10/10
Nagyatti72 márc. 18. 22:35:48 10/10
(202/302)
Nagyon tetszett a film! Gratulálok a készítőknek és a tehetséges színészeknek! Mindenkinek javasolnám hogy nézze meg.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 18. 21:49:58 Előzmény Sz. Péter
(201/302)
OK, tehát ennek a kurzusfilmnek kezeljük a normál filmekétől eltérően a pontozását, hogy kiszűrjük a politikai szavazatokat, a többi filmnél persze maradjon az 1-10 skála. Legyen, így is több figyelmet kapott a mű a kelleténél, kiegyezem ebben a megoldásban, ezen igazán ne múljon.
Jumbóka márc. 18. 21:44:27
(200/302)
Ha már innen kölcsönöztem a képet, illik annyival megköszönni, hogy megosztom az élményemet. Talán egy kicsi spoilerrel. https://lepcsohazonkivul.blog.hu/2024/03/18/mozi_most_vagy_soha_a_film
hpapline márc. 18. 21:43:49 Előzmény marcusberg
(199/302)
Teljesen lényegtelen, mivel két külön város volt 1873-ig.
1/10
Zsuzsiesfelicity márc. 18. 20:33:46 1/10
(198/302)
Borzaszto
offtopic
Sz. Péter márc. 18. 19:52:56 Előzmény Ahoj poplacsek
(197/302)
Ennek a filmnek a pontozásáról volt szó. Olvass vissza. Erre írtam választ:
MissAmerika márc. 17. 12:51:06
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 18. 19:39:20 Előzmény Sz. Péter
(196/302)
Megrendült a hitem a szövegértésedben. Egészen másról volt szó.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 18. 19:37:40 Előzmény WASKER
(195/302)
Nem, nem nem. Ez egy totál hamis állítás:

"De neked inkább az fáj, hogy ki kapta, mint az, hogy mi lett belőle."

Nem, senki ne rendezzen a pénzünkből, amíg az ország alapvető infrastruktúrája romokban van és Lázár János egyik hobbija az, hogy elodázhatatlan beruházásokat odáz el.
Sz. Péter márc. 18. 18:59:26
(194/302)
A fizetett másik oldalnak ugyanolyan lehetősége van 10-eseket nyomni.
Mi a probléma?
offtopic
Sz. Péter márc. 18. 17:44:11 Előzmény Ahoj poplacsek
(193/302)
Nem áll.
Miért állna pl. egy "Titanic"-ra?
Vagy arra is 10-eseket dobáltak a fideszesek és 1-eseket az ellenzékiek? :)
1/10
Beguz márc. 18. 16:18:34 1/10
(192/302)
Kálmánka! Hol van az a hat milliárd? Ennyi pénzből csodát lehetett volna tenni.
1/10
csincsilla72 márc. 18. 16:05:26 1/10
(191/302)
Borzasztóan rossz film, erőltetett, hamis üzenetekkel, hatásvadász forgatókönyvvel. Engem különösebben nem érdekel, hogy nem történelmi pontossággal követi az eseményeket, de amit összeraktak, az számomra értékelhetetlen. Ez nem kalandfilm, hanem akciófilm, amiben történelmi személyek (valódi mivoltjukból teljesen kiforgatva) játsszák a szerepeiket. De igazából ők csak biodíszlet, szájak, amelyek elmondják a készítők üzeneteit. A verekedő Szendrei volt a mélypont. Az egyetlen, ami ért valamit, az a díszlet. Ezért jár az egy pont. A többi említésre sem méltó.
1/10
ferenc000 márc. 18. 12:39:41 1/10
(190/302)
Teljesen pocsék film!!
rákaj kálmán ( ráka-kál-mán ) azt se tudja miről szólt márc 15. Hát pont nem erről amit ő itt megcsinált filmen. A túlhypolt akciók viszik el a filmet, nem pedig a lényeg, amire koncentrálni kellett volna!!
Ha A FORRADALOM arról szót volna amit ez megcsinált, akkor az már régen rossz!!!
Ennek a szennymunkának semmi köze márc 15. idusához!!!
Ezt nem nevezném filmnek, mert nem az.
fillip olvasott volna el néhány történelemkönyvet, hogy megtudja miről is kellett volna neki filmet csinálnia.
EZ EGY BORZADÁLY!!! ÉN filipet NEM NEVEZEM MAGYARNAK ILYEN OCSMÁNY MUNKA LEGYÁRTÁSA UTÁN!!!!
EZ A film A MAGYAR NÉP MEGSZÉGYENÍTÉSE444 filip TAKARODJ AZ ORSZÁGBÓL, ÉS BÍZD A FILMKÉSZÍTÉST A PROFIKRA!!!!!!
9/10
WASKER márc. 18. 10:50:26 9/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(189/302)
Teljesen értem, hogy mit akarsz mondani.
De neked inkább az fáj, hogy ki kapta, mint az, hogy mi lett belőle. Mennyi minden másra lopnak el sokkal több pénzt, aminek aztán semmi eredményét sem látjuk!
Én csak a filmet nézem... Megnézem, eldöntöm, hogy tetszik vagy nem.
Most is kifejezetten azért mentem el rá moziba, hogy lássam, mire dobták ki a pénzünket. Szerintem ilyen jól még nem csináltak meg magyar filmet. Vannak néha kisebb zökkenők a sztoriban, amitől kicsit megtörik a lendület, max ennyi rosszat tudok elmondani róla... Közönségfilm az elejétől a végéig.
A Hadik volt az, amire kár volt költeni, az Aranybulla szintén nem ért egy petákot sem...
De végül példaként emlékezzünk meg a Hídemberről, ami szintén korának legdrágább filmje volt szinte teljes állami támogatással és minden tiszteletem ellenére Bereményi Géza egyik legrosszabb filmje lett...
nezd_a_magyart márc. 18. 09:43:17 Előzmény ef
(188/302)
nagyon szeretnénk igazán jó magyar történelmi filmeket nézni, amire büszkék lehetünk. Ez a film sajnos nem az, sem történelmi hűségben, sem forgatókönyvbenc nem erős. De itt egy kérdés, amin bármilyen politikai meggyőződés nélkül egyként elgondolkozhatunk: hogy van az, hogy egy olyan rendező kapja minden idők legnagyobb költségvetésű magyar filmjét, aki korábban egyetlen egy, szintén megkérdőjelezhető minőségű nagyjátékfilmet, illetve csak napi szappanoperasorozat epizódokat rendezett?
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 18. 07:15:50 Előzmény WASKER
(187/302)
Szerintem sok film kap tízezred vagy ezredannyi állami (rendszerint valami kulturális) támogatást, mint ez. De ezzel ne kend el a kérdést, nem ugyanaz a liga. Ez az egyetlen film többet kapott, mint az összes többi az elmúlt években összesen (mínusz aranybulla, természetesen), miközben ezt egy propagandista producer gyártotta, nem filmes szakember. Nem tudom, képes és hajlandó vagy-e észrevenni a különbséget.
Kovács kolléga márc. 18. 07:06:11 Előzmény ef
(186/302)
Ezek is magyar történelmi filmek, hiszen arról szólnak, hogy egy idegen megszálló hatalom hogyan pusztította el magyar állampolgárok százezreit, éspedig a magyar állam aktív közreműködésével.
Amúgy a Sorstalanság rendezője az Orbán-rendszer egyik kedvenc filmes szakembere.
10/10
ef márc. 18. 06:39:38 10/10
(185/302)
Akinek nem tetszenek a magyar történelmi filmek, azoknak ajánlom, nézzék inkább a Sorstalanságot vagy a Saul fiát
9/10
WASKER márc. 18. 06:02:19 9/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(184/302)
Kérdés: hány mozifim készül Magyarországon önköltségi költségvetéssel és ebből hány jut el a mozikba?
Kovács kolléga márc. 18. 05:47:14
(183/302)
Ami a lényeg: A magyar filmkedvelők tisztelik Koltai Lajost és Bereményi Gézát. Semmi bajuk Szikora Jánossal és Szente Vajkkal, éppen úgy, ahogyan Tősér Ádámmal sem. Lóth Balázst ki utálja? Sőt, tovább megyek: az életművére való tekintettel még Eperjes Károlyt is megilleti bizonyos fokú elismerés (egykor nagyon jó színész volt). Dyga Zsombort kifejezetten sokan kedvelik, nem beszélve Mészáros Istiről.
Rákay Kálmán más tészta. Neki mennie kell, éspedig a pokolba. Egy ócska és pénzéhes propagandista, aki csak azért jött, hogy megmérgezze a levegőt a magyar filmes világban.
Az imdb-s és egyéb lehúzások ezt a véleményt fejezik ki.