Amadeus

dráma, 2023.

Értékelés:

11 szavazatból
Szerinted?

„Mozartért érdemes volt az evolúciónak megtörténnie.” - Peter Shaffer

Antonio Salieri II. József császár udvarának ünnepelt komponistája, kiváló muzsikus, aki megszállottan hisz abban, hogy ő Isten kegyeltje, fenséges dallamaiból a Teremtő hangja szól... Egészen addig, míg meg nem jelenik Bécsben Wolfgang Amadeus Mozart, egy pimasz, szabadszájú, öntelt, fiatal zseni, aki mellett ő csak ügyes mesterembernek érezheti magát, ráadásul Isten még azzal is bünteti, hogy a városban ő az egyetlen, aki ezt a páratlan tehetséget igazán értékelni tudja. És Salieri bosszút esküszik. A középszerűség szívóssága igyekszik legyűrni a gyanútlan, nagyvonalú és törékeny zsenialitást.

Valamint: Bálint Barna, Dzsupin Ádám, Fehér Laura, Tóth Brigitta, Szabó András, Vitárius Orsolya

A(z) Pesti Színház előadása

Bemutató időpontja:

2023. november 25., Pesti Színház

Stáblista

Szereplők

Antonio Salieri
Wolfgang Amadeus Mozart
Constanze Weber, Mozart felesége
II. József, Ausztria császára
Gottfried van Swieten báró, a Császári Könyvtár prefektusa
Franz Orsini-Rosenberg gróf, a Császári Opera igazgatója
Johann Kilian von Strack, császári kamarás
Leopold Mozart
Második Venticello, Szellőcske, hírek, rémhírek és pletykák hordozója
Első Venticello, Szellőcske, hírek, rémhírek és pletykák hordozója
Katherina Cavalieri, Salieri tanítványa
Lorl, szolgálólány

Alkotók

Hozzászólások

4/10
Tinv 2025 márc. 13. - 11:06:45 4/10
A film nagyon magasra tette a mércét. Az éppen érthető, hogy sok mindent nem lehet a színházban ábrázolni, amit a film tudott, de a kerettörténet a pappal nagyon jó megoldás volt (nem tudom, az eredeti színdarabban benne van-e), azt egy-két jelenettel meg lehetett volna csinálni, meg a vége valóban nem ütött akkorát (semekkorát).
GCsonka78 2024 márc. 27. - 23:15:07
Ez a második változat amit láttam ( József Attila színház volt a másik) a szereposztást látva azt gondoltam nagyot fog szólni… sajnos nem… nem rossz, de a jó nem ilyen… főleg a vége nagyon összecsapott…
2/10
Carpaticum 2024 febr. 15. - 23:54:01 2/10
A film nagy kedvencem. A darab inkább csalódás….. vontatott, sok üresjárat, lapos rendezés. A színészek próbálják menteni a menthetőt. H.D.G hozta a formáját. Túl harsány, túl sok a giccs… kár érte