"Akkor jó egy előadás, ha arról szól, mi kik vagyunk, ha a néző látja színész mögött az embert. Ennél többet nem lehet adni" - mondja Szilágyi Gábor, a darab rendezője. Az ember tragédiáját színpadra állítani nagyon nagy feladat - teszi hozzá. Ezért is szánt több, mint fél évet a darab megrendezésére, hogy a mű álta felvetett kérdésekre mély tartalmú válaszokat találjon, és mindezt a kellő formában adhassa át nézői számára.
A próbafolyamatok során a színészi jelenlét is a rendezés középpontjába került. Míg egyes színészek úgy látják, hogy akkor adnak magukból igazán sokat, ha önmagukként vannak jelen a szerepben, addig mások azt tartják a színjátszás esszenciájának, hogy mások bőrébe bújva élhetnek át számukra akár idegen helyzeteket is, melyek egyfajta kielégüléssel szolgálnak. Ez a kettősség az előadás során egymásra talál, ezzel is személyesebbé téve a tartalmat.
A társulatról:
A társulat neve - Képzetlenek - rokonszenves, őszinte beismerés, bár a csoport egy tavaly végzett színészosztályból áll össze. A kilenc fős társulat ebben a felállásban először lesz látható Az ember tragédiája színpadra állítása során. Korábbi darabjaik: A Szürke ló és a többiek, Hamlet, Woyzeck mind azt mutatják, hogy a társulat szívesen nyúl komoly darabokhoz, most sincs ez másként.
A(z) Bakelit Multi Art Center előadása
Hozzászólások