Saját nonprofit alapítványának Twitter-oldalán mosdatja a filmrendezőt.
Úgy látszik, Alec Baldwin nem hallotta meg az idők szavát, és továbbra is azzal van elfoglalva, hogy Woody Allent védje. Azt az embert, aki köztudottan molesztálta lányát, Dylan Farrow-t, amikor mégkicsi volt.
A színésznek már eddig is voltak meredek megnyilvánulásai a szexuális zaklatási botrány kitörése után: nevezetesen saját Twitter-oldalán ecsetelte azt, hogy Rose McGowan részben hibáztatható azért, hogy Weinstein szexuálisan zaklatta és megerőszakolta őt. Ezután Asia Argentóval, Weinstein egy másik áldozatával, valamint az ő barátjával, a tévés műsorvezető Anthony Bourdainnel is heves vitába keveredett. Baldwin még ezek után sem törölte megjegyzéseit a Twitter-oldaláról, sőt. Tovább folytatta ámokfutását a közösségi médiában, amit azzal súlyosbított, hogy mindezt saját nonprofit alapítványának, az Alec Baldwin Foundationnek a Twitter-oldalán tette.
Is it possible to support survivors of pedophilia and sexual assault/abuse and also believe that WA is innocent?
— ABFoundation (@ABFalecbaldwin) 2018. január 16.
I think so.
The intention is not to dismiss or ignore such complaints. But accusing ppl of such crimes should be treated carefully. On behalf of the victims, as well.
Baldwin azt állítja, hogy támogatja a nemek közötti egyenlőséget és a #MeToo mozgalmat, de ezen megnyilvánulásai meglehetősen hiteltelenné teszik őt. Most a saját alapítványának Twitter-oldalán vette védelmébe Woody Allent, akit azzal vádolnak, hogy kislányát, Dylan Farrow-t gyerekkorában molesztálta.
Baldwin, aki Woody Allen több filmjében is szerepelt (Blue Jasmine, Rómának szeretettel), azt mondja, hogy igazságtalan és szomorú, hogy több színész is megtagadta a rendezőt, amivel arra utalt, hogy több színész is felajánlotta a legutóbbi Woody Allen-filmért kapott gázsiját jótékony célra, mivel nem akart egy szexuális zaklató által „meggazdagodni”.
„Lehetséges egyidejűleg támogatni a pedofília és a szexuális zaklatás áldozatait, valamint hinni Woody Allen ártatlanságában? Én azt hiszem, lehet. Nem az a cél, hogy ezeket a panaszokat elutasítsuk vagy ignoráljuk. De ilyen bűnökkel vádolni valakit nagy körültekintést igényel. Az áldozatok részéről is.”
Dylan Farrow ügyével évek óta nem foglalkozott a társadalom: először 2014-ben állt elő történetével, ám a mostani #MeToo kampány kellett ahhoz, hogy az emberek meg is hallják a hangját.