Csehszlovákia 1992-es kettészakadása után Václav Havel, egykori politikai disszidens, színdarab- és esszéíró, a bársonyos forradalom vezéregyénisége lett az új Cseh Köztársaság első miniszterelnöke. Így történt, hogy a haza egykori ellensége adott meghatalmazást az állam és az intézmények megváltoztatására. Az intim hangvételű portréfilm a politikust és az embert mutatja be, a nemzetközi vitákat kiváltó eseményektől kezdve egészen a személyes tragédiákig. Pavel Koutecký rendező 2006-ban elhunyt, így barátja, Miroslav Janek filmrendező lépett a helyébe. Éveket szentelt a portréfilm összeállítására, bepillantást engedve a cseh politikába, és egy ember belső világába, aki nagyban hozzájárult egy új köztársaság megszületéséhez.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
stenmore
2013 júl. 15. - 22:28:35
Nekünk nincs Havelünk,talán Göncz lehetett volna, ha lett volna valódi hatalma.A mostanyiaktól meg undorodgatunk.
Nem tudom, a Port honnan szedi a gyártási éveket, de nem a stáblistákról, az biztos, mert rendszeresen eltérnek az ott megadott évszámoktól. Itt pl., nem 2007 (Port), hanem 2008 (stáblista)
Itt még ez nem is olyan nagy eltérés, de pl. A világörökség kincsei egyes epizódjainál több esztendõnyi tévedés is szok' lenni (1995, ill. 2002).
Ja, igen, és tudom, hogy nehéz, hiszen egy film általában nem egy év alatt készül el, de ha már a készítõk maguk feltüntetik a dátumot, akkor legalább...
1989. december 29-én a Csehszlovák Szövetségi Köztársaság elnökévé választotta meg a parlament Husák lemondása után. Õ lett az 1990-es elsõ szabad választások után Csehszlovákia elsõ köztársasági elnöke is. Kiállt a csehek és szlovákok egy államban való maradása mellett. Kormányzása alatt saját minisztereivel került ellentétbe, mert a társadalmi igazságosság nevében nem értett egyet a gazdasági váltás ütemével, a kapitalizmus bevezetésének módjával. Amikor a szlovákok deklarálták függetlenségüket, lemondott. 1993-ban, az elsõ csehországi elnökválasztáson ismét megválasztották, majd 1998-ban is.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások