A bunda

színmű, magyar, 2014.

Értékelés:

6 szavazatból
Szerinted?

Mit tegyen az ember - esetünkben inkább: az asszony -, ha hitelt vett fel, mondjuk ingatlancélút - konkrétan telekvásárlásra -, de becsületes kétkezi munkájából nem tudja törleszteni? És még további adósságon is gondolkozik, hogy a ki sem fizetett telekre építsen újabb hitelből pár szobát a házhoz. Honnan szerezzen pénzt? Cselédnek adhatja a lányát a gazdagékhoz. Ez azonban nem nagy segítség, és a lánynak hamar elege is lesz a szolgaságból. A családfő ugyan - nem egészen legális módon - szert tesz némi jövedelemre, de az sem megoldás.

Mit tegyen egy mosónő, ha élni akar? Megpróbálja megoldani a társadalmi egyenlőtlenség kérdését. Gerhart Hauptmann A bunda című vígjátéka egyszerre maró kritikája a fennálló viszonyoknak, a hatalomnak, az igazságszolgáltatásnak és az értelmiségnek, az emberi(es)ség szép eszméinek is. Az író a tolvajkomédia megírásakor elsősorban saját tapasztalataira támaszkodott, a karaktereket a környezetében élőkről mintázta. Az 1893-ban íródott kitűnő darab Hauptmann legtöbbet játszott műve. Ezúttal az SZFE negyedéves színművészosztálya előadásában, mai környezetbe helyezve, egy Húsfeldolgozó üzem konyhájában.

A(z) Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) előadása

Bemutató időpontja:

Stáblista

Szereplők

Von Wehrhahn (főbíró)
Krüger (jómódú polgár)
Doktor Fleischer
Philipp (a fia, Vadász, Operatőr)
Wolffné (mosónő)
Julius Wolff (a férje)
Leontine (a nagyobbik leányuk)
Adelheid (a kisebbik leányuk)
Wulkov (hajós)
Mitteldorf (altiszt)
Glasenapp (írnok)

Hozzászólások

8/10
surviver 2015 ápr. 21. - 18:12:32 8/10 Előzmény user11
Hauptmann darabja modern elõadásmódban friss,pergõ, szatirikusan humoros.
user11 2015 ápr. 20. - 20:55:18
Nagyszerû elõadás, bár igazi vizsgadarab, és így a történetmesélés helyett nagyobb hangsúlyt kapnak a szereplõk és a jelenetek. Jó látni, ahogy semmi kis mondatokból alkotnak meg a színészhallgatók figurákat, remek játéklehetõséget teremtve maguknak. Az elõadás nagyon mulatságos, leginkább a nagyszerû színészi munkának köszönhetõen. Ez a negyedéves színészosztály nagyon meggyõzõ, tele furcsa fazonokkkal, jó arcokkal, beszélni is tudnak, öröm látni õket.
(a képen Pálya Pompónia, Böröndi Bence és Patkós Márton)