Először nyert a Detroit Lions!

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2021-es kiírásában a 13. fordulóig kellett rá várni, de immár nincs győzelem nélküli együttes. A Detroit Lions az utolsó másodpercben, negyedik kísérletre szerzett touchdownnal múlta felül a Minnesota Vikingset, így egy döntetlen és 10 vereség után először győzött.

Az együttes 15-ös nyeretlen szériának vetett véget, kilences hazai zakócunamit állított meg, Jared Goff 12 meccses nyeretlenségi szériája pedig az 1/1-esek legrosszabb mutatója volt.

A címvédő Tampa Bay Buccaneers alaposan bekezdett Atlantában, egy kis megingás ellenére pedig végül 30–17-re nyert, így sorozatban harmadszor diadalmaskodva 9–3-ra javította mérlegét, miközben minden csoportriválisa 5–7-tel áll. A siker főszereplője a 44 éves Tom Brady volt, aki 368 yardot és 4 TD-t passzolt övéinek (Chris Godwin 15 elkapásból 143 yardot, Rob Gronkowski három labdából 58 yardot és két TD-t szerzett), de a szünet előtt volt egy csúnya hibája is, amikor 22 másodperccel a félidő vége előtt az ellenfél védőjének a kezébe juttatta a tojást, neki 3 yardról pedig már csak be kellett gyalogolnia a célterületre.

Tom Brady pályafutása során a 10. alkalommal lépett pályára a Falcons ellen, és tizedszer is győzött (közte a 3–28-ról megnyert Super Bowllal).

Minnesota Vikings v Detroit Lions; Fotó: Rey Del Rio/Getty Images

Az Indianapolis Colts lenullázta csoportriválisát, a Texans ebben az idényben már másodszor kapott ki legalább 30-cal úgy, hogy pontot sem szerzett, a Chargers fontos rangadót nyert a Cincinnati vendégeként, a Chiefs sorozatban 12. alkalommal is legyőzte a Denvert.

Egy másik csoportrangadón volt az igazi dráma, a harmadik negyed után 7–6-ra vezető Baltimore Ravens a végén egyenlíthetett volna Pittsburghben, a hosszabbítást érő extra pont helyett viszont a győzelemre és a kétpontos kísérletre mentek rá a Hollók – vesztükre (20–19).