebben a könyvben is fontos szerepet kapott ez az elképesztő világ, ami Mo. is létezett. Ennek hatására olvastam el a "Vaspólyát", ami László Anna 1979-ben megjelent riportkötete volt. Egészen felfoghatatlan a világunk ahol a válogatott gonoszságaink mellett ilyen kilátástalan gondoskodásokra is áldozunk figyelmet, gondoskodást egymás iránt!]
8/10
pihes 2021 jan. 15. - 14:53:46 8/10
Egyfajta megnyugvás a történet, ami némi humorral van fűszerezve.
Jó volt, és van benne realitás is.

8/10
Elizabeth07 2020 máj. 27. - 22:39:24 Előzmény filmkritikusné
öööööö.....izé.....
10/10
kismarcsika1@windowslive. 2018 máj. 27. - 11:49:51 10/10
Elgondolkodtató, nagyon szerethető, de meghökkentő film is egyben...Pedig vágyai és szexuális érzetei nem csak a "normáloknak" van...10 pont
8/10
sexykex 2018 febr. 14. - 14:56:34 8/10
Nem hittem volna, hogy ebbõl a sztoriból ilyen üde, szerethetõ, jó humorú filmet lehet készíteni. Sajnos nem tudom pontosan idézni a filmben hallottakat, de nem tekinthetek el attól, hogy az orgazmus jeleit részben a saját szavaimmal közre ne adjam: Az a gyönyörteli tekintet, amit akkor mutat az ember, ha egész napi viszketés után megvakarják. Fenomenális!
Az viszont szomorú, hogy az Úr fergeteges jókedvében olyan nyomikat teremt, akik életük nagy részét vastüdõben töltik, de a cerkájuk spontán ürít a fürdetõik kezére. Na, szóval az Istennek igenis van humora - én is hiszek benne. (Már meg is bántam, hogy ezt leírtam. De annyira kikívánkozott ...)
9/10
András Sebestény 2018 jan. 28. - 06:04:14 9/10 Előzmény filmkritikusné
Uramistem, de sötét vagy. A "féjjed" kritikus? Azok általában valamilyen "mûvelccséggel" rendelheznek, és ha igényesek, nem vesznek el egy egybites nõt. Nem láttad a filmet, de "véleményed" van róla? Az alapján, hogy a "férjurad" mennyi popcornt tömött a hájfejébe?
Te azt hiszed, a filmeket "élõben játsszák" ? A TV-ben kicsi emberek vannak bezárva? És hogy felháborító, hogy "kicsi jelenetekbõl" vágnak össze egy filmet? A filmek lényege a vágás, rengeteg múlik a vágókon. Egy átlagos filmben percenkén legalább 5-10 vágás van, maga a vágás is kifejezõ, mûvészi eszköz! Ahogy a "vágatlan" jelenetek a másik oldal, kifejezetten híres vágatlan jelenetek léteznek, az amúgy mûvészileg nem labdába rúgó "Vészheyzet" s. sorozat éppen a hosszó vágatlan jeleneteirõl volt emlékezetes, ahogy például a kimondottan szórakoztató film kategóriájó, magyarul szörnyû címû "Sztárom a párom" (Notting Hill) legizgalmasabb jelenete is egy vágatlan képsor, ahol Hugh Grant 4 évszakon "sétál át" a piacon, vágatlanul, és pl. a képspr elején látható kismama a képsor végén csecsemõjével látható... Mellesleg aki vágatlan filmeket akar látni, azoknak Tarr Béla alkotásait javaslom, ahogy minden, a "vágatlanság" is mûvészi kifejezõ eszköz lehet.
2/10
Nótárius 2017 júl. 27. - 01:02:23 2/10
*** SPOILER -es !!! ***
Pontosítva: ez annyiban megtörtént eset, hogy "O’Brian valóban élt, és írt egy hasonló témájú cikket". Ez semmi garancia a valóságra, még kevésbé annak személyes részleteire, de ettõl még lehetett volna jó ez a film. Én a két fõszereplõ egymáshoz való közeledését teljesen megalapozatlannak, felépítetlennek és ekképp hiteltelennek éreztem, a sex-ben is, de fõként az azon túlmutató szerelmesedésben. Számomra például Vera a segítõ és a recepciós férfi között sokkal inkább érezhetõ volt az a bizonyos férfi-nõ kémia. A film amilyen tárgyilagos naturalizmussal mutatta meg a nõi testet, olyannyira fedte végig a férfiét. Az utóbbit nagyon jól tette, de ennek kontrasztjában még sokkal szembetûnõbb volt a nõ meztelenségének eszköz-ridegségû céltalansága. A film ekként egyoldalún nyílt naturalizmussal mutatta be az együttléteiket az alkalmankénti testi válaszreakciójú tetõpontig; amit aztán a férfi mindannyiszor a pappal (?) részletezett meg. Nemcsak Cheryl, de a férjének az érzelmi elõéletét és jelenét is maga alá érdektelenítette az arány-vesztett túlsúlyú, fõszereplõ-köré-rendezettség.
*** SPOILER -es vége !!! ***

Erre az alaphelyzetre kivált igaz, hogy aki nem személyesen éli át, annak esélye sincs reális képet alkotnia a mindennapi megélésérõl. Ez viszont egyáltalán nem mentség e film gyengéire; sõt ... ! Írom ezt úgy is mint, aki korábban egyébként elég sokat olvastam róluk és foglalkoztam személyesen is tartós akadályozottsággal élõkkel.
Nekem nem tetszett, de természetesen õszintén tiszteletben tartom más, ettõl eltérõn kedvezõ véleményét.
10/10
magdusmacsek 2017 júl. 25. - 11:02:04 10/10 Előzmény Csonger
Egyet értek
trudy 2017 márc. 20. - 22:43:04
A szereplõgárda és az elõzetes alapján néztem meg. Egy sokkal mozgalmasabb és viccesebb alkotásra számítottam. Inkább egy nagyon is naturalista stílusú filmet kaptam, ami sajnos nem annyira az én világom.
Tény, hogy John Hawkes annyira cool fickó, hogy tényleg elhiszem, hogy beleszeretett minden nõ rokkantként is, de azért ez amúgy eléggé abszurd, pláne, hogy sajnos a karakterérõl olyan sokat nem tudunk meg, tehát inkább a színész kisugárzása viszi a filmet, nem a karakter.
William H. Macy is szerepelhetett volna intenzívebben a filmben, mert szinte végig csak az a szerepe, hogy hallgatja, amit a fõszereplõ mesél, és amúgy nem sok vizet zavar. Egyébként még ennek ellenére is az övé a leginkább szerethetõ és emberibb karakter a filmben.
Jól indul a film és az elsõ 20 perc tényleg érdekes és megható, ahogy beleszeret a fiatal gondozójába, de utána egy órán keresztül csak a szexuális fejlõdését elemzik és ez azért egy átlagos ember számára (ami a nézõk nagyrésze) - unalmas. Lehetett volna több meseszerû, vicces vagy akár abszurd jelenet is és kevesebb naturalisztikus rész, így egy sokkal szerethetõbb történetet kaphattunk volna és a színészek tehetségét is jobban ki lehetett volna aknázni. Kár érte.
10/10
Boriska1 2016 márc. 31. - 13:32:19 10/10 Előzmény m3246
Nálam is 10/10 a film. Újranézem mindig, ha tehetem.
Összes hozzászólás