Ez a szellemes vígjáték pénzről, szeretetről és ambíciókról szól, miközben felteszi a kérdést: mit választanál, 100.000 eurót még ma, vagy 1 milliót tíz év múlva?
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
10/10
Mandzsi
2024 aug. 16. - 15:03:28
10/10
Nekem nagyon bejött. Az összes szereplő nagyon jó benne....örülök,hogy rátaláltam Netflixen
(a Teljesen idegenek az egyik kedvenc filmem)
A cukorkás teszt még érdekes, hiszen a gyerekek muris képeket vágnak, csak nem szabad következtéseket levonni a döntésükből. Az Eurós teszt már egyértelmű: csak a bolond akar 10 évet várni a cukorkára. Viszont a filmben feltett kérdések durvábbak. Lehet-e tiszta szívből szeretni egy nagyon zöld, nagyon vegán nőt? Választhatunk-e álmaink és a szerelmünk között? Ebből a könnyed, várakozáson felül szórakoztatónak mondható filmből persze kár lenne kiindulni, hiszen a győztes típusú emberek jelentős hányada boldogtalan. Ja, hogy a filmben is az? Akkor talán mégis.
-Emlékeztek a "Mit szólnátok Adolfhoz? -német
illetve a "Teljesen idegenek- olasz vígjátékra?
(ennek volt a BUÉK- a magyar változata)
Kevés szereplős, szinte színdarabra hajazó kis összejövetelek,
remek karakterekkel, akikről persze mindig kiderül hogy nem is egészen azok, akiknek látszanak... 🙂
Jajj, én nagyon szeretem az ilyen filmeket... pont annyira könnyed mint komoly...
És persze ezúttal a pénz, vagy a döntés megváltoztatja az embereket...
most spanyolosan, de ismét viccesen elgondolkodtatva...
Az ismertetőben és a filmplakáton feltett kérdés persze már így leírva, önmagában is problémás, ám a témában sikeres könyvet kiadó és TED-előadásokat tartó filmbeli pszichológus szerint valóban tisztán a személyiséget tükrözi, hogy a két lehetőség közül ki melyiket választja - egyúttal mélyen el is ítéli a ma százezer euró mellett döntőket: ők az önuralommal nem rendelkezők, ellentétben a saját hosszútávú érdekeiket szem előtt tartó önuralommal rendelkezőkkel (lásd jobb ma egy veréb... és tényleg: az emberek szerinte erre a két csoportra oszthatók).
A dilemma a maga konkrétságában persze fel is merül a fő cselekményszálban, ám csak a végefelé kerül - és akkor is közvetett módon - kimondásra a nyilvánvaló, hogy hát bizony sokkal inkább az egyén aktuális anyagi helyzetétől, az ő (és hozzátartozói) konkrét lehetőségeitől, közeli és távolabbi jövőjét/jövőjüket illető kilátásaiktól függ a választása, mint a személyiségétől. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a férj, Hector: ő gondolkodás nélkül lecsapna a feleségének felajánlott azonnali százezerre, ám - még annak valósággá válása előtt - kisvártatva olyan helyzet áll elő, ami az aktuális, súlyos anyagi problémájukat egy csapásra megoldaná, így pedig azonnal módosítva döntését, a tíz év múlva esedékes millió mellé áll.
SPOILER!
A végén más a felállás. Közvetlen Hectornak szól az ajánlat: azonnali egymillió, cserében el kell hagynia feleségét. A felajánlott összeg tehát egy nagyságrenddel nagyobb, miközben mindannyiuk számára nyilvánvaló, hogy a házasságuk sosem volt sikeres, és most is épp döglődik. A döntése így részben valóban a személyiségét tükrözi, ám egyrészt tényleg csak részben, másrészt semmi köze az önuralomhoz...
SPOILER OFF
A film egyébként dramedy, és mint ilyen, szerencsére messze nem csak ezt a felvetett dilemmát járja körül, hanem szeretetről, kötődésről, vágyakozásról és ambícióról is mesél, még ha eléggé felszínesen is. A színészi játék viszont remek.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások