Programkereső

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ HÍREK ✰ ✰ ✰ KLIPEK ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Romapop

Újabb öt romapop-himnusz, mely szétkerázza a szürkeállományt

Melyik veretőgép/bulibáró/dzsanázókolosszus prezentálta a legszürreálisabb romapop-indulót? Dacolva a lehetetlennel, megpróbáltuk csokorba gyűjteni.

MVM Dome

Sleep Token az MVM Dome-ban!

Az elmúlt évek egyik legizgalmasabb felfedezettje, a Sleep Token 2024. november 13-án az MVM Dome-ban lép fel!

Gratulálunk!

Átadták a Fonogram-díjakat: íme a 2024-es nyertesek

Huszonegyedik alkalommal, ezúttal a budapesti Barabás Villa patinás falai között adták át a Fonogram - Magyar Zenei Díjakat.

Sziget 2024

Kylie Minogue is fellép az idei Szigeten

A fesztivál első napján, augusztus 7-én a Sziget Nagyszínpadára érkezik a BRIT Awards-on idén „Global Icon” különdíjjal elismert, nem mellesleg tavaly évvégi, legújabb lemezének egyik daláért Grammy-díjat is bezsebelt legendás pop szupersztár, Kylie Minogue.

Új lemez!
Sound

Teljes a Sound zenei programja, jöhet a nyár!

Féltucat zenei helyszín, köztük két nagyszínpad, délutántól pirkadatig tartó partidömping, összesen közel 200 fellépővel – összeállt a Heineken Balaton Sound teljes zenei programja az elektronikus zenei színtér változatos műfajainak széles skáláját felvonultatva, melyből mindenki bőven válogathat a saját ízlése szerint. A fesztiválbeach július 3-án, szerdán startol és tart vasárnap hajnalig, Zamárdiban.

Koncertek mostanában

Hickory
máj. 03. 16:30 - Szent Gellért tér - Budapest
Rainy BBQ
máj. 03. 17:30 - Gárdonyi tér - Budapest
Co Lee
máj. 03. 20:00 - E78 - Zsolnay Kulturális Negyed - Pécs
Trampúr
máj. 04. 18:00 - Kréta Bisztro - Budapest
DJ Lelle
máj. 04. 20:00 - Szent Gellért tér - Budapest
Dimash
máj. 04. 20:00 - Papp László Budapest Sportaréna - Budapest
Jegy
FISHMOJO
máj. 04. 20:00 - FÉM Arts & Café - Budapest
Wake Up 1230
máj. 04. 21:00 - DANTE Közösségi Alkotótér - Budapest
DJ Vibee
máj. 05. 20:30 - Szabadság-híd - Budapest

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ szerda ✰ ✰ ✰ ✰ ✰ Itt van május elseje!

Be Massive Majális - Akvárium Terasz - Nappali Buli

Akvárium Klub, május 1., 15:00

Érkezik a Be Massive Majális, ahol ezúttal is egy különleges helyszínen, méghozzá az Akvárium Teraszon fognak bulizni veletek!Menjetek május 1-jén az Akváriumba, ahol már 15 órától indul a nap és egészen 22 óráig táncolhattok a szabad ég alatt a város közepén. Amivel vár rátok:-Piknik hangulat-Műfű és babzsákok-Tökéletes hangrendszer-Finom zenék-Hideg italokLine Up:MethaRobert Makai & DubecticutLenny LenoksAberturaNick Behrmann

Angélique Kidjo - Mother Nature

Müpa (Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem), május 1., 20:00

Km.: Thierry Vaton (zongora), Rody Cereyon (basszusgitár), Gregory Louis (dob), David Donatien (ütőhangszerek) Bármilyen hihetetlen, az egyik legfontosabb afrikai előadó, az elmúlt bő harminc év sokszínű afropop sztárja, Angélique Kidjo még nem lépett fel Magyarországon. Egészen eddig - most ugyanis negyvenéves karrierjét ünneplő turnéja szerencsére a Müpát is érinti, és az ötszörös Grammy-díjas énekes-dalszerző nagy slágereitől legutóbbi szólólemezéig mutatja be pályafutása jelentős állomásait. Mindennek fontos része az emberjogi aktivizmus, és az is, hogy a hasonló gondolkodású popsztárok közül Peter Gabriellel, Stinggel és Bonóval is van közös dala. Angélique Kidjo művészcsaládból származik, de pályájára az is hatott, hogy kislányként nem volt könnyű dolga Benin oktatási rendszerében. Első lemeze 1981-ben jelent meg, aztán kénytelen volt elhagyni hazáját, hogy Párizsban találjon új otthonra, ahol a nyolcvanas évek második felében a Pili Pili zenekar énekesnője lett, de tehetsége szólókarrierért kiáltott, ami az első nagy nemzetközi lemezszerződésével, és 1991-es sikeralbumával, a világzenei listákat vezető Logozo című LP-vel be is indult. Azóta a műfaj egyik nagy sztárjának számít, aki hazája gazdag ritmusú fon zenéjét okosan keresztezi más hatásokkal, de színes és díjakkal elhalmozott életműve sokféle árnyalatra képes. Tánczenés afropop, autentikusabb hangszerelésű anyagok, afrikai gyökereit kutató albumtrilógia, afro-brazil és afro-kubai kanyarok, a kubai Celia Cruz előtt tisztelgő lemez, és így tovább. Dalaiban szívesen működnek közre a jazz, a soul, a pop világsztárjai, és ugyanúgy örömmel dolgozik együtt fiatal producerekkel, mint ahogyan nekiáll egy az egyben feldolgozni egy klasszikus Talking Heads-albumot. Hatalmas és befolyásos zenei és emberi nagyság - látni és hallani kell!  

Sunrise Trio (NL)

Trafó, május 1., 16:00

A Sunrise Trio egy modern jazz trió, amely zökkenőmentesen navigál a meghittség, a csend és az erőteljes energia pillanatai között. Ez egy dinamikus zenei utazást eredményez, amely rengeteg teret ad az együttes játéknak és az improvizációnak. A Sunrise Trio tagjai a zenei határok tágítása iránti közös szenvedélyükkel ötvözik különböző hátterüket és tapasztalataikat. Olyan stílusokat fedeznek fel, amelyek a metál, a funk, a soul és a rock elemeivel túlmutatnak a jazzen. Bill Evans, Brad Mehldau, Ahmad Jamal és Esbjörn Svensson híres zongoratriói, valamint olyan zenekarok, mint a Rammstein és a Red Hot Chili Peppers hatására a Sunrise Trio más hangzást hoz létre. A különböző hatások fúziója a kortárs jazz innovatív megközelítését eredményezi, amelyben a zenei hozzáférhetőség fontos szerepet játszik. A zenekar jelenlegi projektje, a „Silent Film meets Modern Jazz” bemutatja a Sunrise Trio képességét a vizuális történetmesélés és a zene világának egyesítésére. Ebben a projektben a Sunrise: A Song of Two Humans című ikonikus némafilmhez komponáltak zenét. Kompozícióikkal új életet lehelnek ebbe a klasszikus filmes remekműbe. A hang és a kép kombinálásával még nagyobb érzelmi mélységet adnak a színészi játéknak, és a közönséget egy egyedülálló audiovizuális élményben részesítik.  

Barabás Lőrinc: Random Szerda

Budapest Jazz Club, május 1., 20:00

Barabás Lőrinc a 2013-as Sastra című albumával indult el a szólózenélés felé, ezt követte a 2015-ös Elevator Dance Music és a 2019-es Algorhythms című lemeze. Legújabb, 2023 végén megjelent, “22” című lemezén újabb arcát mutatja meg: az előző szólóalbumához képest még inkább előtérbe kerül a zongora; számos szerzemény akad, amelyben már egyáltalán nem hallható trombita. Bár van benne improvizáció, a jazzhez már nem sok köze van: a minimalista hangszerelésű, repetitív darabok szellemiségükben a Nils Frahm és Ólafur Arnalds nevével fémjelzett neoklasszikus irányzathoz állnak közel. A melankólikus, filmzeneszerű számok Barabás Lőrinc szerint a gyorsuló világban a lelassulás, befelé fordulás igényét jelenítik meg. A világhírű japán jazztrombitás, Takuya Kuroda ezt írta a “22”-ről: “Gyönyörű dallamok vannak az egész albumon. Csodálatos kompozíciók nagyszerűen építkező témákkal. Szuper, lélekkel teli játék mind zongorán, mind trombitán.” A Recorder zenei blog szerint “lassú és türelmes lemez ez, de valójában nem is nehéz ráállni a ritmusára, és akkor a maga csöppet sem tolakodó módján igencsak hatásos”. Az új album 2025. április 5-től meghallgatható az összes streaming szolgáltatáson:Szóló live actjében a kortárs, részben improvizatív szerzeményeinek megszólaltatásához a trombitán kívül zongorát és szintetizátort, loop stationt és hangmodulátorokat használ. Olykor meditatív hangulatot teremt, máskor ritmikusabb szövetet sző, a dance vagy az elektronika irányába mozdul el, de a jazzes vagy a klasszikusabb játékmódnak sem fordít hátat. Látványos és egyedi multiinstrumentális előadását nem csak hallgatni, de nézni is érdemes.

Hamid Drake, Pasquale Mirra, Tóth Viktor, Orbán György

Trafó, május 1., 21:00

Különleges este, különleges koncert. 2023 augusztusában Szardínia szigetén találkoztunk Pasquale Mirra olasz vibrafonossal, akiről pillanatokon belül kiderült, hogy volt egy quartetjük Hamid Drake-kel, Tóth Viktorral és Szandai Mátyással. Azon nyomban elkezdtük tervezni és szervezni, hogy ezt a négy zenészt újra összehozzuk a 2024-es fesztiválra. Mindössze tíz nappal később érkezett a szomorú hír, hogy Matyi tragikusan fiatalon elhunyt. Ezzel a koncerttel is a rendkívüli tehetségű zenész emléke előtt tisztelgünk. Az 1955-ben született Hamid Drake-et már a 90-es évek végére a jazz és az improvizatív, avantgarde zene egyik legjobb ütőhangszeresének tartották. A jelenleg a világ minden táján turnézó és lemezfelvételeket készítő, világszerte keresett Hamid Drake pályafutása során olyan zenészekkel koncertezett, vagy készített lemezfelvételeket, mint Don Cherry, Pharoah Sanders, Fred Anderson, Herbie Hancock, Archie Shepp, William Parker, Yusef Lateef, Wayne Shorter, David Murray, Evan Parker, Peter Brötzmann, Dewey Redman. Pasquale Mirra az olasz és a nemzetközi jazzélet egyik legtermékenyebb és legérdekesebb vibrafonosa. 2013-ban, 2014-ben és 2015-ben a Jazz It magazin a „Legjobb olasz vibrafonos” díjjal tüntette ki, 2014-ben és 2015-ben pedig a Musica Jazz magazin által kiválasztott legjobb olasz jazz-zenészek közé került. Több mint 30 albumot rögzített, számos világszerte ismert művésszel dolgozott együtt, mint pl: Michel Portal, Fred Frith, William Parker, Rob Mazurek, Hank Roberts, Nicole Mitchell, Tristan Honsinger, Ernst Rijseger, Ballakè Sissoko, Butch Morris, Lansiné Kouyaté, Jeff Parker, Micheal Blake és Hamid Drake. Tóth Viktor a magyar jazzélet egyik legsokoldalúbb figurája. Zenei személyisége ugyanolyan hatással képes megnyilvánulni virtuóz ​post​bop-fenegyerekként, mint a lélekhez szóló, spirituális muzsika különleges tolmácsaként. A szaxofonos saját magát egy úton járó kereső emberként látja, zenei törekvéseiben az egyetemes harmóniával vágyik egységre. Olyan nagyságokkal játszott együtt, mint Hamid Drake, Henry Franklin, William Parker, Piotr Wojtasik, John Betsch. Közös koncertjeiket a zenész mint a tanulás, önfejlesztés nagyszerű alkalmait látja. Hangszeres játékára a dinamikus, mégis érzékeny kifejezésmód jellemző, zenei megnyilvánulásaiban a pillanat energiáit kívánja megragadni. Orbán György a hazai jazzélet egyik legkeresettebb bőgőse, számtalan kiemelkedő formációban hallhattuk már, köztük a Szakcsi trióban, a Tóth Viktor Arura Trióban, Lukács Miklós Cimbiózis elnevezésű formációjában, Káel Norbert Jazzical Triójában, a Gáspár Károly Trióban, Babos Gyula Makrokozmosz zenekarában és a sort még hosszan folytathatnánk. Hatévesen kezdett gitározni, s egészen tizennyolc éves koráig klasszikus zenét tanult. Ezután hangszert váltott, melyről így vall: „Áttértem a nagybőgőre és ezzel megtaláltam az igazi utamat a jazz zenébe. Azóta számtalan zenésszel játszhattam együtt, a hazai jazz nagyjai mellett olyanok voltak partnereim, mint Jimmy Wormworth, Ronnie Cuber, Tim Ries, vagy Tony Lakatos.”

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ csütörtök ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Macskafogó – Budapest Orchestra Project feat. Jazzation | Filmvetítés élőzenével

Magyar Zene Háza, május 2., 17:00, 19:30

Filmvetítés élőzenével Deák Tamás emlékére A legendás, 1986-os Macskafogó című film élőzenés vetítése a film nemrégiben elhunyt zeneszerzőjének, Deák Tamásnak az emlékére a Budapest Orchestra Project, és a Jazzation acappella együttes előadásában. A hollywoodi sikerfilmek esetében bevett forma az élőzenés filmvetítés, itthon erre kevesebb a példa, és szakmailag is nagy kihívás egy olyan film esetében, mely még a digitális kor előtt készült. Ebben az esetben azonban Budapest Orchestra Project és a Jazzation áll a kihívás elé, és Deák Tamás eredeti, a Deák Big Band számára készült partitúráiból dolgozva létrehozzák a filmbeli megszólalás hű megközelítését. Klasszikus rajzfilm, klasszikus zenével, dalokkal – kihagyhatatlan este, amelyet egy rövid beszélgetés vezet fel az előadókkal!Deák Tamás 2024. április 27-én lett volna 96 éves, a Budapest Orchestra Project és a Jazzation közös Macskafogó-koncertje ezt is ünnepelte volna, ezt azonban a zeneszerző sajnos már nem érhette meg. Így a teljes rajzfilm vetítése közben a teljes filmzenét élőben bemutató koncert már csak a nagyhatású zeneszerző emléke előtt tud tisztelegni. Deák Tamás hatalmas és gazdag életművének (amelyben olyan emblematikus rajzfilmzenék szerepelnek, mint a Doktor Bubó vagy a Mézga család dalai) kiemelkedő darabja a Macskafogó, amelynek életre hívása filmtörténeti és zenetörténeti (jazztörténeti) pillanat. A rajzfilm, amelyből több generáció idéz rendszeresen zeneileg is igazi remekmű, amelyet most a Jazzation énekegyüttes és a Budapest Orchestra Project közösen ad elő, utóbbinak Tompa Ábel a művészeti vezetője és ő is vezényli a zenekart. Igazán unikális módon, hiszen miközben a vásznon látjuk a jeleneteket és a legendás karaktereket, a színpadon láthatjuk és hallhatjuk is az előadókat, amint életre keltik a mindenki által jól ismert örökzöld dalokat.

Fine Selection #158 • Season Opening • Monoclick b2b Electric Boutique extended set

A38 Hajó, május 2., 17:00

"Sziasztok!Május 2-án újra felcsapjuk a napszemüveget és visszatérünk a Duna-parti nyári otthonunkba, az A38 Hajó Orrteraszra. Elinditjuk szerelem projektünk, a Fine Selection 8. szezonját. Ahogy az előző években is, idén is maradunk az őszinte houseok hívei és a korábbi évek vendégseregét tovább bővítjük pár kellemes meglepetéssel. A szezont a rezidensek, Monoclick és Electric Boutique 5órás b2b szettjével indítjuk majd. Patent underground houseok, karcos női vokálok és szilaj breakek érkeznek kövér basszusokon tálalva.Gyertek, fasza lesz! "

LANDMVRKS/The Devil Wears Prada/Like Moths to Flames

Akvárium Klub (KisHall), május 2., 18:00

Igazi tüzes metalcore estére készülhetünk május 2-án az Akvárium Klub KisHalljában, ahol a francia LANDMVRKS lép fel, előttük pedig a The Devil Wears Prada és a Like Moths To Flames izzítják be a hangulatot. A francia LANDMVRKS pályafutása még 2014-ben indult, Coldsight néven, amikor Florent Salfati és Nicolas Soriano alapítótagok úgy döntöttek, hogy tapasztalt zenésztársakat maguk köré gyűjtve ideje létrehozniuk saját, egyedi zenei univerzumukat. A hosszú keresgélés végére nemcsak az induló felállás született meg, de a LANDMVRKS név is, amellyel mára beírták magukat a metalcore színtér stabil tagjai közé. A zenekar eddig három lemezt jelentett meg, legutóbb a 2022-es Lost in The Waves című albumot, ahol a metalcore, a hardcore punk és a popos punk-rock keveredik helyeként hip-hop-szerű hatásokkal. A zenekar korábban is szívesen kísérletezgetett, inspirációik között tartják számon a Bring Me the Horizon, az Architects és a Day to Remember dalait is. Az estét két másik metalcore banda teszi teljessé. A The Devil Wears Prada már szinte a műfaj nagyöregének számít, 2005 óta szállítják dalaikat. Zenéjükben szívesen támaszkodnak a kontrasztokra, ügyesen egyensúlyoznak a fémes turbulencia, a hardore szellemiség, a dallamos örögűzés és a líraiság között. A zenekar tagjai ezen szélsőségek között navigál, megteremtve ezzel folyamatosan változó, jellegzetes stílusukat, amely a csapat nyolcadik, Color Decay című lemezére is érvényes. Az este harmadik résztvevője az ohiói Like Moths to Flames. A csapat tagjai korábban olyan zenekarokban játszottak, mint az Emarosa, az Agraceful, a Crimson Armada és a My Ticket Home. Eddig négy stúdióalbumot és három EP-t jelentettek meg, így bőven less miből válogatni a május 2-I setlistre, az Akvárium Klubban.

Nemzeti Filharmonikus Zenekar, vez.: Kobayashi Ken-Ichiro

Müpa (Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem), május 2., 19:30

Beethoven: Egmont-nyitány, op. 84Berlioz: Római karnevál - nyitány, op. 9Berlioz: Fantasztikus szimfónia, op. 14Kevés zene sűrít magába oly sok vágyat és szenvedélyt, s vetít oly sok látomást a képzelet vásznára, mint a korai romantika egyik legnagyobb remekműve, Berlioz Fantasztikus szimfóniája. Nem minden karmester képes méltón közvetíteni e kompozíció szélsőségeit, de a magyar közönség régi kedvence, a Magyar Televízió I. Nemzetközi Karmester versenyének győztese, Kobayashi Ken-Ichiro igen. Ez a hangverseny kivételes műveket ígér - kivételes előadásban. Hector Berlioz hét-nyolc évvel volt idősebb a romantika 1810-11 körül született nagy generációjának tagjainál, így érthető, hogy életművének leghíresebb darabja, a Fantasztikus szimfónia (1830) akkor keletkezett, amikor Schumann, Chopin, Liszt még korai műveit írta. A szimfónia az első vérbeli programzenei alkotások egyike, erős ábrázoló, hangulatfestő törekvéssel. Álmok, szenvedélyek, Bál, Jelenet a mezőn, Menet a vesztőhelyre, Boszorkányszombat - a tételcímek is jelzik, milyen változékony hangulatvilág és milyen fantáziadús kifejezésmód uralkodik a zenében. Berlioz szimfóniája előtt, a hangverseny első részében két rövidebb zenekari művet hallhatunk. Beethoven Egmont-nyitánya az elementáris erejű szabadságvágy kifejezője, Berlioz Római karnevál-nyitányát pedig mindent elsöprő életöröm, energia és ünnepi pezsgés jellemzi. Kobayashi Ken-Ichiro 1940-ben született Ivakiban, meghatározó jelentőségű budapesti verseny győzelme 1974-ben tette egész Magyarország számára ismertté művészetét. Ferencsik János halála után, az 1980-as évek végén és az 1990-es évek elején az Állami Hangversenyzenekar első karmestere volt, ma a Nemzeti Filharmonikus Zenekar örökös tiszteletbeli elnökkarnagya, a Japán Filharmonikusok vezető karmestere.  

Los Orangutanes

Kobuci Kert, május 2., 20:00

Aki járt már Los Orangutanes koncerten, az tudja, hogy nem lehet ülve végignézni a csapatot, az ember lába automatikusan táncra perdül.A Los Orangutanes zenekar 2017 óta táncoltatja a magyar cumbia rajongókat. Annak ellenére, hogy Dél-Amerika legnépszerűbb stílusa a cumbia, ez a műfaj méltatlanul kis figyelmet kapott eddig idehaza. Ezen szeretne változtatni a Los Orangutanes, melyet kipróbált, veterán zenészek hívtak életre. Az Irie Maffia, Zuboly, Paso, Besh o droM, Anselmo Crew tagjaiból verbuválódott csapat rövid idő alatt a táncolni vágyó magyarok kedvencévé vált, teltházas Müpa, Akvárium Nagyhall és Kobuci kertes koncertek, valamint számtalan hazai fesztivál is a hátuk mögött van már. 2021-ben jött el az idő az élő koncetek mellett a stúdió lemezek kiadására is.A Lo Mejor De La Cumbia tisztelgés a műfaj legnagyobb úttörői előtt. Összesen 12 klasszikus cumbia dalból ősszegyúrt egyveleg, amely betekintést nyújt a cumbia széles spektrumába. Latin ütősök és sok fúvós hangszer mellett a műfaj legjellegzetesebb hangszere, a tangóharmonia is főszerepet kap. A dalok pedig Ivan Tabeira és Árkosi Szabi előadásától válnak igazán egyedivé.A Lo Mejor De La Cumbia egy audiovizuális album, majd minden dalhoz készül egy animációs kisfilm is, amely betekintést mutat mind a zenekar, mind a cumbia kissé meseszerű, pszihedelikus világába.

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ péntek ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Úrfi/Mad Robots/Angertea/Ghost Toast koncert

Dürer Kert, május 3., 19:00

Három hazai prog rock/metal banda és az önmagát panaszkodós popként definiáló Úrfi közös koncertje a Dürer Kert kistermében.

João Pedro Teixeira – Miquèu Montanaro (BR/FR) | Montanaro – Horváth – Németh Trió (FR/HU)

BMC - Opus Jazz Club, május 3., 20:00

João Pedro Teixeira – Miquèu Montanaro Duo:João Pedro Teixeira - harmonikaMiquèu Montanaro - furulyaMontanaro – Horváth – Németh Trio:Miquèu Montanaro - furulyaHorváth Dániel 'Dudu' - hegedűNémeth Balázs Kristóf - dob Miquèu Montanaro zeneszerző, furulya- és harmonikaművész sajátos útja Provance-ból indul, hogy a mediterrán térségen keresztül eljusson a világ legtávolabbi zenéihez, integrálva azok különböző elemeit saját darabjaiba. Előszeretettel működik együtt a fiatalabb zenészgeneráció képviselőivel, hogy a zenei párbeszédet az eltérő világ- és élettapasztalatból épülő eszmecsere is gazdagítsa. Az Amazonas duóban társa a brazil João Pedro Teixeira, Hermeto Pascoal tanítványa. Szabad lelkű, vidám és virtuóz együttesük közvetlenül egy háromhetes brazil turné után érkezik Budapestre. Az est második felében fellépő „Nyitott Trió” zenéjének keretét a furulyák és dobok adják, amelyeket a zenészek az adott koncerthez megálmodott hangszínek szerint választanak ki, a hegedű pedig egyéni elképzeléseket követve úszik közöttük. Az együttes több ízben részt vett a Mediawave Nyitott Kamarazenekar munkájában, a hegedűs, Horváth Dániel „Dudu” a Kellene Kis Kertből és Az Ösvény projektből, míg a dobos, Németh Balázs Kristóf a Sickpicnic zenekarból, az Aznap és az Ösvény projektből is ismerős lehet a közönség számára.

David Yengibarian koncert

RS9 Színház (RS9+ Vallai kert), május 3., 19:00

Petra and the Paper Hearts

DANTE Közösségi Alkotótér, május 3., 20:00

Titkos speakeasyk és eldugott bárok világának hangulata Buda vadi új közösségi terén, a DANTEban!

PÉNZ presents: BAZI NAGY KAZI - COMP RELEASE BULI

Gólya, május 3., 21:00

Végre. Évek lázas kutatómunkája, megmérettetései és küzdelmei árán, de megtaláltad. Sokan azt mondták, csupán szóbeszéd, egy kósza legenda, eleinte magad is ezt hitted, majd újra és újra meggyőződtél, hogy létezik, és most végre itt van előtted egy karnyújtásnyira.De mégis micsoda? Mi lehet olyan különleges egy látszólag átlagos válogatás kazettában? Mi ez a sok hűhő, hájp, hercehurca, heves handabanda, hihi-huhu-haha-hehe?A duplán műanyag hexaéder-szarkofágba bugyolált kettős mágnesszalag spirálok, amelyeknek egymással fordított kölcsönhatásban való gyarapodása és elfogyása, A és B oldala az talán magára az ős-bölcsességre: a mindenben ott rejlő kettősségre, az egymás nélkül nem létezhető fényre és árnyékra utal. A kazi tartalmában ötvöződő ellentétpár, az újra és újra elővehető, lineárisan elénk táruló információ és az illékony érzéki élvezetek kettőse is megidézésre kerül e speciális forma által: egyszerre könyv és egyszerre lidlis (vagy aldis?) dupla-kakaós csiga. Rajta 14 tánczenés trekivel (és az ezeket összekötő sejtelmes átvezetőkkel), némely köztük olyan idős, hogy már az általános iskolába készülne, ha ember lenne.

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ MÉG TÖBB HÍR ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Búcsú

Búcsúturné: Budapesten ad koncertet a Buena Vista Social Club sztárja

A zenetörténet egyik ikonikus alakja, Omara Portuondo, a kubai zenei élet meghatározó személyisége, 2024. október 6-án Budapesten adja magyarországi koncertjét. Az énekesnő, aki Havannában született és a világzene egyik legbefolyásosabb alakjaként vált ismertté, a Buena Vista Social Club tagjaként és szóló előadóként is hírnevet szerzett. Számos díjjal és elismeréssel büszkélkedhet, köztük egy Latin Grammy-díjjal és Grammy-díj jelöléssel.

Bánkitó

Búcsú a Tábortól - Új helyszín a Bánkitó fesztiválon

Idén új területen valósul meg a Bánkitó Fesztivál egy része. A szervezők búcsút intenek a Tábornak, és egy tágasabb helyszín felé veszik az irányt, tele friss, izgalmas lehetőségekkel. A tó körül minden marad a régi, sőt készültek néhány meglepetéssel is, a Tószínpad pedig már várja a fő fellépőket.

Sziget 2024: Halsey, Liam Gallagher, Skrillex és sokan mások

Újabb sztárokat jelentett be a Sziget. A most nyilvánosságra hozott majd 50 fellépő közt szerepel az Oasis első nagylemezével turnézó Liam Gallagher, generációjának egyik legsokszínűbb és legsikeresebb előadója, az idénre új albumot is ígérő Halsey, a 8 Grammy-t birtokló Skrillex, a 21. század egyik legkiemelkedőbb pop’n’soul énekesnője, Janelle Monáe, az idei Brit Awards-on elképesztő tarolást véghez vitt Raye vagy a Spotify milliárdos Tom Odell.

Jubileum

„Ganxsta Zolee tehet mindenről"

30 éves jubileumot ünnepel a Ganxsta Zolee és a Kartel

Freakin’ Disco

A Freakin’ Disco az A38 Hajón ünnepel!

A Freakin’ Disco fel került a HEMI Music Awards és mentorprogram shortlistjére, vagyis a kilenc döntős zenekar közé. A nagyszerű hírt a zenekar április 25-én az A38 Hajónünnepliegyetlentavaszi,budapesti koncertjével, melyen a brit Henge lesz a vendégük.

Tavaly lemez, idén turné – Nem áll le a Kispál és a Borz: az új lemezt országos turné követi

Az elmúlt évtizedek nagyhatású alternatív zenekara tavasszal „világ körüli” útra megy: a Beszorult mondat turné állomásai Dublintól egészen Bodrogkisfaludig érnek.

Sting újra Budapesten!

A 17-szeres Grammy-díjas művész, Sting visszatér egy különleges koncerttel a Budapest Arénába 2024. május 31-én