Megalakulása: 1997
A Muse tagjai az angliai Devon kisvárosból származnak, ami sokáig gátat szabott céljaiknak, de végső soron el is indította őket a pályán: a külvilág számára csak turistacélpontként ismert város -jobb szórakozási lehetőség nem révén- inspirálta őket a zenei fejlődésben; ez jelentette számukra az egyetlen "kiutat".
A zenekar tagjai mind más együttesekben kezdték, míg tizenéves koruk körül kialakult a végleges felállás, ami mindmáig változatlan. Indulásuk szempontjából meghatározó volt egy helyi zenekar verseny, amelyet botrányos viselkedésükkel, valamint kinézetükkel, saját maguk legnagyobb meglepetésére megnyertek. Ezek után kezdtek komolyan gondolkodni a folytatáson, és különböző helyi bárokban, kisebb klubokban szórakoztatták -a sokszor nem túl érdeklődő- közönséget. Egy ilyen alkalommal fedezték fel őket, ezután rögtön szerződést ajánlottak nekik.
Felfedezésükkor hajdani, véleményük szerint is igen sikertelenül megválasztott nevüket(Rocket Baby Dolls) Muse-ra változtatták; ez a név tág jelentésköre és csengése miatt is jó választásnak tűnt, és később bizonyult is. Úgy döntöttek a karriert előtérbe helyezik az egyetemmel szemben, így Dennis Smith segítségével elkészíthették első EP-jüket, ami a Dangerous kiadónál került terjesztésre. A második, Muscle Museumra keresztelt EP-lemez, valamint a szokatlan énektémák és előadásmód felkeltette a hallgatóság, és főleg először a szakmabeliek, így többek között az elismert zenei újságíró, Steve Lamacq és a brit zenei magazinok legismertebbikke, az NME figyelmét is. Dennis Smith újraalapított kiadójához, a Taste Mediahoz szerződtek; függetlenségüket megőrizendő, a mai napig nem változtattak döntésükön. Az EP sikerén felbuzdulva kapkodtak értük a kiadók: az amerikai kontinensen Madonna független cégéhez, a Maverick Records-hoz kerültek, majd egy kisebb amerikai koncertkörút után a Taste Media Európában és Ausztráliában is szerződést ajánlott nekik. A debütáló albumot a többek között előzőleg a Radioheaddel és a Verve -vel (Storm In Heaven) együtt dolgozó John Leckie producelte, és a Showbiz nevet kapta. A bemutatkozásra sokan próbálták ráhúzni a "radiohead-címkét", és valóban: a zenekar nagy hatással volt a Muse-ra, de a banda kétségtelenül egy egészen eredeti, és újszerű hangzásvilágot alkotott meg. A Showbiz jó eredménnyel kecsegtetett, és be is váltotta a hozzá fűzött reményeket: A Taste Media olyan nevekkel szerepeltette együtt őket, mint a Red Hot Chili Peppers, vagy a Foo Fighters -az Egyesült Államokban, míg 1999-ben és 2000 -ben az összes nagyobb európai fesztiválon jelen voltak, Kelet-Európában ezzel különösen nagy rajongótáborra szert téve.
Tagok:
Matthew Bellamy - ének, gitár, zongora
Christopher Wolstenholme - basszusgitár
Dominic Howard - dob
Lemezek:
Showbiz (1999)
Origin of Symmetry (2001)
Absolution (2003)
Black Holes And Revelations (2006)
HAARP (2008)
The Resistance (2009)
The 2nd Law (2012)
Live At Rome Olympic Stadium (2013)
Drones (2015)
simulation Theory (2018. 11. 09.)
Hozzászólások