Az aktuális rész ismertetője: Miért van az, hogy a férfiak és a nők homlokegyenest eltérő módon látják ugyanazt a világot? És mi áll a mögött, hogy a két nem tagjai a problémákat az esetek többségében gyökeresen eltérő módon oldják meg? A film a női és a férfi agy működésének meglepő különbségeit és ezek hétköznapi megnyilvánulási formáit tárja elénk - tartson velünk, és interaktív játékaink és meghökkentő kísérleteink segítségével derítse ki, hogy ki kerül ki győztesen a nemek harcából.
A műsor ismertetése:
Attól a perctől kezdve, hogy megszülettünk, egy másfél kilós nyálkás gombóc irányítja valamennyi cselekedetünket, minden röpke gondolatunkat, minden gyors döntésünket, minden komplex, hosszú töprengés után meghozott ítéletünket. Agyunk hősies fizikai erőfeszítés árán igyekszik feldolgozni és értelmezni az érzékszerveink által a külvilágról szerzett végtelen információrengeteget, ám az adatok olykor túl nagy ütemben és túl nagy mennyiségben érkeznek ahhoz, hogy kezelni tudjuk őket. Így fordulhat elő, hogy olykor még a legnyilvánvalóbb nyelvtani hibákat se vesszük észre egy nyomtatott szövegben. Alig 12 watt energia felhasználásával agyunk kitölti a fehér foltokat, esélyt adva a hibák elkövetésére - jó hír azonban, hogy megfelelő edzés esetén, akárcsak testünk bármely izma, agyunk teljesítménye is javítható.
Az Eszement játékok című sorozat többek közt meglepő eredményt hozó fejtörőkkel, optikai illúzión alapuló beugratásokkal és nehezen hihető tudományos tényekkel bizonyítja agyunk sebezhetőségét. Legyen szó utcán megállított emberekkel elvégzett mulatságos kísérletekről, vagy a játékba a televíziónézőket is bevonó logikai feladatokról, agyunk a sorozat minden egyes percében füstölni és kattogni fog a szokatlanul erős igénybevételtől!
Az epizódok házigazdája Jason Silva "csodafüggő" filmkészítő és Apollo Robbins megtévesztés-specialista.
Hozzászólások