Milyen esélyeink vannak, ha kiderül, hogy egy neutroncsillag közeledik a Föld felé, az egész emberiséget veszélybe sodorva? Képesek lehetünk annyi és akkora űrhajót építeni, amelyekbe minden kiválasztott belefér? Miként lehet több száz embert generációkon keresztül élelmezni a tudósok által vizionált 65 trillió kilométeres utazás során?
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
offtopic
cellasto
2014 szept. 25. - 21:18:57
hello,én a tv-ben láttam szóval nem tudom,hol lehetne
Igen! A Föld és a Hold "táncának" pörgettyûhatása. A Mars is forog tengelye körül de szerencsétlenségére olyan elhanyagolható holdjai tömege, hogy az általad említett pörgettyûhatás nem jelentkezik.
Az epizód elején a Holdunk megsemmisül a "jégmeteorital" való ütközésben. A Hold a viszonylagosan nagy tömegével – átmérõje a Föld negyede – állandó értéken, 23,5 fokon tartja bolygónk forgástengelyét; stabilizálja azt. Szintén hasonló -Mi lenne ha?- sorozatban már szólt errõl egy egész epizód, hogy a Hold nélkül bolygónk forgástengelye szélsõséges értékek közt imbolyongna, mint például a Marsé. Ennek ellenére ebben az epizódban errõl, a fogástengely változásáról és az az miatti anomáliákról szó sincs. A Föld forgástengelyét a Hold nélkül is állandónak veszik. Kérdezem én. Ilyenkor mit higgyek!? Lehet, hogy a Föld mégis lapos és körülöttünk kering még a nap is? Most nagyon hiányolom a következetességet.
az elsõ két rész nagyon jó volt(a veszettség és az átprogramozott nanobotok),de azóta elég gyenge.
talán a jövõ heti megint jó lesz, a címe legalábbis ígéretes :)
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások