Zenés társadalmi szatíra két felvonsában
1928-ban született meg Bertolt Brecht első nemzetközi sikert arató műve – amely szenvedélyességével, humorával korokon túl aktuális morális kérdéseket feszeget, miközben Kurt Weill zenéje, songjai kendőzetlen durva igazságokkal szembesítik nézőjüket.
Brecht Koldusoperája egy olyan világban játszódik, ahol erkölcsről papolnak, de totálisan erkölcstelenek, törvényességre hivatkoznak, de notórius gátlástalansággal áthágják a törvényt, fennen hirdetik a szeretetet, de jóformán csak az érdek határozza meg, ki kivel, mit, s hogyan.
A Soho legmélyén – koldusok, kurvák és bűnözők világában – Bicska Maxi, a sármos rablógyilkos titokban feleségül veszi Peachum, a koldushálózatot működtető üzletember egyetlen leányát, Pollyt.
A viktoriánus Anglia szolgáltatja a történelmi hátteret a meséhez, melyben a koldusok királya bosszút áll a bandavezéren lánya elcsábításáért. A rablóromantikát sem nélkülöző történet mögött feltárul a nagyváros mocska, ahol minden eladó és mindennek pénzben meghatározható ára van. Ahol nincs becsület, mert „előbb a has jön, aztán a morál”, ahol pár pennyért mindenki elárul mindenkit, ahol a barátság hamis, a szerelem múlandó. A keserű történet különleges formában kerül bemutatásra. Bertolt Brecht és Kurt Weill Koldusoperája a zenés színház egyik remekműve.
Bozsik Yvette érzékenysége, darabválasztása és rendezői koncepciója minden bizonnyal messze túlmutat a történet eredeti keretein.
Közreműködik a Pécsi Szimfonietta és a Pécsi Nemzeti Színház Énekkara valamint a Pécsi Művészeti Gimnázium Szakgimnázium és Technikum növendékei: Británszki Angéla, Cseke Borbála, Czika Zóra, Harmath Réka, Steiner Anna, Vancsó Gabriella
A(z) Pécsi Nemzeti Színház előadása
Hozzászólások