Jóval többször látod a xenomorph-ot, mint gondolnád.
Április 26-án van az Alien-nap. Bár nem ekkor mutatták be Ridley Scott 1979-es klasszikusát, de LV-426 a hold neve, amin először találkoznak a szereplők a xenomorph-okkal (illetve azok tojásaival). A dátum ebből jön: 426, vagyis 4. hó 26-a. Ünnepeljük az Alien-napot 10 dermesztő érdekességgel az első Alien-film, A nyolcadik utas: a Halál kapcsán.
1. Az arctámadó lény belseje romlott kagylóból készült
Mikor a tojásból kiugró kis lényt felboncolják, látható, hogy néz ki belülről. Ehhez mindenféle tengeri herkentyűt, osztrigát és kagylót használtak. Scott direkt régi, romlott kagylókat szerzett be a halkereskedőtől, hogy a szereplők undora még őszintébb legyen a bűztől.
2. A kultikus plakáton egy csirketojás látható
A nyolcadik utas: a Halál plakátján egy misztikus, zöld fényt és füstöt kibocsátó tojás látható, ami mára már teljesen összeforrt a franchise-al. A tojás valójában egy egyszerű csirketojás, amit megfestettek.
3. Gyerekek látták meg először a gigantikus űrlényeket
Abban a jelenetben, mikor a legénység először látja meg a hatalmas űrlényeket (az angolban úgy hívják őket: Space Jockey), azt nem a színészek játszották el, hanem Ridley Scott a gyerekeit öltöztette be űrruhába, hogy még nagyobbnak tűnjenek a lények.
4. Ripley csáklyázó pisztolya a következő részben is látszik a zsilipbe akadva
A film végén, mikor kinyílik a légzsilip, a légnyomás kirántja a xenomorphot, ám az megkapaszkodik az ajtóban. Ripley erre kilövi a pisztolyból a csáklyát, a lény kirepül, a zsilip zárul, ám a pisztoly megakad a küszöbön, és a xenomorph az űrhajóhoz kötve lebeg. Aztán bemászik az egyik hajtóműbe, vesztére. Ezt a pisztolyt a második részben is látjuk, amikor A bolygó neve: Halál elején felvágják a zsilipet.
5. A tojások is állati eredetűek
Az Alien-tojások belsejét úgy készítették el, hogy a héját birkabéllel töltötték meg, amit aztán a tehén gyomrának bélésvel borítottak be.
6. Ripley eredetileg férfi lett volna
Bár eredetileg úgy volt, hogy Ripley hadnagyot egy férfi fogja játszani, végül Sigourney Weaverre esett a választás. A színésznő olyan tökéletes volt a szerepre, hogy a forgatókönyv egyetlen sorát sem írták át, mikor kiderült, hogy megváltozik a főszereplő neme.
7. Egy pillanatra látszik az xenomorph a láncok közt
As Brett goes to look for the cat in Alien (1979), there's a brief shot of the alien hiding amongst the chains in plain sight - but because no one really knew what the creature looked like it just appeared as another piece of equipment on the ship.
by u/SFritzon in MovieDetails
Brett (Harry Dean Stanton) nem sokkal azután, hogy elindul megkeresni a macskát, a xenomorph áldozata lesz. Ám már a támadás előtt egy kicsivel is látjuk a lényt, ahogy a lógó láncok közt bujkál, csak mivel ekkor még nem tudjuk, hogy néz ki, simán beleolvad a környezetbe. A fenti képen jobbra lehet kivenni a körvonalait.
8. Jones-t, a cicát négy különböző macska alakítja
A cicák nem arról híresek, hogy könnyű lenne őket idomítani, a filmben is több, pontosan négy macskát láthatunk Jones szerepében. Minden feladatra volt egy cica: volt, aki fújt és sziszegett, volt akinek futni kellett, és volt, akinek az volt a feladata, hogy nyugodt maradjon, ha kézben tartják.
9. A robot vére ehető volt
A fehér anyag, ami akár a vér, kiömlött Ash-ből (Sir Ian Holm), valójában tej és joghurt keveréke volt, így a színészt nem érte semmi kár, amikor nyakig úszott benne. Sőt: pár színész és a stábtagok is fogyasztottak belőle.
10. Egy zenekar fényei
Ahhoz a jelenethez, amikor először látjuk a tojásokat a kékes LED-fényben, a The Who zenekar fénytechnikáját használták. Az együttes épp a szomszédban próbált, és Scott kölcsönkérte tőlük.
(via Ranker)