Phil és Mona testvérek. A helyi kiskocsma olyan számukra, mint egy fészek, az egész világot jelenti nekik. Itt iszogatnak rendszeresen, itt tengetik vad játékokkal unalmas hétköznapjaikat. Mona nagy megdöbbenésére, Phil a vallásban keres új értelmet életének. De hamarosan újabb meglepetés éri: beállít az életébe Tamsin. Mona 15 éves. Iszik, betörésekből tartja fönn magát, mellesleg pedig játékgép-függő. A kocsmában, ahol dolgozik, pocsékul mennek a dolgok. Egy véletlen folytán megismeri az előkelő családból származó Tamsint, akinek édesanyja színésznő, nővére pedig halálra éheztette magát. A sorsdöntő találkozást követően a két tinédzser eddig sem nyugodt élete végleg a feje tetejére áll. Mona Tamsinék luxusvillájába költözik, ahol a lányok vad szerelembe, a szenvedély és az erőszak csapdájába esnek, ami egész addigi életüket megváltoztatja.
Bemutató dátuma: 2005. július 28.
Forgalmazó: Budapest Film
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
6/10
The Cortez
2024 júl. 07. - 23:39:24
6/10
Több tekintetben a Mennyei teremtményekre hasonlító coming of age dráma. Főszerepben az egészen fiatal Emily Blunt, aki nagyjából ugyanúgy néz ki, mint 40+-osan, illetve a leginkább Sissy Spacekre hajazó Nathalie Press. A sztori a társadalmi különbségekről, a magányról, az unalom megbaszó erejéről, a vallási fanatizmusról meg a hozzá tartozó képmutatásról szól, de érinti a gyász és a csalódás témakörét is. Előfordulnak elvont jelenetek, valamint erősen röhejes pillanatok. A dialógusok egy szelete szintén nevetségesre sikeredett. A karakterek Mona (Press) kivételével, felszenesen lettek ábrázolva. A zene horrorfilmeket, misztikus thrillereket idéz, a betétdalok nagy részét viszont eltalálták, főként Edith Piaf La foule című számát, ami ahányszor felcsendül, annyiszor dob a hangulaton.
Eltelt 25 perc és nem kötött le, nem hatott meg a film annyira, hogy tovább nézzem. Nem hozzám szól. De mivel a statisztikában én is szereplek, ezért pontozom a filmet.
Tetszett a film. Nem olvastam a könyvet. Valamilyen szempontból irigylem azokat az embereket, akik sok film elõtt már olvasták az "eredetit", de ugyanakkor a legtöbb esetben csalódnak a megfilmesítésnél. Nos, szerintem baromira nem szükséges 80-100 %-ban megvalósítani azt, amit a könyvben leírtak...engem csak a film által nyújtott élmény is gondolkodásra késztetett, vagyis akkor valószínûleg elérte a célját a rendezõ / forgatókönyvíró stb. Õk ilyen módon akarták átadni a közönségnek. Nekem legalább nem kell azon gondolkodnom, hogy aki nem olvasta elõtte, nem értheti, hogy mi van/volt az egyik lány életében, amiért ilyen lett stb. Aki pedig olvasta, azt nem tudhatja, hogy mit adhatott volna neki szimplán a film. Szóval, tetszett a film és jól játszottak a szereplõk.
Akinek tetszett a lengyel rendezõ új, Ida c. filmje, annak bátran ajánlom ezt a régebbi filmjét is.
Más mondanivaló, de ugyanaz a minõség. Sõt, ugyanaz a lengyel operatõr.
OLVASSÁTOK EL!!!
Úgy álltam neki a filmnek, hogy a könyv(bár a legtöbben szidták) szerintem nem egy rossz olvasmány.
Egy 2 órás, nehezen emészthetõ, durva filmet képzeltem el. De itt két buta kislányt láthatunk. Mintha csak játszanának. Pedig a könyvnek van mondanivalója, csak a dolgok mögé kell látni. Sokkal több benne a dráma. Sokkal több minden történik benne, a történet is teljesen más. Nem tudom mi volt ez a testvéres dolog a filmben. Nevetséges, hogy a könyvben Mona története, családi háttere mennyire más. Sokkal érthetõbb az, miért viselkedik úgy ahogy.
Amiért érdemes volt megnéznem a filmet, az az Edith Piaf dalok. Csodálatos volt hallani a filmben. Imádom. Azon kívül nem volt egy akkora durranás, amekkorára számítottam, sokkal jobbat lehetett volna kihozni a könyvbõl.=/ Sajnálom.
Tipikus példája a rossz adaptációnak ez a film. Ha nincs a fenti ismertetõ, akkor egy csomó információ birtokába nem is jut a nézõ, mert egyszerûen nem jön át a vásznon. Ami meg átjön az inkább hatásvadász, mintsem mélylélektani ismeretalap. A cselekedetekhez vezetõ motivációk elnagyoltak, így érthetetlenek. Egyedül a színészek játéka menti a filmet, no meg az operatõré. 10/6
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások