Idén is szeretettel várják Önöket Óbuda Napján a Fő téren, a Szentlélek téren, a Zichy-udvarban és a Közbiztonsági Napon a Csobánka téren.Május 3-án adják át a kerület rangos elismeréseit, többek között az Óbuda-Békásmegyer Díszpolgára kitüntető címet, a Pro Óbuda-díjakat és az Óbuda-Békásmegyer Közbiztonságáért-díjakat.Mindkét napon ingyenes koncertekkel, színes családi programokkal, kézműves kirakodóvásárral és streetfood finomságokkal várják látogatóikat!
2025. május 3-án VII. STAY BRUTAL FESTIVAL a Barba Negrában! Az est fellépői a DON GATTO, OMEGA DIATRIBE, INSANE, INFORMER és a RURAL PITCHFORK.
Az esti program:18:00 Kapunyitás18:30 RURAL PITCHFORK19:20 INFORMER20:00 INSANE21:00 OMEGA DIATRIBE22:00 DON GATTO
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.
A Vági Bence rendezésében és koreográfiájával megvalósuló előadás a kortárs táncot és a cirkuszművészetet ötvöző zsáner, a cirque danse újabb lehetőségeit feltárva keresi az emberiség aggodalmait kifejező éteri mozgásnyelvet. Míg a My Land (2018) a szülőföld erejéből építkezett, az időn és téren átívelő szeretetről mesélő Solus Amor (2020) után az IMA (2022) a csend teremtő erejét idézte meg, addig a Paradisumban a természet uralta világot átfonó „életanyagból” organikusan formálódik meg az új lény, akinek nincsenek emlékei, fájdalmai és hiedelmei, mozdulatai ösztönösek.
Stroboszkóp és erős fényhatások használata miatt az előadás megtekintését arra érzékeny nézőink számára nem ajánljuk.
Előadja: Demissie Efraim, Yevhen Havrylenko, Kateryna Larina, Andrii Maslov, Sergii Materynskyi / Fehér Ádám, Seguí-Fábián Eszter / Ignácz Ivett
Társlátványtervező: Kasza Emese
Próbavezető: Horváth Zita
Kreatív munkatárs: Holp Nándor, Schlecht Aliz, Várnagy Kristóf
Technikai vezető, reptetéstechnikai szakértő: Vladár Tamás
Produkciós menedzser: Szabó Zsófia
Társkoreográfus: Horváth Zita, Illés Renátó, Zsíros Gábor
Május 3-án Dzsúdló visszatér a Budapest Park színpadára!Hogy mire számíthattok?- Egy mind sztoriban, mind hangszerelésben különálló történésre- Az előadó egyetlen 2025-ös nagykoncertjére Budapesten- Sneak peek a következő nagylemez dalaiba
Kacsa, Bogár, Mini, Mercedes, Golf, Alfa Romeo, BMW - felvonul majd az összes olyan autó, amiben gyerekkorunkban utaztunk Jugoszláviába, amelyeket az autóskártyáról ismertünk, amiről álmodoztunk és amit meg is vettünk. Minden, amitől előjönnek a legszebb autós emlékeink és amire méltán lehet büszke Európa.
„Dhafer Youssef az egyik legfontosabb nagykövete a kortárs zenének, amely szerencsére elkerül minden címkézést és stílusmegjelölést. A fülek gyönyörködtetése.”A keleti és nyugati zenét ötvöző kortárs zenei mozgalom vezetőjeként számon tartott tunéziai származású Dhafer Youssefnek sikerült kiemelnie az oudot hagyományos szerepéből. Az oud kreatívan szembesül a különböző zenei műfajokkal: Jazz, elektro, rock, török és ázsiai zenével.Zenéje hidat képez a különböző kultúrák között, összekapcsolva a tradicionális arab dallamokat a modern jazz improvizációval és elektronikus hangzásokkal.Dhafer Youssef – oud, énekMario Rom – dudukDaniel Garcia – zongora, billentyűkSwaeli Mbappe – basszusgitárTao Ehrlich – dobok
A magyar irodalom egyik legszívbemarkolóbb alkotása, felnőtteket, fiatalokat egyaránt megszólít. Közös gondolkodásunk és közbeszédünk része lett a grund, amely a miénk, ahogy Dés-Geszti csupa érzelem, csupa dallam betétdalában éneklik a szereplők. Mindnyájan emlékezünk az einstandolásra, amikor a vörösinges Pásztorok elrabolják Nemecsek kedvenc üveggolyóit, emlékezünk a gittegyletre, a füvészkertre, a csatára a grundon, és Nemecsekre, aki feláldozta magát a grundért és a társaiért.Költészettel és emlékekkel teli hívószavak ezek, amelyeket minden generáció újra-és újra felfedez magának. A regény most Grecsó Krisztián író átiratában kerül színpadra. Reményeink szerint a Dés-Geszti szerzőpáros A dzsungel könyve több évtizedes sikerszériája után megismételheti ezt a bravúrt a Vígszínházban is, Marton László vezetésével és rendezésében.Közreműködnek:
ADAMOVICH FERENC, ARANYI ANDRÁS CSABA, BÁLINT BARNA, BIRTA MÁRTON, DRAHOTA ALBERT, FEHÉR NORBERT, KÁROLYI KRISZTIÁN, KOLOZSVÁRI ÁDÁM, KÓBOR BALÁZS, KURUCZ ÁDÁM KONRÁD, NÁNÁSI ATTILA, OROSZ GERGŐ, PERGER MÁTYÁS, SZABÓ MÁTYÁS PÉTER, SZAKÁCS RICHÁRD, TAKÁCS ZALÁN, VIOLA PÉTER, VIRÁG PÉTER, VIRTICS NORBERT
A színpadi változat kialakításában részt vett: Marton László és Radnóti Zsuzsa,Török Sándor átdolgozásának néhány elemét felhasználva
Marczibányi Téri Művelődési Központ, május 4., 19:00
Különbözőbbek talán nem is lehetnének, Alex és Rupert között mégis minden magától értetődően alakul - ami a lényeget illeti. De mi történik akkor, ha pont ott kap sebet egy kapcsolat, ami az egyik leglényegibb? Hogyan lehet feldolgozni egy újszülött gyermek elvesztését?
Cordelia O’Neill néhol szívmelengető, máskor szívfacsaró kétszereplőse biztos kézzel vezet végig bennünket egy nagy megpróbáltatás elé állított párkapcsolat lentjein és fentjein. Megingathatatlan arányérzékkel vegyít egymásba humort és megrendülést, gyászt és életigenlést. Mint aki maga is járt azon a tájon, amelyről mesél, s akinek épp ezért készek vagyunk elhinni: lehetséges a visszatérés. Mint bármi. Csak elég erősen kell rá gondolni.
Zeneszerző: Farkas Virág ‘Zazie’
Látványasszisztens: Kaszás Nina
Müpa - Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem, május 4., 20:00
Úgy tartják, hogy a trendek húszéves ciklusokban ismétlődnek. Ha igazat adunk az állításnak, aligha találhatunk aktuálisabb zenekart, mint az ezredforduló könnyűzenei hangzását erőteljesen alakító Oi Va Voi-t. Műfajuk? Zenekritikus legyen a talpán, aki megmondja. Annyi biztos, hogy az elektronika, a hiphop, a világzene, az alternatív rock és az indie folk mellett sírva vigad számaikban a kelet-európai dallamvilág is, mindez jócskán megbolondítva klezmerrel, szokatlan zenei húzásaik pedig máig képesek azonnali és feltartóztathatatlan libabőrt okozni. Két és fél évtizednyi vibráló színpadi energia, öt stúdióalbum és egy magyar nyelven előadott sláger után a formáció legújabb, áprilisban megjelenő lemezével érkezik a Müpába.
"A sehova kapuját akkor léped át, amikor úgy érzed, hogy nem kell tovább tapogatóznod a fal mentén , minden kérdésedre választ kapsz és boldog lehetsz a földön. A sehova azonban, csak egy buta és kegyetlen szürke köd. Elhomályosítja a szemedet és eltompítja az agyadat. Végül minden zsigeredbe beeszi magát és soha többé nem ereszt el. Kérlek, tapogasd tovább a falat! Még akkor is, ha talán soha nem találsz igazi átjárót! Inkább kutass egész életedben semmint, hogy átlépd a sehova kapuját!" (Pintér Béla)
Km.: Gayer Mátyás (zongora), Oláh Krisztián (zongora), Tálas Áron (zongora), Gregory Hutchinson (dobok), Conor Chaplin (nagybőgő)
2015-ben három fiatal magyar zongorista jutott be a világ egyik leghíresebb jazz fesztiválja, a Montreux-i Jazz Fesztivál zongoraversenyének tízes döntőjébe. Ilyenre sem előtte, sem azóta nem volt példa. Tíz évvel a különleges sikert követően a három zongorista, Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron ismét egy színpadon zenélnek, ráadásul hárman egyszerre is zongorához ülnek.
Ezen a különleges estén a ritmusszekció is egyedi lesz. Nagybőgőn az ír származású Conor Chaplin játszik, aki többek közt Billy Cobham, Keyon Harrold, Kit Downes, Jacob Collier, Bobo Stenson mellett is zenélt, valamint a dobok mögött az az amerika Gregory Hutchinson ül, aki többek között Roy Hargrove, Ray Brown, Joe Henderson, Joshua Redman, Johnny Griffin, Jimmy Smith, Michael Brecker, John Scofield, Charles Lloyd, Diana Krall és John Patitucci mellett is játszott.
„Én vagyok az Éngép” – e szavakkal kezdődik Závada Péter legújabb verseskönyve. Závada létrehozza az Éngépet, aki (amely?) létrehozza Závada verseit. A tárgyiasakat, a montázsverseket, az esszéverseket – amely formák ismerősek lehetnek a szerző korábbi köteteiből is. De az Éngép nem az ismerősségre törekszik. Nem parodizál, nem másol, nem újraalkot. Alkot. Életrajzot, mondatokat, szabadságot és börtönt, személyeset és személytelent. Fellázad, leleplez.
Játszik, de nem tét nélkül. Hol komolyan, hol frivolan. Egyszerűen és körmönfontan. Okosan vagy hibázva. Hibáztatva. Závada írja az én Éngépét, az Éngép őt, és mindkettejüket az olvasó. „Az Éngép az mindig valaki más”: élmény kideríteni, hogy kicsoda.
Závada Péterrel új kötetéről Borsik Miklós beszélget.A belépés ingyenes, a kötet már előjegyezhető, de a helyszínen is megvásárolható majd.
Ha az unokája hajnali háromkor becsönget egy biciklit tolva, nagy hátizsákkal, hogy csak éppen erre járt, akkor mit tesz a jó nagymama? Először is, a fülébe egy hallókészüléket, aztán pedig nekilát, hogy szállást biztosítson a nagy utazónak.
Így kezdődik a nagy nemzetközi kritikai és közönségsikert aratott komédia, amelyben két generáció, két külön világ, két gondolkodásmód és sok ki nem mondott szó keveredik szívmelengető és humoros koktéllá. Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy generáció tagja és képtelen megérteni az unokáját, vagy az ipszilon generációé, és kiborítják a nagyszülei, nézze meg ezt a darabot. Aki egyszerűen szereti a színházat, nézze meg ezt a darabot.”
Az Ephemere egy 2020-ban alakult formáció, melynek magja két énekes, Caussanel Izabella és Orbay Lilla. Világuk a jazz-zene, a sanzon-világ és népzene izgalmas fúziója, amely leginkább a ’30-as évekbeli dohányfüstös bárok hangulatát idézi. Programjuk rendkívül színes, hiszen saját dalok, jazz-standerdek és francia sanzonok is megtalálhatók repertoárjukban.
Caussanel Izabella – ének, Orbay Lilla – ének, zongora, Sebestyén Patrik – trombita, Horváth Áron – cimbalom, Bitó János – harmonika, Gyányi Tamás – bőgő
Szimultán monodráma sorozat? Többszólamú strorytelling est? Nincs könnyű dolga annak, aki címszavakat, műfaji meghatározást keres arra a kísérletre, amire az előadás vállalkozik. Hat színész hat különböző helyszínen ugyanazt a történetet meséli...
Amikor a nagy meccseket néztem a nagy stadionban, és Zsolt István játékvezetőt csodáltam fekete gúnyájában a fütyülőjével, nem gondoltam, hogy lesz egy másik ember, aki a nevezett játékvezető mellett – és vele együtt – a Nagy Nemzeti Színház másik...
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a...
Nemes-Nagy Ágnes neve összeforrott a gyermekirodalommal. Nincs olyan óvodás, kisiskolás vagy akár felnőtt, aki ne tudna idézni tőle egy sort, egy gondolatot.
Hogyan találhat új jelentést az emberi test, amikor a mindennapok darabokra törnek? Egy táncművész személyes története, aki a nemzetközi karrier csúcsáról az építőiparba került, most e tapasztalatokból épít új darabot.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!