Az Oscar-díjas színész, Morgan Freeman a producere, a házigazdája és a narrátora a Discovery Science legújabb sorozatának, amely a világegyetem legnagyobb rejtélyeire keres magyarázatot. A "Morgan Freeman: a féreglyukon át" című sorozat az univerzum nagy kérdéseire koncentrál. Egyedül vagyunk-e a világegyetemben? Honnan származunk? Van-e élet más bolygókon? A sorozat a NASA és különböző magánvállalatok legfrissebb eredményeit, valamint a tudósok és a kutatók legújabb elméleteit felhasználva vizsgálja meg a fekete lyukakhoz, a bolygók gyarmatosításához, illetve a húrelmélethez kötődő teóriákat. A világűr megszállottjának társaságában rácsodálkozhatunk a valóságra, ami bolygónkat körülveszi.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
A létfennmaradásra törekvés nem egy emberi tulajdonság, minden élõlényben megvan szóval ezzel nincs is semmi gond.
Minden életformát az evolúció során létrejött génjeik irányítanak, van amiket közvetlenül (pl. növények-nincs semmiféle tudat vagy ösztön), van amiket már közvetett módon - állatokban az ösztönök munkálnak, azok segítségével élhetnek, de persze ezek az ösztönök is az evolúció során jöttek létre. És persze van az ember, ami már egy sokkal nehezebben átlátható valami, nyilván azért még itt is mûködnek az életfenntartó viselkedési ösztönök. Az evolúció úgy mûködik, hogy a rosszabb génekkel rendelkezõ egyedek elpusztulnak, a jobbal rendelkezõk életben maradnak. Arra nem nagyon volt eddig példa a Földön élõ lények között, hogy valamely faj azért pusztult ki, mert túlszaporodott és a bolygó már nem is volt képes eltartani azt. Erre tehát az evolúció nem készíthetett volna fel minket. Ha meg tudnánk oldani ezt a problémát, csak a magasabb intelligenciánknak lenne köszönhetõ (talán azt lehet mondani, egy emberi tulajdonságnak, nem csupán a természet erejének). Nem sikerül. De nyilván ennek is van oka. Az emberben vannak olyan dolgok hogy érzelmek. Mindenki arra törekszik, hogy a lehetõ legboldogabb legyen, az egyén sorsa így már sokkal nagyobb jelentõségû lesz (állatoknál a fajfennmaradás MINDIG az egyedfennmaradás elõtt van).
Szexelni jó, úgyhogy az emberek szexelnek. Mostanában a gyerek már annyira nem jó (lásd népességcsökkenés Magyarországon), így egyes helyeken már nem szaporodunk olyan nagy sebességgel pl. Európában (lám, egy természetes folyamat ami csökkenti a népességet).
Szelektív hulladékgyûjtés kényelmetlen, nem gyûjtünk tehát szelektíven szemetet.
Sokáig az élet élvezése jó (vajon te így vagy-e ezzel?), találjuk hát fel az örök fiatalság gyógyszerét. Természetes hát hogy sok tudós ezzel foglalkozik. És valószínûleg több pénzt is kap érte mint koton árulásért.
Az örök élet sokkal érdekesebb téma mint a túlnépesedés (amit nyilván nem is szívesen hall az ember), többet hallasz róla emiatt, de hidd el, sokan foglalkoznak a túlnépesedéssel is (a hozzád hasonlók).
Sok ember él a világon nem is törõdhet mindenki ugyanazzal.
Teljesen természetes hát hogy az emberek az örök élettel foglalkoznak, nincs okod, hogy haragudj rájuk.
Ha más nem majd a természet megoldja a problémádat. Ha kihal a fél világ valami járvány miatt, a probléma megoldva és tanulhatunk a hibáinkból. :)
...szóval tudósok keresik az emberi élet meghosszabbításának módját, de mivel ennek semmi értelme nem akkor, ha csak az öregkort
tudnák meghosszabbítani, így a tudósok az "örök" fiatalság kulcsát keresik. meg a hallhatatlanság forrását. nos, a tudomány már ezen a ponton egyenlõ az alkímiával, a boszorkánysággal.
de az igazi probléma nem is ez.
M. F. is megemlíti a részben, hogy az emberiség már most is durván túlnépesedett, és hát felmerül a kérdés, hogy mégis hol akar örök életet élni az ember?
szóval csak azt nem tudom eldönteni, hogy nevetséges-e, vagy szánalmas az ember részérõl az örök élet, vagy meghosszabbított élet lehetõségének kutatása, miközben ez az ember vadul száguld önmaga garantált felszámolásának irányába a túlszaporodással.
tehát nagy tudós elméink nem az amúgy is létkérdéssé fajuló problémával ill. annak megoldásával foglalkoznak gõzerõvel, hanem éppen ellenkezõleg, azon dolgoznak, hogy ezt a végzetes problémát a lehetõ legdurvább módon tetézzék.
mert hát barátim, abban a létformában, mely a szabad akaratból végzett szaporodás általi túlszaporodással eleve veszélyezteti önmaga létét, - vagyis éppen a fennmaradásért folytatott tevékenységgel jelenti önnön létére a legnagyobb veszélyt!!!!!! - ott az egyének életének meghosszabbítása az elképzelhetõ legidiótább elgondolás.
mert akkor ezek szerint az elmebetegek szerint nem csak az a cél, hogy sima halandóként túlszaporodva fulladjunk bele saját magunkba és az általunk termelt hmm hulladékba, hanem - mivel ez eszméletlenül élvezetes és kib...tt jó buli, - mindent kövessünk el, hogy lehetõleg meg se haljunk, és akkor lesz csak igazán eszméletlen nagy király a buli.
szóval az emberiség alaphelyzetbõl túlszaporodik egy véges élettérben, miközben tudósai a halhatatlanság, az emberi élet meghosszabbításának módját keresik, és nem áll össze a fejükben a folyamat....és állítólag az emberiség a fennmaradásra, a túlélésre játszik...
...hát csak állítólag.
A mûsorkiírás szerint most a National Geographic-on a Morgan Freeman sorozat egyik részének kellene mennie. Izgatottan vártam, ám helyette valami ûrhajós dokumentumfilm megy.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások