A színésznő

12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott magyar filmdráma, 85 perc, 2017

Értékelés:

94 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

94 szavazatból
Szerinted?
Anna, az Erdélyből áttelepült színésznő az egyik legnagyobb sztárja a magyar filmeknek és a színházaknak az 1960-as évek közepén, Magyarországon. A Nemzeti Színházban Melindát játssza, amikor egy fogadáson megismerkedik egy olimpiai bajnokkal, egy rendkívül vonzó férfivel. A két ember között szerelem szövődik, ami nem tetszik a hatalomnak. No nem azért, mert az erkölcsöket óvják, hanem azért, mert más terveik vannak a sikeres, vonzó, idegen nyelvet beszélő Annával. "Hófehérkének" szemelték ki, vagyis a hazánkba érkező, baráti országok vezetőit szórakoztató hölgynek. Megindul az apparátus, az élet minden területén hálót sző, manipulál. Ám Anna nem könnyű préda, és szerelmével megerősítve kétséges a titkosszolgálati akció győzelme...

Stáblista

Szereplők

Ildikó / Piroska
Józsi, lehallgató
filmrendező
Rózsi néni
Béla, lehallgató

Hozzászólások

Szerinted?
Yuliusz júl. 07. 12:50:21 Előzmény Tomtom99
„Firkászolásod alapján” elég sok mindennel állsz „hadilábon” polgártárs.
Bocs, nem tudtam.
Tomtom99 júl. 06. 16:20:25 Előzmény Yuliusz
Egy látszólag igaz libsi firkászolása alapján... a történelmi tudással kiegészülve.... bizonyítja az indoktrinált agyat! Jellemedre meg itt a saját magad önként felbüfögött bizonyítéka: """ Fogalmad sincs, hogy kiknek irogatsz és kiket minősítgetsz, okosabb, ha nem teszed. """. Részemről meg a GRATULA!!!
Yuliusz júl. 05. 15:12:53 Előzmény Tomtom99
Aha, mert Te aztán így ismeretlenül is tudod, hogy kinek milyen „történelmi” ismeretei vannak.
Bara Margitot az Onódy-ügybe keverte a pletyka.
Fogalmad sincs, hogy kiknek irogatsz és kiket minősítgetsz, okosabb, ha nem teszed.
Noire júl. 05. 12:03:34 Előzmény piggyfam
Mint általában a propaganda NER filmek. Párja az Énekesnő című "remekműnek", ami Kovács Erzsiről akart szólni, de nagyon sok fikciót álmodtak bele az " alkotók ".
Izma-el Farad máj. 14. 00:59:23
"tűzpiros virág"
Izma-el Farad jan. 06. 21:01:29
vigyenek egy IBM-et ennek /annak a rendszernek;) sok ellehetetlenítés szinházi kivégzéstehetségek ujitok eltiprása bejelentés feljelentés megalázás megalázottság tragédia-sorsüldözte Magyar Hazánk ez!
2/10
piggyfam jan. 06. 19:37:09 2/10
Gyenge, mesterkélt, erőletett dialógusok, sablonfigurák, végtelen modoros színészi játék. A mélységet a sokatmondó egymásra bámulások jelentenék... Rettenetes, bóvli giccs.
9/10
Judga 2023 szept. 05. - 17:10:29 9/10 Előzmény gaalmiklos
Kösz a cikket! nekem is tetszett a film, kifejezetten jó. még nem eszméltem, amikor játszódik, de a környezet szorongása tapintható volt. szerintem a légkört nagyon is visszaadta a film.
10/10
LajtaJ 2023 jún. 02. - 21:41:59 10/10 Előzmény hoffmann_egy
Ha Bara Margitról azt mondod, hogy nem volt szép, akkor sohasem láttad a Bakaruhában című filmet.
Még mai szemmel nézve is megfelel a szépség ideálnak!
hoffmann_egy 2023 márc. 04. - 22:40:06
A téma remek, Bara Margit viszont nem szép volt elsősorban (mindenki ezt szajkózza), hanem kiváló ember és művész - hogy mennyire, csak meg kell nézni a Bakaruhában c. filmet. Sajnos ennek a filmek a forgatókönyve gyenge, nélkülözi a drámát, lírai akar lenni elsősorban, ehelyett inkább lassú, körülményes, ezért érezzük a színészi játékot is gyengébbnek a valóságosnál. Nem lehet perceken át jelentőségteljesen nézni, pislogni és könnyezni stb. Ez nagy melléfogás. Ami cselekmény lezajlott, az belefért volna fél órába, a többi időt okosabban kellett volna felhasználni, amitől érdekfeszítőbb lett volna a történet. Például: hol marad Major elvtárs, a főrendező és főkommunista Major Tamás, akit csak pajornak neveztek jelleme miatt, s akire Bara Margit így emlékezik vissza: "Egy reggel bemegyek a színházba, s rögtön érzem, történhetett valami, mert megfagyott körülöttem a levegő. Major Tamás, aki akkor főrendező volt a Nemzetiben, nevetve köszön rám: na, végre egy színésznő, akivel az egész ország b@szik." Na, ez lehetett volna egy olyan jelenet, ami hat. Egy filmben nem elmesélni kell az obszcén telefonokat, a kalap leverését és a többi megaláztatást, amiben része volt, hanem hogy a néző átérezze: megmutatni. A film ilyen műfaj, de ezt alkotóik mintha nem tudnák.
Összes hozzászólás