Katie Fforde: Harriet álma

Katie Fforde: Harriets Traum
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott német romantikus dráma, 88 perc, 2011

Értékelés:

20 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

20 szavazatból
Szerinted?

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
9/10
grosz_i jan. 29. 10:10:16 9/10

Katie Fforde - Harriet álma (2011) 4. epizód

Harriet Devonshire élete úgy alakult, hogy már 16 évesen megszülte a fiát, Matthew-t. A húszas évei közepén járó nő, még mindig a szüleivel él, a Hudson-völgyben, nem messze New Yorktól. A kizárólagos gyerekfelügyeleti jogot is a szülei gyakorolják.

Harriet nagy-nagy vágya, hogy végre sikerüljön megállnia a saját lábán, és a kisfiával járó felelősséget, a gyereknevelés gondját is vállalhassa, átvehesse. Mindezidáig az apja nyomdájában dolgozott, de arról álmodozik - szülei nemtetszését kiváltva -, hogy fényképész lehessen. Ez is további ok arra, hogy Mr. és Mrs. Devonshire ne egyezzenek bele - a lányuk kockázatos hivatás elképzelése miatt a gyereknevelés átengedésébe, és továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy ők döntsenek Matthew sorsáról.

Lányuk minden ellenkezése ellenére a kis Matthew elhelyezik egy internátusba (bentlakásos kollégium), ami Harrietnél heves ellenállási reakciót vált ki. Egy heves otthoni vita után egyszerűen elköltözik a szüleitől, és megpróbál új otthont találni.

Szerencséjére megismerkedik a May Sargent tanárnővel, aki éppen otthagyta az előző munkahelyét, és jelenleg nincs fix munkahelye, a Hudson folyón, egy lakóhajóban lakik, így szívesen otthont ad Harriet számára is. Harriet végül aztán a munkakeresése közben mégiscsak munkához jut az ismert fotográfusnál, Leo Purbrightnál, úgy tűnik, hogy számára most már minden kedvezően alakult és nincs messze a vágyott céltól, vagyis hogy a fiát, Matthiew-t végre magához vehesse. Viszont a szülei bizalmatlansága, és a modellvilág sokszor gátlástalan küzdelme - különösen a Leo Purbrught fényképész női asszisztensének ármánykodása, még számos akadályt gördít a célja elérése elé.

Egy May szervezett hajókirándulás során Richard, a magániskola és kollégium alapítójának leszármazottja is közelebb kerülnek egymáshoz. Kiderül May világtól való elfordulásának oka volt. Majd a hajókirándulás során egy majdnem bekövetkezett baleset - ugyanis Matthiew a folyóba esik -. nagyban hozzájárul ahhoz, hogy mindenki tisztázhassa az érzéseit, és megtalálják a vágyott boldogságot, maga sors rendezze azt, amit korábban összekuszált…
9/10
grosz_i 2020 febr. 20. - 18:18:19 9/10
Katie Fforde (*London Nagy-Britannia 1952. szept. 27. - leánykori neve: Catherine Rose Gordon-Cumming) brit írónő - férje 1972-től Desmond Fforde

Három gyermeke van: Guy, Francis és Briony, és csak a legkisebb gyermeke megszületése után kezdte meg az írói karrierjét. A műveit a férjezett nevével jelenteti meg. Unokatestvére, a szintén író, Jasper Fforde.

1952-ben született London Wimbledon városrészében, ahol a gyermekkorát is töltötte. 1972 óta házas, a férje Desmond Fforde, az egyik unokatestvére szintén ismert író: Jasper Fforde.

A házasságukból 2 fiú és egy lány született. Csupán a legkisebb gyermeke megszületése után kezdett írni, első műve az 1995-ben megjelent regénye: Living Dangerously (Veszélyesen élni). Műveiben számos önéletrajzi vonatkozású történetet is feldolgoz, amit romantikus környezetbe ágyaz. A „Going Dutch” regénye 2007 júniusában felkerült a Sunday Times top 10 bestseller listájára.

Alapítója a Katie Fforde Bursary - ösztöndíjnak, mellyel fiatal tehetségeket támogat az első könyvkiadás-szerződés eléréséig. Hosszú éveken keresztül tagja volt a Brit Romantikus Regényírók Szövetségének, 2009 - 2011-ig annak 25. elnöke. Majd az első Nemzeti Novellák Hete (National Short Story Week) védnökének nevezték ki.

2009-től a német filmgyártó Network Movie a ZDF megbízásából a regényeit megfilmesíti, és a szombat esti főműsor időben sugározza. A filmek forgatási helyszíne: New England, USA.

Katie Fforde a családjával Stroudban, Gloucestershire-i grófság dél-nyugati részében él.
filoszemitabéluska 2018 okt. 05. - 15:25:23
Mese felnőtteknek . Főleg down kórosoknak ajánlott, ép intellektussal szenvedés. Hogy fogalmat alkothassunk az ilyen típusú regényekről és filmváltozataikról, el kell olvasni Arthur Leacock-tól a "Gertrud a nevelőnő" c. humoreszket Karinthy zseniális fordításában. Utána garantálom nem bír valaki egy ilyen agyzsibbasztó terméket elolvasni, vagy megnézni.
tacsuska 2018 okt. 05. - 12:13:27 Előzmény korona777
Köszi az ismertetőt!
korona777 2018 okt. 04. - 21:00:22
Harriet Devonshire 16 évesen teherbe esik, ezért nem fejezheti be tanulmányait. A lány továbbra is a szüleinél él, sőt szülei lesznek a kis Matthew gyámjai. Mikor a nagyszülők úgy döntenek, hogy Matthew-t bentlakásos iskolába küldik Harriet beleegyezése nélkül, a lány úgy dönt, visszaszerzi a fia felügyeleti jogát. Ehhez azonban tartós munkahelyre, és állandó lakhelyre van szüksége. Harrietet May veszi szárnyai alá, majd találkozik Leóval, a fotográfussal, akinél úgy tűnik, valóra válhatnak álmai, de Leo féltékeny asszisztensnője komoly akadályok elé állítja.