Huszonöt éve még három-négy ember cipelte a helyére a felvevőt és a világítást, filmet fűztek a kamerákba, és "ollóval" vágták a filmeket. Tizenöt éve már két ember is elbírta a felszerelést, tepsi méretű kazettákat raktak a kamerákba és szalagos magnókon történt a vágás. Tíz éve marokkamerákra, tenyérnyi kazettákra váltottak és elkezdték számítógépen vágni a filmeket. Ma pedig? Olyan időket élünk, amikor a kamerák kisebbek, mint a kazetták voltak tíz éve és működtetésükhöz egy árva lélekre sincs szükség. Természetfilmes szempontból nézve forradalmi idők ezek. Végre itt a lehetőség, hogy a vadonba telepített automata kamera-rendszerek segítségével minden manipulációtól mentes, valóságos és valós idejű képet kapjunk a természetben zajló folyamatokról. A "Kis kamerák, nagy vadak" egy tudományos ismeretterjesztő kísérlet krónikája, amelyben Varga Livius, a Quimby zenekar természetrajongó ütőhangszerese vállalkozik arra, hogy a legújabb technika segítségével, kis kamerákkal lesse meg a nagy vadak életét.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
10/10
taki
2016 jún. 17. - 18:43:28
10/10
én is a jószándékú kukkolók közé tartozom
Rigófészekre leltem ma reggel ajtómmal szemben álló, borostyánnal befuttatott oszlopom felett.
Anyanövény Angyalföldön is megélt ilyet.
Köszönöm, hogy Õk Is idejöttek. – – Gyömör
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások