nezd_a_magyart márc. 18. 09:43:17 Előzmény ef
(188/308)
nagyon szeretnénk igazán jó magyar történelmi filmeket nézni, amire büszkék lehetünk. Ez a film sajnos nem az, sem történelmi hűségben, sem forgatókönyvbenc nem erős. De itt egy kérdés, amin bármilyen politikai meggyőződés nélkül egyként elgondolkozhatunk: hogy van az, hogy egy olyan rendező kapja minden idők legnagyobb költségvetésű magyar filmjét, aki korábban egyetlen egy, szintén megkérdőjelezhető minőségű nagyjátékfilmet, illetve csak napi szappanoperasorozat epizódokat rendezett?
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 18. 07:15:50 Előzmény WASKER
(187/308)
Szerintem sok film kap tízezred vagy ezredannyi állami (rendszerint valami kulturális) támogatást, mint ez. De ezzel ne kend el a kérdést, nem ugyanaz a liga. Ez az egyetlen film többet kapott, mint az összes többi az elmúlt években összesen (mínusz aranybulla, természetesen), miközben ezt egy propagandista producer gyártotta, nem filmes szakember. Nem tudom, képes és hajlandó vagy-e észrevenni a különbséget.
Kovács kolléga márc. 18. 07:06:11 Előzmény ef
(186/308)
Ezek is magyar történelmi filmek, hiszen arról szólnak, hogy egy idegen megszálló hatalom hogyan pusztította el magyar állampolgárok százezreit, éspedig a magyar állam aktív közreműködésével.
Amúgy a Sorstalanság rendezője az Orbán-rendszer egyik kedvenc filmes szakembere.
10/10
ef márc. 18. 06:39:38 10/10
(185/308)
Akinek nem tetszenek a magyar történelmi filmek, azoknak ajánlom, nézzék inkább a Sorstalanságot vagy a Saul fiát
9/10
WASKER márc. 18. 06:02:19 9/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(184/308)
Kérdés: hány mozifim készül Magyarországon önköltségi költségvetéssel és ebből hány jut el a mozikba?
Kovács kolléga márc. 18. 05:47:14
(183/308)
Ami a lényeg: A magyar filmkedvelők tisztelik Koltai Lajost és Bereményi Gézát. Semmi bajuk Szikora Jánossal és Szente Vajkkal, éppen úgy, ahogyan Tősér Ádámmal sem. Lóth Balázst ki utálja? Sőt, tovább megyek: az életművére való tekintettel még Eperjes Károlyt is megilleti bizonyos fokú elismerés (egykor nagyon jó színész volt). Dyga Zsombort kifejezetten sokan kedvelik, nem beszélve Mészáros Istiről.
Rákay Kálmán más tészta. Neki mennie kell, éspedig a pokolba. Egy ócska és pénzéhes propagandista, aki csak azért jött, hogy megmérgezze a levegőt a magyar filmes világban.
Az imdb-s és egyéb lehúzások ezt a véleményt fejezik ki.
Kovács kolléga márc. 18. 05:36:08 Előzmény delejork
(182/308)
Tévedsz!

A Tündérkert egyáltalán nem kapott rossz kritikákat, és túlságosan nagy lehúzás a Hadiknál sem volt. Fanyalgás az volt, de hadd legyen már joga egy kritikusnak saját véleményt mondani. Úgy látszik, nem érted a különbséget a filmesek, illetve a közéleti kútmérgezők által készített produkciók között. Ha nincs ott Rákay Kálmán neve a film stáblistáján, akkor kb. tízezerrel több néző vesz rá jegyet és 5.5 körül állna az imdb-n.
1/10
Kuvasz1 márc. 18. 00:09:49 1/10 Előzmény Katona Bea
(181/308)
:D
1/10
Kuvasz1 márc. 18. 00:08:25 1/10
(180/308)
Fidesz Maffia!!!
1/10
marcusberg márc. 17. 22:50:24 1/10
(179/308)
Cöcöcö 1848-ban Buda-Pest szerepel ebben a fércműben Pest-Buda helyett, amatőrök...
delejork márc. 17. 22:13:27
(178/308)
Szabadsag, szerelem kb 3k szavazat, miutan mar tvben is leadtak. Ennek elso napok utan 10k. es valaki meg el is hiszi, hogy hiteles :D
delejork márc. 17. 22:01:46 Előzmény Cron
(177/308)
filip az ismert kozszereplo, ot fikazzak legjobban. termeszetesen a balos kritikusok a Hadikot Tunderkertet is hasonlokepp lehuztak. ezt pedig mar vetites vege elott elkezdtek lepontozni.
amugy 3 mrd a diszletepites volt, amit azota kulfoldiek is kibereltek.
10/10
Jampec márc. 17. 21:46:50 10/10
(176/308)
Nagyon kíváncsi voltam, a sok ellentmondásos vélemény miatt is. Megnéztem. Színvonalas mű, remek színészi teljesítmény,nagyon jó. Arra a következtetésre jutottam, hogy a film(politikai előítéletek nélkül) fenomenális, nem véltem felfedezni a kormány propagandát, ahogy itt több helyen is olvastam. Ellenben az itt 1 pontos vélemények mind politikai meggyőződéssel születtek, valós, a film minőségéről alkotott vélemény nélkül. A filmről írt véleményeknek a filmet kellene minősítenie, nem a politikai szimpátiát ráerőszakolni az olvasójára. Arra ott a szavazás.
10/10
Katona Bea márc. 17. 21:10:40 10/10
(175/308)
Nagyon tetszett a film.
1/10
drake1984 márc. 17. 21:09:41 1/10
(174/308)
Kínos volt nézni... Kijelenthető, hogy semennyire sem hasonlítható egy Guy Ritchie filmhez. A párbeszédeket mintha Trump és George Lucas eltitkolt szerelemgyereke vetette volna papírra egy sötét pincében.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 17. 21:07:22 Előzmény WASKER
(173/308)
"1 milliárdból szart csinálni sokkal felháborítóbb, mint 6-ból valami egész jót."

Akkor is, ha az 1 milliárdot filmes vállalkozás költötte befektetői vagy saját pénzből, a 6-ot meg a tiédből költötték?

Egyébként be is jelentették, hogy jön a következő kurzusfilm, nyilván azt is mi fizetjük. Az már biztos még drágább lesz. Végülis annyira rendben van már minden, ideje már egy kis pénzt ezen keresztül is kipumpálni. Olyan meg mindig lesz aki majd tapsol hozzá, ha kihasználják és meglopják.

Én különben mindig különösen visszataszítónak tartom, amikor kiszolgáltatott embereket vernek át. Például nyugdíjasokat unokázós csalással vagy buszos értékesítési utakon. És amikor ezt országos szinten űzik a szellemi elesettekkel, az is rettenetes, de a nagyobb baj az, hogy ott már nem csak maguknak ártanak az áldozatok a hiszékenységükkel.
9/10
WASKER márc. 17. 20:43:18 9/10
(172/308)
Ennél sokkal rosszabb filmeket is agyondícsértek már.
Majdnem olyan jó volt, csak kevésbé giccses, mint a Semmelweis...
Ha valaki ilyen filmet tud csinálni, akkor nekem mindegy, hogy ner vagy miközeli akárki...
1 milliárdból szart csinálni sokkal felháborítóbb, mint 6-ból valami egész jót.
1/10
Kritikus24 márc. 17. 20:35:47 1/10
(171/308)
Kalap sz@r!!! Ellopták a sok pénzt és ide hánytak egy rakás moslékot olcsó!
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 17. 20:09:09 Előzmény Sz. Péter
(170/308)
Vagy áll mindenre vagy semmire, nem?
offtopic
Sz. Péter márc. 17. 20:02:52 Előzmény Ahoj poplacsek
(169/308)
Én konkrétan erre a filmre vonatkozóan írtam.
Bár anno ez állt az "Elk*rtuk"-ra is.