A Szülői varázslat 3. – Az óvodáskor kihívásai című könyvében Hedvig Montgomery választ ad azokra a kérdésekre, amiket minden, óvodáskorú gyerekkel rendelkező szülő feltesz magának.
Két- és hatéves koruk között hatalmas változásokon mennek keresztül a gyerekek. Ahogy telik az idő, kialakul a saját személyiségük, és igen eltérően fejlődnek: vannak, akik iskoláskorukra már önállóan haza tudnak menni vagy akár ebédet főznek; néhányan egyetlen betűt sem ismernek, mások egész könyveket olvasnak el egyedül. Nehéz ilyenkor megmondani, pontosan hol tart egy-egy gyerek az úton, de talán nem is kell. A lényeg az, hogy mindig a saját fejlettségi szintjükhöz mérten kezeljük őket.
A Szülői varázslat 3. – Az óvodáskor kihívásai című könyvében Hedvig Montgomery választ ad azokra a kérdésekre, amiket minden, óvodáskorú gyerekkel rendelkező szülő feltesz magának. Mennyire fontos a barátság ebben a korban? Tényleg annyira rossz dolog a testvérek közötti harc? Hogyan birkózzunk meg a dackorszakkal, a szerepjátékokkal, az ovis korszak kihívásaival és új érzelemvilágával?
A szerző az Oslói Egyetemen szerzett pszichológusi végzettséget, magánpraxisát 1999 óta vezeti. Család- és párterápiára szakosodott. A norvégiai FamLab szülőket segítő egyesület szervezésében szemináriumokat vezet, valamint gyerekekkel és a gyerekek fejlődésével kapcsolatos tanfolyamokat és előadásokat tart, leginkább szülőknek és tanároknak.
(via Partvonal Kiadó)