Programkereső

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ HÍREK ✰ ✰ ✰ KLIPEK ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Újra Budapesten

Varázslatos visszatérés

Loreena McKennitt a “The Visit Revisited“ európai turné keretén belül érkezik vissza Budapestre.

Szülinap

„Ganxsta Zolee tehet mindenről"

30 éves jubileumot ünnepel a Ganxsta Zolee és a Kartel

BFZ 2024/25

Itt a Fesztiválzenekar 2024-25-ös évada

Sikeres jubileumi évada után komoly és könnyed, klasszikus és mai, magyar és nemzetközi szezonra készül a Budapest Fesztiválzenekar. Az alaphangot Richard Strauss Ariadné Naxoszban-ja, a görög drámát olasz komédiával vegyítő opera adja meg. A magyar EU-elnökség időszakában a BFZ az Európai Unió Ifjúsági zenekarával közösen lép színpadra. A nagyközönség április 3-tól vásárolhatja meg bérleteit.

Farewell Tour

Búcsúturné: Budapesten ad koncertet a Buena Vista Social Club sztárja

A zenetörténet egyik ikonikus alakja, Omara Portuondo, a kubai zenei élet meghatározó személyisége, 2024. október 6-án Budapesten adja magyarországi koncertjét. Az énekesnő, aki Havannában született és a világzene egyik legbefolyásosabb alakjaként vált ismertté, a Buena Vista Social Club tagjaként és szóló előadóként is hírnevet szerzett. Számos díjjal és elismeréssel büszkélkedhet, köztük egy Latin Grammy-díjjal és Grammy-díj jelöléssel.

Bryan Adams visszatér Budapestre

Bryan Adams 2024-ben ismét az USA-ban és Európában koncertezik. Most Budapest is részese ennek a turnénak, Bryan Adams október 14-én az MVM Dome-ban lép fel!

Koncertek mostanában

Schubert triók
márc. 19. 18:00 - Ötpacsirta Szalon / FSzEK Zenei Gyűjteménye - Budapest
LORD
márc. 22. 18:00 - Barba Negra - Budapest

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ kedd ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Elvis és Sinatra : A Király és a Hang

MOM Kulturális Központ - MOMKult, március 19., 19:00

Km.: Debrecen Big Band, Szolnoki Péter – Vastag Csaba – Vastag TamásElvis Presley és Frank Sinatra, a világ leghíresebb és legnépszerűbb előadói között vannak számon tartva. E két művész által előadott népszerű dallamok csendülnek fel a koncerten.Ezen neves előadók 11 Grammy-díj tulajdonosai, és megannyi díjak mellett, színészként is foglalkoztatott művészek voltak.Elvis és Frank számos közös produkcióban is fellépett sikeresen.Magyar vonatkozás Elvis Presley-vel kapcsolatban, 2011-ben a Fővárosi Önkormányzat Budapest Díszpolgárává avatta, az 1956-os Forradalom melletti kiállásáért.A Csokonai-díjas Debrecen Big Band-től megszokott feldogozások mellett, erre a koncertre készült több olyan hangszerelés, amelyek országosan ismert, és sikeres előadók tolmácsolásában szólalnak meg.A koncerten Elvis és Sinatra népszerű slágerei, Szolnoki Péter, Vastag Csaba, Vastag Tamás tolmácsolásában szólalnak meg.

Pécs

Punnany Massif Akusztik 2.0

Pécs, Kodály Központ, március 19., 19:00

A Punnany Akusztik 2.0 lemerül a mélyvízbe. "Amíg egy pop zenei koncert többnyire a közízlést elégíti ki és azzal foglalkozik, hogy a hangulatot vigye hullámjaiban, addig a Punnany Akusztik 2.0 lemerül a mélyvízbe. Megmutatja hogyan is lehet ezt csinálni úgy, hogy nem a hatásvadász elemek dominálnak. Előkerülnek a hangszerek karakteri lényegei, megtörténik a váratlan. Kirajzoljuk a körvonalakat azok mentén, amit ízlésesnek találunk. A műsor összerakása is sokhelyütt úgy történik, hogy áramlunk azzal amit flowként érzünk, így hagyva meg a dalok szabadságát. Ha nyitott vagy a váratlanra, szereted, ha meglepnek: nagy levegő és merülj mélyre velünk."

Born Of Osiris • Attila • Aviana • Crown Magnetar | Budapest 2024

Dürer Kert, március 19., 19:00

Ismét igazi ínyencség vár a metal rajongókra március 19-én a Dürer Kertben: hét év után a Born of Osiris új lemezével tér vissza Budapestre, ráadásul velük tart az Attila, az Aviana és a Crown Magnetar is, hogy igazán acélossá tegyék az estét.

Amadinda Percussion Project

Zeneakadémia (Solti György Kamaraterem), március 19., 19:00

Km.: Varga Oszkár (hegedű), Rácz Zoltán és a Zeneakadémia ütőhangszeres hallgatói Chávez: ToccataCage: Three2Javier Álvarez: Metro Chabacano Harrison: HegedűversenySculptured Sound – improvizáció Az Amadinda Percussion Project a Zeneakadémia modern zenei képzésének meghatározó műhelye. A tavaszi koncert a modern ütőhangszeres repertoár mára már klasszikusnak tekinthető darabjai köré szerveződik. A különleges hangszerelésű Hegedűversenyen Lou Harrison már az 1940-es években dolgozott, a végső változat 1959-ben készült el. A darab magyarországi bemutatója 1986-ban volt. Wilheim András akkor úgy fogalmazott, hogy pályatársához, kollégájához, John Cage-hez képest Harrison már-már „a romantikus hagyomány felelevenítőjeként hat”. A koncerten két mexikói szerző darabja is elhangzik. Chávez Toccatája 1942-ben született, honfitársa, Javier Álvarez Metro Chabacano című, 1991-es munkája az egyik mexikóvárosi metróállomáson található kinetikus szoborra utal. A kompozíció a közelmúltban elhunyt szerző egyik leggyakrabban előadott műve, mely eredetileg vonósnégyesre készült. A négymarimbás átiratot a mexikói Tambuco Ütőegyüttes mutatta be. Itt és most

Bruno Lapin (FR)

BMC - Opus Jazz Club, március 19., 20:00

Km.: Sophie Bernado (fagott, ének), Joce Mienniel (fuvola), Clément Petit (cselló)Bruno Lapin nyitott zenét játszik, amely a jelen tovalibbenő pillanatait ünnepli, afféle társas költészetté emelve azokat a perceket, amelyekről gyakorta megfeledkezünk. Bruno azonban egy kitalált személy: a francia kortárs jazz három beskatulyázhatatlan egyéniségének zenében megtestesülő, közös alteregója. A trió nem kevesebbet állít, minthogy a rögtönzés tulajdonképpen előfeltétele a mondanivaló legtisztább kifejezésének. A hangszerelés keretei felszabadítják az improvizációt, s kialakul az a folyékony zenei elbeszélésmód, ahol a felbukkanó témák csupán a melódia továbbgörgetését szolgálják. A rögtönzés a trió zenéjének alapköve, és mikor introspektívnek tűnik, akkor is kollektív cselekvésként hat – így válik Bruno Lapin egy kiüresedett jövőkép helyett a beláthatatlan lehetőségek költői allegóriájává.

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ szerda ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Harcsa Veronika (ének) és Nora Thiele (ütőhengszerek): InterAction

Zeneakadémia (Solti György Kamaraterem), március 20., 19:00

A rendkívül sokoldalú, a műfajok és a stílusok határterületein szívesen kísérletező művész, Harcsa Veronika az utóbbi időben intenzív zeneterápiai tanulmányokat végzett. Az itt nyert tapasztalatait előadóművészként, valamint innovatív projektek, interaktív koncertprogramok kidolgozásában is hasznosítja. Ennek egyik első állomásaként 2022 novemberében a német ütőhangszeres művésszel, hangszerépítővel és zeneszerzővel, Nora Thielével adott közös koncertet Brüsszelben. Thiele Lipcsében, zongora- és ütőhangszer-szakokon végezte zenei tanulmányait. A középkor, a reneszánsz és a korabarokk ütőhangszereinek kutatása, megszólaltatása mellett mindig is szívesen vett részt jazz- és világzenei előadásokban, saját fejlesztésű hangszerparkjának köszönhetően pedig gyakori közreműködő kísérletező szemléletű produkciókban. Új, saját kompozíciók alkotják a műsort, melyek kifejezetten azzal a koncepcióval lettek megírva, hogy a közönség be tudjon kapcsolódni a zenébe adott pontokon.

Coltrane Legacy

BMC - Opus Jazz Club, március 20., 20:00

Km.: Soso Lakatos Sándor (altszaxofon), Molnár Sándor (tenorszaxofon), ifj. Oláh Kálmán (szaxofon), Oláh Krisztián (zongora), Orbán György (nagybőgő), Lakatos Pecek András (dob) A hattagú Coltrane Legacy formációt a magyarországi jazzszcéna egyik legkeresettebb muzsikusa, Orbán György bőgős hívta életre 2017-ben, Coltrane halálának 50. évfordulóján. A szaxofonos az ’50-es évek közepétől 1967-ben bekövetkezett haláláig eltelt alig másfél évtized alatt új alapokra helyezte a modern jazzt. Életművében egyre spirituálisabb dimenziókba hatolva teremtette meg zenei örökségét, mely azóta zenészek generációira van hatással. Orbán György, a tapasztalt és sok formációt megjárt bőgős úgy gondolta, a szaxofonos örökségét oly módon ápolja legméltóbban, ha egy olyan zenekart hoz létre, amely Coltrane zenéje által ihletett saját szerzeményeket és Coltrane-témákból készített új átdolgozásokat egyaránt repertoáron tart. A kompozíciók természetesen a coltrane-i hagyományokon elindulva, azokat továbbgondolva magukban hordozzák napjaink absztrakt szellemiségét és eszköztárát, ezzel folytatva a spirituális jazz hagyományt. A zenekar tagjai a magyar jazzélet kiemelkedő egyéniségei, progresszív gondolkodásmódjuk és különleges zeneiségük teszik lehetővé, hogy immár ötödik éve töretlen alkotókedvvel működjenek együtt egy csapatként.

Néma - Film - Zene / Kertész Mihály: Az utolsó hajnal

Müpa (Fesztivál Színház), március 20., 19:00

Km.: Fassang László (zongora, Hammond-orgona), műsorvezető: Fazekas Gergelyszakértő: Kurutz MártonAlkotó: Budapest Sound CollectiveVezényel:Dubóczky Gergelyhangszerelés: Balogh Máté Bach, Mozart, Beethoven, Johann Strauss és Wagner műveinek részleteiMilyen zenék szóltak egykor a némafilmek kíséreteként? Az igazság az, hogy erről nagyon keveset tudunk. Előfordult zongorás, orgonás vagy a jelentősebb filmszínházakban zenekari kíséret is. Ezen a filmvetítéssel egybekötött koncerten mindegyikből kapunk ízelítőt, az est második felében pedig rekonstruált zenekari kísérettel nézhetünk meg egy valódi filmritkaságot: a később hollywoodi sztárrendezővé vált Michael Curtiz, vagyis Kertész Mihály 1917-es, nemrég előkerült alkotását, Az utolsó hajnalt. A zene kezdettől fogva meghatározó szerepet játszott a filmtörténetben, igaz, a némafilmkorszakban funkciója a hangzó kíséretre korlátozódott. A kisebb mozikban zongora, a közepes méretűekben szalonzenekarok, a nagyobbakban orgona vagy akár kamarazenekar is kísérhette a vetítéseket. A koncert folyamán konkrét filmrészleteken mutatjuk be a némafilmek zenei kíséretének különböző fajtáit, ebben Kurutz Márton filmtörténész lesz segítségünkre, majd az est második felében teljes egészében levetítjük a Casablanca legendás rendezője, Kertész Mihály korai, még Magyarországon forgatott némafilmjét, Az utolsó hajnalt, a korabeli dokumentumok alapján rekonstruált élő zenei kísérettel. Mit jelent ebben az esetben a rekonstrukció? A Fesztivál Színházat egy nagyobb, múlt század eleji pesti mozinak képzeljük el, amelyben kamarazenekar (a Dubóczky Gergely vezette Budapest Sound Collective) kíséri a filmeket. Mivel a „filmzenék” ilyen esetekben klasszikus zenei slágerek tarka egyvelegét jelentették, a filmhez Balogh Máté zeneszerző és Fazekas Gergely zenetörténész készít zenetörténeti válogatást, vagyis az egzotikus környezetben, arisztokraták között játszódó, fordulatos történetvezetésű filmritkasághoz Mozart, Beethoven, Johann Strauss, Wagner és más zeneszerzők műrészletei adják majd a zenei hátteret.  

Berdisz 55!

Budapest Jazz Club, március 20., 20:00

Km.: Berdisz Tamás (dob), Stencli Tamás (szaxofon), Juhász Attila (zongora), Frey György (basszusgitár), Pusztai Csaba (ütőhangszerek) Berdisz Tamás hatévesen kezdett zongorázni, majd tizenhárom éves korában dobolni. 2006-ban elvégezte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazztanszakát. Ezen az estén az elismert ütős és dobtanár barátaival, korábbi és jelenlegi zenésztársaival, és nem utolsó sorban neves meglepetés vendégekkel ünnepli ötvenötödik születésnapját.

Csinszka live

Gödör, március 20., 19:00

Az erdélyi születésű, budapesti énekes-dalszerző Csernik Csinszka, a 2024-es évét debüt koncertjével szép nagy körben nyitotta meg a Turbinában. Március 20-án zenekarával a Gödörben áll újra színpadra. Csinszka eddigi munkásságában kísérletezik az alternatív r&b, hip hop, és fúziós jazz, valamint pop/elektronika elemeivel. Improvizatív dallam világával és őszinte szövegeivel egy 12 lépcsős útkeresést térképez fel nagylemezén, keverve az élő és digitális hangzást, megalkotva egy hibrid dal csokrot. A koncerten Csinszka friss számait is hallhatjuk, melyek az énekesnő kreatív virágzását tükrözik, és egy új korszakba vezetnek minket a zene élménye által. billentyűk - Fodor Szabolcs Barnabásbasszusgitár - Ujj Misadobok - Puchner Benedekgitár - Papp Mukunda

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ csütörtök ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Budapest Bár - Tavaszköszöntő koncert

MOM Kulturális Központ - MOMKult, március 21., 19:00

Hogyan másképp lehetne elképzelni a tavaszt... Nyílnak a virágok, rügyeznek a fák és a Budapest Bár elhozza azt a plusz frissességet, melyre egész télen vártunk. Gyere és köszöntsd együtt te is a kikelet évszakát a MOMkultban. A csodálatos Budapest Bár zenekar ezúttal Németh Jucival, Behumi Dórival, Frenkkel, Keleti Andrással és Kollár-Klemencz Lászlóval lép fel a MOMKultban.FONTOS INFORMÁCIÓK: Az eredetileg március 8-ra tervezett koncertünk elmarad szervezési okok miatt, és átkerül erre az időpontra, vagyis március 21-re. A jegyek, amiket március 8-ra vettetek, érvényesek vagy visszaválthatók.

Balázs Elemér Group

Budapest Jazz Club, március 21., 20:00

Balázs Elemér formációja kiemelkedően egyéni hangzásvilágot alakított ki, ennek legfőbb jellemzői a dallam központúság és a különleges ritmika, melyeket a férfi és női hang érdekes kontrasztja tesz még színesebbé.

TAAKE (NO) / Nordjevel (NO) / Theotoxin (AT)

A38 Hajó, március 21., 20:00

A 2023-ban 30 éves fennállását ünneplő TAAKE elkészült a zenekar 8. nagylemezével, amely a "Et Hav av Avstand" címet kapta. Megszilárdítva a rejtélyes alapító és frontember Hoest hírnevét, mint azon ritka művészek egyike, akiknek sikerül életben tartaniuk a régi norvég black metal szellemiségét, egy olyan műfajban, amely már régóta sokrétűvé és töredezetté vált. És nemcsak hogy sikerül életben tartania az eredeti műfajt, hanem sikerül friss életet lehelni belé. Ezt többször is bizonyította azzal, hogy új (és néha meglepő) elemeket vezetett be a zenekar zenéjébe, miközben gondoskodott arról, hogy az sohase veszítse el jeges, merész élét.A képzett és nagy tapasztalattal rendelkező zenészekből álló banda élő felállásban is tarol. Hoest karizmatikus személyisége és erőteljes jelenléte uralja a színpadot, és a magas oktánszámú előadásmódja, valamint a zenekar kiterjedt katalógusa, amelyből a zenekar szettjét meríti, azt jelenti, hogy a TAAKE koncertjei nemcsak egyediek, de változatosak is. Függetlenül attól, hogy intim klubkörnyezetben vagy nagy fesztiválarénákban zajlanak, a TAAKE koncertjei (akárcsak a TAAKE albumai) az évek során a rajongóktól és a kritikusoktól egyaránt nagy elismerést kaptak.Több mint három évtized és nyolc nagy sikerű album után, amelyek közül néhányat a black metal klasszikusainak tartanak, és amelyek közül az egyiket jelölték a Grammy norvég megfelelőjére (Spellemanns-prisen), a TAAKE hangzása még ma is friss és releváns. Hoest stúdiómunkájának minősége, valamint a zenekar dinamikus élő koncertjei biztosítják, hogy a régi rajongók légiói hűségesek maradjanak, és hogy az új rajongók özönlenek a zenekarhoz, hogy megízleljék a TAAKE sajátos Helnorsk Svartmetall-játékát.Valóban, az igazi norvég black metal nem halt meg, és nem is fog, amíg a hagyományai és a jövője biztos kezekben van.

Nagy Emma Quintet & Soweto Kinch

Müpa (Fesztivál Színház), március 21., 20:00

A Müpa méltán lehet büszke arra, hogy a 2019-es Jazz Showase szakmai díjazottja, a Nagy Emma Quintet óriási sikereket ért el az elmúlt néhány évben, és itt az ideje, hogy saját jogán szerepeljen a Jazzműhely-sorozatban. 2023-ban Artisjus-díjat kaptak, rengeteget koncerteznek itthon és Európa-szerte, rajongótáboruk egyre kiterjedtebb - immár az előretekintő, formabontó megoldásairól ismert brit szaxofonos-rapper, Soweto Kinch is közéjük tartozik. Soweto Kinch nem az egyetlen, aki szerint Nagy Emma és társai zenéje különleges mélységeket rejt. A megalkuvás, divatkövetés mindkettejüktől távol áll, így érintik meg hallgatóikat. Kísérletező szellemben, modern megoldásokat keresve, egyszersmind a hagyományokat tiszteletben tartva alkotnak. Kinch 2001-ben alapította első saját trióját, és azóta rengeteg elismerést gyűjtött be, köztük a BBC Jazz Awards feltörekvő csillagoknak járó díját, a Montreux-i Jazzfesztivál szaxofonosok számára létrehozott díját, két-két MOBO Jazz Awardot és BBC Radio Jazz Awardot. A Nagy Emma Quintet tagjai sok mindenben különböznek egymástól, ám a kezdetektől fogva képesek egységben működni, mert mindenki tiszteletben tartja a másik zenei elképzeléseit. Szerzeményeikben egyenlő hangsúllyal kapnak helyet kemény groove-ok, szabad improvizációk, dalformájú kortárs kompozíciók és egyéb megoldások. A bemutatkozó Set to Face (2018) és a Low Frequency Oscillator (2020) után harmadik, Synced című lemezük 2022 tavaszán jelent meg. Legújabb, Return című anyaguk 2023-ban látott napvilágot a Morotva Records gondozásában. A koncerten nemcsak eddigi szerzeményeik szólalnak meg, de felhangzik néhány vadonatúj, eddig nem hallott darab is, ismert számaik pedig frissen csengenek majd Soweto Kinch közreműködésének köszönhetően.  

Móser Ádám – Kovács Márton: Gyimesi, avagy az út tovább

Fonó Budai Zeneház, március 21., 20:00

Móser Ádám kompozícióiban olyan kortárs gyimesi kamarazenét alkotott meg, amely minduntalan az autentikus gyimesi népzene fordulatait idézi, szerkezetében mégis egészen más alapokon nyugszik. Motívumaiban Zerkula, Halmágyi, vagy a Tímár testvérek muzsikája hallható, a darabok azonban olykor a szabadon áradó, improvizatív, máskor pedig a repetitív, kortárs kamarazenéhez állnak közel. A duóban Móser Ádám harmonikázik, Kovács Márton pedig hegedűn játszik. Mindketten sok évnyi népzenei múlttal a hátuk mögött vetették bele magukat az improvizatív kamarazene világába.

LokálVokál

Mixát, március 21., 19:30

Szoktál a zuhany alatt énekelni? ...Akkor hozd el ezt a hangot a Mixát Udvarba december 21-én és énekelj velünk!A LokálVokál Magyarországon egyedülálló kórusélmény a pesti éjszakában, egy itallal a kézben, egy popdallal és Veled a főszerepben. Ez már önmagában elég jól hangzik. De három szólamban még jobban!Az esemény résztvevői varázslatos átalakuláson mennek keresztül és válnak igazi kórussá az este végére. A közel kétórás, élőzenével kísért show felhőtlen kikapcsolódást kínál mindenkinek, aki szívesen megtapasztalná az éneklés felszabadító erejét.Az este szakmai vezetője Pejtsik Panna, aki azon túl, hogy tapasztalt kórusvezető, magával ragadó energiával és könnyed profizmussal alakítja a különböző énektudással érkező résztvevőket egyetlen este alatt legendás kórussá!Zenei előképzettség egyáltalán nem feltétele a részvételnek, és tényleg nem kell semmivel készülnöd - csak gyere el a saját koncertedre!Kapunyitás: 19:30 (hangszálak bemelegítése a pultnál)Kezdés: 20:15 Ha van kedved, erre az alkalomra érkezz karácsonyi csúnyapulcsiban!

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ MÉG TÖBB HÍR ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Budapest Ritmo

Legendás fellépők és izgalmas zenei felfedezések – idén is vár a Budapest Ritmo

Április második hétvégéjén ismét itt a lehetőség, hogy szerelembe essünk új és ismerős zenékkel, a világ minden tájáról. A főváros legnagyobb világzenei fesztiválja, a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében megvalósuló Budapest Ritmo olyan előadókkal várja a közönséget, mint a legendás Salif Keita, Gérald Toto, Gaye Su Akyol vagy az egyre népszerűbb hazai Duckshell.

Megjelent a Giant Rooks új lemeze

A német indie-rock zenekar tavalyi Sziget fesztiválos fellépése után önálló magyarországi koncerttel tér vissza, március 23-án, a Dürer Kertben is bemutatja How Have You Been? című új albumát.

Dunaújváros

Rockmaraton

A brit heavy metál legenda, a Judas Priest is fellép az idei Rockmaratonon.

A Scorpions visszatér Budapestre!

Minden idők egyik legikonikusabb és legbefolyásosabb hard rock bandája 2024-ben egy vadonatúj exkluzív koncerttel tér vissza Budapestre, klasszikussá vált albuma, a Love at First Sting megjelenésének 40. évfordulója alkalmából, és előadja a lemez dalait pályafutásának legnagyobb slágereivel kiegészítve.

Koncert dömping

Világsztárok sora érkezik hozzánk 2024-ben is!

2024-ben sem kell nélkülöznünk Budapesten a világsztárokat, hiszen már biztosan bulizhatunk Lenny Kravitz, a The Rose, a Thirty Seconds To Mars és Sting koncertjére, Slash idén Myles Kennedy & The Conspirators csapatával tér vissza hozzánk, a Coldplay tripla koncertet ad a Puskás Arénában, de ugyanitt ünnepelhetjük a Halott Pénz 20 éves jubileumát is. A Live Nation idén is igazi koncertdömpinget nyújt a zenerajongóknak, jövőre már 45 fellépő ismert, és még csak most indul az év!

Tavaly lemez, idén turné – Nem áll le a Kispál és a Borz: az új lemezt országos turné követi

Az elmúlt évtizedek nagyhatású alternatív zenekara tavasszal „világ körüli” útra megy: a Beszorult mondat turné állomásai Dublintól egészen Bodrogkisfaludig érnek.

Sting újra Budapesten!

A 17-szeres Grammy-díjas művész, Sting visszatér egy különleges koncerttel a Budapest Arénába 2024. május 31-én